Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

pazi care, ako skupis 200 eur, ako te zanima, prodao bi ti verovatno ja onu moju gorepomenutu... sto se tice stalaka, probacu da iskopam telefon jednog lika za koga znam da se bavi tim stvarima, pa cu da ti pmujem... stagg ni pod razno ne pipaj... a ako hoces iskljucivo novu pedalu neke jeftine serije ja bi ti pre preporucio neku taminu baby cobricu, nego neki jeftini pearl, ali to je vec potpuno stvar ukusa i licnih preferencija, i najbolja ti je varijanta da se lepo prosetas i da probas i jedno i drugo pa vidis sta ti se vise svidja... za pearl music trade kod zelenjaka, za tamu mix music...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Sky Musicu Sonor za 200 jevreja. Vec su ti dali savet, kad skupis kes idi probaj sve pedale u okviru te cene i uzmi onu koja ti se najvise svidi.

 

Svi kudite Stagg, ima moj jedan drugar i cini mi se prilicno dobra. Ne znam za ostala iskustva. Samo, to je najpodesljivija pedala u toj klasi.

 

Steta sto vise nema Dixona. To je bila najbolja pedala za pocetak i imala odlican odnos cena - kvalitet.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 ili 21.pada raspust.

Pazi brate na gradilistu sem placa po 2500 kolko ja znma kada je moj ortka radio prosle god tako da ako vec sad iams neke pare mozes opustenod a radis jedno desetak dana i da kupis i neku mnogo kvalitetniju pedalu.

 

E da kakvo je vase misljenje da pazarim onu Paiste Chinu 502?Cini mi se da je dobra za te pare(6000 valjda) a i ovi moji ortaci iz Flusha je imaju i bas ono dobro zvuci na svirkama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi kudite Stagg, ima moj jedan drugar i cini mi se prilicno dobra. Ne znam za ostala iskustva. Samo, to je najpodesljivija pedala u toj klasi.

Na oko deluje dobro, ali znam da jedan lik koji je ima nije bio previse zadovoljan njom (tj. odusevio se kad je probao moju). Ne znam, Stagg je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 ili 21.pada raspust.

Pazi brate na gradilistu sem placa po 2500 kolko ja znma kada je moj ortka radio prosle god tako da ako vec sad iams neke pare mozes opustenod a radis jedno desetak dana i da kupis i neku mnogo kvalitetniju pedalu.

 

E da kakvo je vase misljenje da pazarim onu Paiste Chinu 502?Cini mi se da je dobra za te pare(6000 valjda) a i ovi moji ortaci iz Flusha je imaju i bas ono dobro zvuci na svirkama

Јер сам ја луд или си ти стварно написао да се плаћа по 2500???

Ја сам летос радио за 800 дневно и на ускрс ћу такође!!!

Па после да скупљам овако са стране...

 

Ја од Стагга купујем палице за 200, не, не, не за 196 динара у Митросу, СМ5Б је ознака ако се добро сећам, трају ми неких по месец дана са тим што свирам по барем сат-два сваких пар дана...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јер сам ја луд или си ти стварно написао да се плаћа по 2500???

Ја сам летос радио за 800 дневно и на ускрс ћу такође!!!

Па после да скупљам овако са стране...

 

Ја од Стагга купујем палице за 200, не, не, не за 196 динара у Митросу, СМ5Б је ознака ако се добро сећам, трају ми неких по месец дана са тим што свирам по барем сат-два сваких пар дана...

ne znam ja to znam za mog ortaka koji je radio za po 2500 dnevno

Jel ti sviras u ispovesti BTW?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago vama.......mozete da radite na gradilistu......

Ja na trafici zaradjujem 100 din na sat...pathetic.....

 

Preostaje mi jedino da postanem punk sponzorusa.....pa da mi kupe set....... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Dave: Kada vam pocinje koncert u Domu....i ko svira prvi ,vi ili "punkerke" ?

U NS sam u subotu.....ali cu doci ranije...ne mogu da propustim....... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, i ja sam se prihvatio raznih poslova, da bih zaradjene bedne plate potrosio na bubnjeve (cinele, palice, picke materine...). Probao sam cak i alkohola da se odreknem sa ciljem da skupim sto vise para...ali nisam uspeo. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

I onda sam shvatio: zasto bih se mucio teskim fizickim poslovima, kada pare mogu zaraditi i svirajuci, pa makar to radio u pratecem bendu Zeljka Joksimovica. icon_wink.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ja to znam za mog ortaka koji je radio za po 2500 dnevno

Jel ti sviras u ispovesti BTW?

Распитај се код тог ортака где је то радио, носићу цигле у зубима за 2500 дневно...

 

Не свирам у Исповести, то су ми ортаци, свирам у Raw Gore-у, претпостављам да си чуо за нас барем на форуму пошто нас је попљувао ко је могао због демоа који је више зајебанција него озбиљно...

 

У сваком случају се ускоро снима (надајмо се сад у петак, тачно на мој рођендан icon_wink.gif ) демо па ћемо га разделимо около па да чујемо критике...

 

Ја ћу прво купим дуплу па ћу се бавим чинелама, покупио сам сјебани креш и сјебани рајд из неког студија icon_smile.gif ...У међувремену и онај један сталак...

 

Е овај сајт је врх врхова, кренуо сам да вежбам по њему icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif - www.drums-and-drum-sets.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ti bar i zaradis za nedelju dana para za neku jeftiniju cinelicu dok ja to sakupljam ojha.Jedva cekam letnji rasust znaci icon_mrgreen.gif

Dobio sam 1000 za celu bastu, a trajace jedno nedelju dana. Danas me je spasla kisa, pa radim neki seminarski. Sranje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam 1000 za celu bastu, a trajace jedno nedelju dana. Danas me je spasla kisa, pa radim neki seminarski. Sranje!

Хех, ја имам 2 рада да предам до 10/15 априла а нисам ни почео...јоооооој, ужас...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е овај сајт је врх врхова, кренуо сам да вежбам по њему icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif - www.drums-and-drum-sets.com

Pa i nije nesto posebno. Dobro objasnjava neke najosnovnije stvari, ali to moze na puno mesta da se nadje. S druge strane, moze da prenese neke izuzetno lose navike, tipa

The first type of sound is the big crash sound typically associated crash cymbals, although other cymbals can make a similar type of sound if struck the same way. To make this sound, hit the edge of the cymbal forcefully with the body of your stick. When you hit a cymbal like that, the edge cuts into the body of the stick and leaves a little notch. Do it enough times, and your sticks will get chewed up. But sticks are cheap, and if you want that big crash sound, that's the way to go.

Ni slucajno ne treba ovako uciti da udaras cinelu. Jeste, palice su kao jeftine, ali cinele nisu, a na ovaj nacin ces ih sigurno polomiti. Cinela se udara iskosa (tako da vrh palice nije usmeren ka sredini cinele), ramenom palice po povrsini cinele, a ne po samoj ivici, i to sa trzajem iz zgloba slicno kao udarac bica.

 

Ima primebi i na drugim mestima, ali da ne zamaram icon_smile.gif

 

Probaj ovaj sajt, na primer:

http://www.tigerbill.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije nesto posebno. Dobro objasnjava neke najosnovnije stvari, ali to moze na puno mesta da se nadje. S druge strane, moze da prenese neke izuzetno lose navike, tipa

 

Ni slucajno ne treba ovako uciti da udaras cinelu. Jeste, palice su kao jeftine, ali cinele nisu, a na ovaj nacin ces ih sigurno polomiti. Cinela se udara iskosa (tako da vrh palice nije usmeren ka sredini cinele), ramenom palice po povrsini cinele, a ne po samoj ivici, i to sa trzajem iz zgloba slicno kao udarac bica.

 

Ima primebi i na drugim mestima, ali da ne zamaram icon_smile.gif

 

Probaj ovaj sajt, na primer:

http://www.tigerbill.com/

То јесте, али барем сам нашао неке основне ритмове...

 

Јер си ми срезао оно???

 

Поздрав

Edited by Lord Butcher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sviraju Karamele, pa onda mi. Ne verujem da ce poceti pre 23h, mada je zvanican ulaz u 22h.

Koliko ce one odprilike da sviraju?

Da gledam da propustim...... icon_mrgreen.gif

 

Vidimo se tamo..... biggreens.gifbiggreens.gif

 

 

Eh,da,posto vidim da ste svi u nekom tripu kupovanja novih komponenti..moram i ja da se povinujem trendu........mada meni plata dozvoljava samo novi par palica... icon_mrgreen.gif

 

Ali hocu one Zildian Artist Series......gde ima njih? icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...