Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Hoces da kazes da je znao pre nego sto je poceo da koristi Ahead? icon_smile.gif

 

S druge strane, Joey Jordison, na primer, ih takodje koristi. Bar uzivo, posto sam gledao neki klip sa snimanja Roadrunner United gde, cini mi se, koristi Pro Mark. Pa tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam, al znam da ću ih morati kupiti ... Moram to da vidim icon_da.gif ...

Čuo neku za onu trenutnu ponudu u sky musicu-u za zildjian činele ... KOmplet 280e ... Treba da pazarim činele uskoro pa šta mislite !? icon_confused.gif

Znaci ako je to onaj komplet od 1 kontre, 1 crash, 1 ride...Sta da ti kazem skupo do jaja...Bio sam u Sky nema ni tri dana cela radnja im je potpuno prazna, nema bubnja u radnji...A cinela bilo 10 komada...A plus su svi u Sky drakdzije.

Bolje da odes u Music Trade i napazaris neke komplete Paista koji su veoma jeftini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nesto se cudno desava sa SKY-em.... skroz su prazni. icon_mrtav.gif Cinela nemas ni za leka, sve su im ostali neki shit komadi... pukeface.gif

 

Meni deluje kao da ce da ga zatvore!??!?! icon_frown.gif valjda nece, gde cemo onda da kupujemo Zildjian?!?! icon_frown.gif Ja sam tek poceo da ih skupljam... icon_spava.gif

 

Taj komplet od 280 EUR ti je verovatno set ZBT ili ZXT cinela, posto vise ne prozvode ZBT Plus. Da, i dobija se Hi-Hat 14", ride 20" i crash 16".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto su prakticno sve Paiste cinele koje su kod nas u optciaju tzv. "entry level". Kad citam komentare po stranim forumima za Paiste, svi su u fazonu "Modeli koji imaju ime od tri cifre ili tri slova prakticno nisu Paiste".

 

Skinuo sam cenovnik za Nemacku sa Paiste.com. Evo par cena za 16'' crash cinele u evrima:

 

101 Brass Crash - 34,50

201 Bronze Crash - 58,93

PST 3 Crash - 43,99

PST 5 Rock, Medium i Thin Crash - 78,41

New Alpha Thin, Crystal, Power Crash - 129,66

...

New Signature Dark Energy Srash - 325,00

 

Tek da se vidi gde mi zivimo i sta kupujemo. Zanimljvo je da se 302 i 502 proizvode jos samo kao rucne cinele, dok se sve ostale "trocifrene" serije vise ne proizvode.

 

Za Sabian nisam uspeo da nadjem takav cenovnik, ali otprilike su "entry level" serije (tipa B8) dosta skuplje nego Paiste, dok "visoka klasa" ima slicnu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam konkretne cene:

 

Splash A Custom Zildjian 8" - 80 EUR

 

Splash Avedis Zildjian 10" - 100 EUR

 

Splash A Custom 12" - 125 EUR

 

svaka dobra Zildjian kontra je oko 300 EUR

 

Crashevi od 18" su od 220 - 250 EUR

 

Ride 22" od 250 - 300 EUR

 

China PAISTE 2002 ili npr Zildjian Oriental 20" 300 EUR

 

Sto se Sabiana tice, njihov vlasnik je Robert Zildjian, tako da su apsolutno kompatibilne sa Zildjianom, mada ih ja bas ne volim preterano. PAISTE su ok cinele, mada mi se vizuelno ne svidjaju. Kvalitet i zvuk su ok, naravno kod skupljih serija.

 

Ono sto mogu da preporucim iz licnog iskustva, to je:

 

1. U zivotu nemoj da bi se neko usudio da kupi Zildjian Z Planet seriju, Sabian SOLAR seriju ili PAISTE 101, 210 ili 302. To su bacene pare. Solar, Planet Z i 101 su ustvari nus produkti koji nastaju za vreme procesa pravljenja cinele, i sad ovi da ne bi bacali taj materijal, onda i njega liju u kalupe i prodaju kao extra povoljne cinele. Npr, Zildjian cak ima dil sa Yamahom da na najjeftinijim Yamaha bubnjevima YD serija kao poklon dobijas ride i kontru marke Yamaha - a to je ustvari Planet Z. Inace, ja sam bio jedan od tih koji je kupio Planet Z svojevremeno, a slusao sam i price nekoliko ortaka koji su takodje imali Planet Z. UZZAS!!! Ovih cinela nema ni u katalozima od sramote...

 

2. Moja preporuka, za najpovoljniji odnos cene i kvaliteta jeste da kupite Sabian B8Pro (ili B8), mada je B8Pro sasvim solidna i ok cinela, zatim Zildjian ZXT ili stara serija ZBT Plus (ili ZBT), a sto se Paiste tice sve iznad 302, mada ozbiljne cinele idu tek od Alpha serije. Sve ove serije mogu da se kupe sa popustima ako se uzima komplet - ride, crash, hi-hat.

 

koliko se secam, pojedinacne cene za B8Pro kod Marica su bile ride 20" 179 EUR, kontra 14" 189 EUR i crash 16" oko 110 EUR.

 

3. Nadam se da niko nije ozbiljno shvatio one kuce, avione, kamione, konzole i td...

 

 

 

pivopije.gif

 

 

PS Gledajte sutra navece od 21h, na BE92 kod Timofejeva - EUFORIA live!

 

pozz svima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto su prakticno sve Paiste cinele koje su kod nas u optciaju tzv. "entry level". Kad citam komentare po stranim forumima za Paiste, svi su u fazonu "Modeli koji imaju ime od tri cifre ili tri slova prakticno nisu Paiste".

 

Skinuo sam cenovnik za Nemacku sa Paiste.com. Evo par cena za 16'' crash cinele u evrima:

 

101 Brass Crash - 34,50

201 Bronze Crash - 58,93

PST 3 Crash - 43,99

PST 5 Rock, Medium i Thin Crash - 78,41

New Alpha Thin, Crystal, Power Crash - 129,66

...

New Signature Dark Energy Srash - 325,00

 

Tek da se vidi gde mi zivimo i sta kupujemo. Zanimljvo je da se 302 i 502 proizvode jos samo kao rucne cinele, dok se sve ostale "trocifrene" serije vise ne proizvode.

 

Za Sabian nisam uspeo da nadjem takav cenovnik, ali otprilike su "entry level" serije (tipa B8) dosta skuplje nego Paiste, dok "visoka klasa" ima slicnu cenu.

Kod nas su nesto jeftinije, mada sam ja kupio na popustu. Ono, zvuk joj je nesto losiji nego Staggu, ali je trajnija. Jbg, ja kupim Stagg za vece pare i slomim ga za 2 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam to ... za uveta icon_mrgreen.gif ... Al ne kontam što to stvaljati dok sviraš bubanj!? icon_confused.gif Kontam da bend treba da sluša međusobno jedan drugoga!?

Mislim ja dobio od jedne ribe, kao na poklon i ne kontam šta će mi uopšte ....

Znaces za deset godina, ako budes intenzivno svirao.

 

Iliti nosenje zastite za usi je od izuzetne vaznosti kod sviranja bubnjeva. Bubnjevi su izuzetno glasan instrument, ti im se sve vreme nalazis veoma blizu, a usi imaju ogranicenu izdrzljivost. Kada stavis cepove, neces potpuno iskljuciti sve zvukove, vec ces ih samo spustiti na podnosljivu meru, i jos ces jasnije cuti ostale clanove benda.

 

Meni je sestra kupila iste u Sveckoj. Hteo sam da kupim lovacke antifone (zbog fensi izgleda, i da bih mogao da uvalim sluske unutra, da pustim metronom), ali su mnogo skupi ti na koje sam nailazio. Nisu mi bas toliko potrebni takvi icon_smile.gif

 

Jel 302 za chukanje palivom ista kao rucna or what? Ako ne, sto su to strpali u istu seriju? Dobro, verovatno niko ne moze da im cita misli, ali...

Nije ista, isto kao sto 302 crash i 302 ride nije ista cinela, samo je isti materijal i nacin proizvodnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...