Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

HP900PTW e pogledacu tacnu cenu posto je u dinarima.Uzo sam je u liri mozes tamo da vidis.

 

Sviracemo neki black i death pa sumnjam da ce K custom da posluci.A umesto stalaka cu da platim cigancice da drze cinele.Sto se tice Zildijana imam katalog iz 2001 tako da bih mogo da se malo bolje informisem.A nudio mi jedan lik polovnu sabian stage crash koja je onako lepa ali je on precenio ..... evotigana.gif

Edited by The_true_Neshic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako hoces neke urlacke cinele nema bolje od paiste RUDE или зилдјиан З серија... али нису јефитне...

jebeno rude ubija kolko je skupa serija

Moze i Meinl Amun serija

Cini mi se da nije toliko skupa ali je nema ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, ono Meinla sto sam cuo po albumima ljudi koji ih sviraju mi se ni malo ne svidja, a to su im jos kao najbolje serije. Mnogo gadnu boju zvuka imaju.

 

sabian stage crash

Koja serija?

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, ono Meinla sto sam cuo po albumima ljudi koji ih sviraju mi se ni malo ne svidja, a to su im jos kao najbolje serije. Mnogo gadnu boju zvuka imaju.

 

sabian stage crash

Koja serija?

si slusao mozda neki bend u kome svira Jorg Michael(Stratovcarius,ex Running Wild,ex Saxon)

On koristi Amun seriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vreme kad sam slusao Stratovarius nisam na tako nesto obracao paznju, ali potrazicu tu kasetu da cujem icon_smile.gif

 

Doduse, pitanje da li ih je svirao u to vreme, to je serija iz '99-e.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zildjian Z Custom Crash 18", Ride 22" i Hi-Hat 14" su 800 EUR.

 

Moj izbor za metal muziku ili bilo koji vid agresivne i glasne muzike, definitivno pada na Z Custom. Druga varijanta je Avedis Zildjian i to sa oznakom "Rock" posto su one malo deblje. Treca ne postoji.

 

Sto se 2002 PAISTE tice, China je fenomenalna, kontra takodje, crashevi bas i nisu tako glasni i agresivni. Za ride ne znam. A Custom Zildjian serija je malo vise za neku prefijnjeniju vrstu muzike, gde ne treba preterano jako udarati cinelu, jer A Custom je veoma specificna cinela koju ako preforsiras udarcem, dobices govno od zvuka koje ce nestati u onoj buci na probi. Veoma su specificne jer zahtevaju poseban tretman pri sviranju. K i K Custom definitivno nisu za tu vrstu muzike, ali npr bubnjar Papa Roach koristi K seriju. Sad nisam bas siguran koja je to vrsta muzike, posto su promenili zvuk do loodila. Na kraju ce da konkurisu Britney Spears...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, A Custom je trip, ali je meni stvarno divna, ako umes da je lepo sviras... a i briliant finish je super... svi modeli iz Z serije ga imaju... kada bi imao mnogo para (kao sto nemam:cry:), najradije bi uklopio K,A i Z Custom u svoj set... paiste 2002 je super, ali nije ona toliko agresivna, to su klasicne rock cinele, ali imaju vrlo tradicionalan zvuk, a koliko sam ja gore razumeo, decko hoce da svira black/death metal? tako da bi mu RUDE definitivno vise odgovarala... a ja koliko znam, i nema neke bitne razlike u ceni izmedju 2002 i RUDE (citaj obe serije su skupe)...

 

Od tih meinl voleo bi da cujem Mb20, one bi trebalo da su za metal ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, A Custom je trip, ali je meni stvarno divna, ako umes da je lepo sviras... a i briliant finish je super... svi modeli iz Z serije ga imaju... kada bi imao mnogo para (kao sto nemam:cry:), najradije bi uklopio K,A i Z Custom u svoj set... paiste 2002 je super, ali nije ona toliko agresivna, to su klasicne rock cinele, ali imaju vrlo tradicionalan zvuk, a koliko sam ja gore razumeo, decko hoce da svira black/death metal? tako da bi mu RUDE definitivno vise odgovarala... a ja koliko znam, i nema neke bitne razlike u ceni izmedju 2002 i RUDE (citaj obe serije su skupe)...

 

Od tih meinl voleo bi da cujem Mb20, one bi trebalo da su za metal ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, A Custom je trip, ali je meni stvarno divna, ako umes da je lepo sviras... a i briliant finish je super... svi modeli iz Z serije ga imaju... kada bi imao mnogo para (kao sto nemam:cry:), najradije bi uklopio K,A i Z Custom u svoj set... paiste 2002 je super, ali nije ona toliko agresivna, to su klasicne rock cinele, ali imaju vrlo tradicionalan zvuk, a koliko sam ja gore razumeo, decko hoce da svira black/death metal? tako da bi mu RUDE definitivno vise odgovarala... a ja koliko znam, i nema neke bitne razlike u ceni izmedju 2002 i RUDE (citaj obe serije su skupe)...

 

Od tih meinl voleo bi da cujem Mb20, one bi trebalo da su za metal ok...

Ja sam snimao album (black metal) na 2002-ci i nekoj Sabian (ne znam tacno kojoj) i mogu vam reci da se 2002 odlicno cula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U hipotetickoj situaciji sa dobrim ozvucenjem, i dalje neke relativno manje/tanje od Rude serije za black/death, po meni.

Sve mu dodje stvar ukusa i stila.

I u studiju Sabian AA Studio icon_wink.gif

 

Inace, cuo sam i svirao jednom prilikom Rude 18", nije mi se bas previse dopala (iliti nije mi bas po ukusu). Specificna je to cinela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne znam da li ste culi za ovo,danas mi ortak ispricao:

 

Ima kod Marica u Mix music-u...neka fora......kao mala teglica sa nekim materijalom,koji se pri kontaktu sa vazduhom pretvori u gumu......i onda ga malo "oklagijas" lol,i eto ti pada.

 

Kada zavrsis,zguzvas ga ponovo i strpas nazad u tegilicu.....

 

Mislim....meni to zvuci super.....samo da ga moja baba ne pomesa sa neki ubudjalim dzemom i baci. icon_mrgreen.gif

Edited by punk's not dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...