Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ljudi, sto se tice DW-a, obavezno procitajte onaj link sto sam vam dao. Lik iz Kanade je napravio poredjenje nekoliko najprodavanijih pedala. Necete mi verovati, ali DW se jako lose kotira, cak ima i nekoliko slika slomljenih DW pedala. Ako budem imao vremena postovacu vam koju sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova mi je uvek bila zanimljiva, navodno ima u Sky, samo je previse za moj budzet:

user posted image

 

Ima ona u Sky i kosta bogami 550 evra.

 

evo to je ova pedala DW 4000

Na prvi pogled lepo izgleda.Isao sam cak i da je vidim. Ne znam samo dal bi mi on dao da isprobam pedalu tamo, mada cisto sumnjam...

user posted image

Edited by Warrior Of Ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj otak je kupio u maricevoj radnji duplu,mislim da je marka DRUMWORK ako sam tacno napisao za 300 evra sto je vise nego povoljno.Nikad je nisam svirao ali ortak kaze da sama radi posao.Mozda gresim ali mislim da je ovaj iz pantere svirao na toj pedali.Inace kazu da su bubnjevi i pedale pomenute marke najbolji i najskuplji,ali meni je sonor oprema keva.Samo toliko icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mothers_milk, to je DW pedala o kojoj se i prica. Cinjenica je da su nesto "mekse" od Taminih ili Pearlovih, ali ako ne sviras previse snazno, trebalo bi da budu ok.

Link sa poredjenjem: klikni.

 

A valjda bi bio red da daju da se isproba u radnji, mada opet, ko ce ga znati sa nasim prodavcima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ne mogu da verujem ladno je slomljena na pola...

Cekaj znaci ako ja uzmem da sviram nesto od Sodoma,Kreatora, znaci ode pedala....ma boli me kurac imam osiguranje na godinu dana icon_mrgreen.gif

Inace nasao sam i neke Pedal pedale za koje moram priznati nisam cuo ali mi rekose da nisu lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jednog trenutka nije rekao da se sve pedale lome, vec samo da su DW ukupno gledano sklonije lomljenju.

 

Prema tom liku Pearl Eliminator ili Iron Cobra.

Pa ono, druge pedale nije ni uzeo u obzir u tom poredjenju, tako da se ne moze bas siriti zakljucak na celo trziste (recimo, uvek je Axis tu kao faktor icon_smile.gif).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I have owned two DW kits and both were excellent kits. DW is a great company who makes some of the best drums and hardware on the market today. There stands are extremely well designed and very heavy duty. They would be my choice if Pearl's new line never came out.

 

Znaci da je po njemu druga najbolja pedala DW icon_mrgreen.gif A toliko je pre toga srao o njoj...

Nabavicu uskoro pa cu vam preneti iskustva iz prve ruke.

 

Posto sam pocetnik, sada jedno drugo pitanje koje me je uvek intersovalo.

Zasto svi bendovi koriste 2x1 pedalu a ne ovu duplu varijantu? Jel ima neke razlike u kvalitetu,zvuku,jednostavnosti sviranja...Mislim, jasno nam je da je u nasim uslovima, u studijma, jedino moguce nositi duplu pedalu, a ne 2x1, jer ni jedan studio koliko ja znam nema dva basa

Edited by Warrior Of Ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam pocetnik, sada jedno drugo pitanje koje me je uvek intersovalo.

Zasto svi bendovi koriste 2x1 pedalu a ne ovu duplu varijantu? Jel ima neke razlike u kvalitetu,zvuku,jednostavnosti sviranja...Mislim, jasno nam je da je u nasim uslovima, u studijma, jedino moguce nositi duplu pedalu, a ne 2x1, jer ni jedan studio koliko ja znam nema dva basa

Razlika izmedju 2 bas bubnja i duple pedale je sto je mnogo precizniji zvuk sa 2 bas bubnja jer ti batovi udaraju u centar, dok kod duple pedale je desni bat u centru a levi je malo pored i tu se odmah razlikuje zvuk, ne nesto preterano ali se oseca! I moj ti je savet,posto si pocetnik, vezbaj da sviras duplu iz kuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ne mogu da verujem ladno je slomljena na pola...

Cekaj znaci ako ja uzmem da sviram nesto od Sodoma,Kreatora, znaci ode pedala....ma boli me kurac imam osiguranje na godinu dana icon_mrgreen.gif

Inace nasao sam i neke Pedal pedale za koje moram priznati nisam cuo ali mi rekose da nisu lose.

Ne matori, ja sviram slayer i brze pesme od metallice i dupla mi je kao nova, nema to veze sta sviras vec da li imas osecaj, tako da samo opusteno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio pre mesec dana MAX TONE-ovu duplu za smesnih 9.ooo i fino radi. Malo je veci otpor i tromija je od IRON COBRE ali sa obzirom da tek ucim, dobra je... A i kazu svi da te bolje na pocetku da sviras na losijoj pedali gde je veci otpor da bi uspeo da iskontrolises noge....

 

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje je na losijoj zato sto kad gresis znas da je do tebe, a ne do pedale, odnosno neces misliti da si je lose podesio ili tako nesto.

@ Firey Kasnije u tekstu lik je dao i opis Yamahe Flying Dragon i Axisa, procitaj do kraja, navodno se Axis savija pri jakom udarcu, mada mnogi se bubnjari kunu u Axis, cak je na nekim forumima (metaltabs.com) zabranjeno otvaranje tema tipa "koja je pedala bolja X ili Y" pod obrazlozenjem da od Axisa nema bolje. U svakom slucaju voleo bih da je probam. Kasnije dolazi najzanimljiviji deo, lik je od eliminatora i cobre napravio jednu pedalu.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

I have owned two DW kits and both were excellent kits. DW is a great company who makes some of the best drums and hardware on the market today. There stands are extremely well designed and very heavy duty. They would be my choice if Pearl's new line never came out.

 

Znaci da je po njemu druga najbolja pedala DW icon_mrgreen.gif A toliko je pre toga srao o njoj...

Prica o DW bubnjevima. Jos na prvoj strani rekao je da su pedale po njemu jedina slaba dacka DW bubnjeva i hardvera.

 

Zasto svi bendovi koriste 2x1 pedalu a ne ovu duplu varijantu? Jel ima neke razlike u kvalitetu,zvuku,jednostavnosti sviranja...Mislim, jasno nam je da je u nasim uslovima, u studijma, jedino moguce nositi duplu pedalu, a ne 2x1, jer ni jedan studio koliko ja znam nema dva basa

Koji svi bendovi? Samo noviji bendovi cesce koriste duplu pedalu, devedest posto "klasicnih" black, death, thrash, power bendova koriste dva bas bubnja.

 

Stvar je u tome sto su dva bas bubnja strasno kabasta i zauzimaju mnogo mesta. Takodje, mnogima smeta to sto je tesko nastimovati dva bas bubnja tako da zvuce identicno, tako da im se zvuk duple pedale vise dopada.

 

Razlika izmedju 2 bas bubnja i duple pedale je sto je mnogo precizniji zvuk sa 2 bas bubnja jer ti batovi udaraju u centar, dok kod duple pedale je desni bat u centru a levi je malo pored i tu se odmah razlikuje zvuk, ne nesto preterano ali se oseca! I moj ti je savet,posto si pocetnik, vezbaj da sviras duplu iz kuka!

Zavisi od pedale. Pearl pedale, na primer, imaju batove postavljene simetricno u odnosu na centar.

Sto se tice sviranja iz kuka, to je najgora navika koju imam i i dalje pokusavam da je se oslobodim, tako da sam apsolutno protiv tako neceg. Treba svirati samo skocnim zglobom (listovima), kukovi i butine treba da budu sto vise opusteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji svi bendovi? Samo noviji bendovi cesce koriste duplu pedalu, devedest posto "klasicnih" black, death, thrash, power bendova koriste dva bas bubnja.

 

Stvar je u tome sto su dva bas bubnja strasno kabasta i zauzimaju mnogo mesta. Takodje, mnogima smeta to sto je tesko nastimovati dva bas bubnja tako da zvuce identicno, tako da im se zvuk duple pedale vise dopada.

 

 

ma ne bre pogresno smo se razumeli.Ja sam isto rekao da 2 bas bubnja svi koriste. Pa sam pitao zasto se tako malo koristi dupla. Zato sam se bas cudio jer nisam video da ni jedan bend koristi duplu osim kod nas na nekim lokalnim koncertima a tada mi je bilo jasno da to zbog velicine bas bubnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji svi bendovi? Samo noviji bendovi cesce koriste duplu pedalu, devedest posto "klasicnih" black, death, thrash, power bendova koriste dva bas bubnja.

 

Stvar je u tome sto su dva bas bubnja strasno kabasta i zauzimaju mnogo mesta. Takodje, mnogima smeta to sto je tesko nastimovati dva bas bubnja tako da zvuce identicno, tako da im se zvuk duple pedale vise dopada.

a mozda je stvar u tome sto ima metal bendova (narocito power/black i tako to) koji trigger-uju bas bubnju i dobos, pa ih ne zanima cela prica oko stimovanja i nejednakosti zvuka, posto ce da izadje isti sempl u oba slucaja? icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne bre pogresno smo se razumeli.Ja sam isto rekao da 2 bas bubnja svi koriste. Pa sam pitao zasto se tako malo koristi dupla. Zato sam se bas cudio jer nisam video da ni jedan bend koristi duplu osim kod nas na nekim lokalnim koncertima a tada mi je bilo jasno da to zbog velicine bas bubnja.

Ok, u tom slucaju skrecem ti paznju na masu novih bendova, pretezno metalcore i NWoAHM orjentacije, vecinom koriste duplu pedalu icon_da.gif

 

Gargamele, i ovi koji koriste duplu vecinom trigeruju bubanj, tako da po tom pitanju izadje na isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gargamele, i ovi koji koriste duplu vecinom trigeruju bubanj, tako da po tom pitanju izadje na isto.

dabome, to sam i mislio.

ovi sto imaju dva posebna bas bubnja, nesto mi se ne cini da ih vecina trigeruje. portnoy mi pada na pamet.. mada, to su vec skupi bendovi, sta ja znam... inace, par ljudi sa kojima sam pricao o tome kazu da nije isti osecaj kad se svira sa duplom i sa dva posebna bas bubnja. logicno..

 

inace, da li neko zna ko je covek koji svira bubnjeve elvisu na onom cuvenom koncertu (stalno pustaju "suspicious minds" na metropilisu sa tog koncerta)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za dupli bas i duplu pedalu je stvar navike,nije stvar finansija.Pokusao sam i jedno i drugo i vise mi odgovara dupla pedala jebem li ga kod dva bas bubnja kontra mi je previse daleko i od ruke i od noge pa se ne snalazim i gresim heheheh mislim to je zato sto ne znam da sviram al jbg naucicu lol ph34r.gifph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...