Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Prvo, ja se ne ljutim, samo sam obrazlozio malo detaljnije pricu oko logoa i ciscenja cinela, da ne bude zabune.

 

Pa, prica iz kataloga ne znaci puno ako ne cujes te cinele. Znaci, tek kad cujes i sviras na npr K ili K Custom cinelam saznaces sta znaci suvi dark sound i videces sta znaci traditional finish. Npr, meni uopste to nije bilo jasno, kao i sta znaci eksplozivni, svetao zvuk, sustaine, tacka i sl. Imao sam srecu da se susretnem sa bas dosta cinela, od K, K Custom, Avedis, Paiste 2002, Alpha, , Z Custom, A Custom, i naravno gomilu jeftinijih i da dodjem do spoznaje sta otprilike ocekujem od koje komponente. Npr, ja zelim explozivan ride koji se nece izgubiti medju instrumentima, koji mogu da sviram i kao tacku i da ga raspaljujem kao crash i da pri tome ne zvoni, nego da iz njega izlazi samo sustain bez tacke. Od crasha ocekujem zvuk kao gong, koji ubija u krugu od 2 km oko bubnja. Kontra onako meksa, blaza, svetliji zvuk, ne preterano glasna. Za sva tri splasha imam pricu, kakav treba da bude 8, 10 i 12", te je recimo 10" splash avedis, a 8 i 12" A Custom. Sem toga, imas dosta dobar i autentican zvuk za svaku cinelu na Zildjianovom sajtu i recimo mogu dosta dobro da se uoce razlike izmedju istih cinela razlicite serije. Cesto sam i konsultovao taj izvor informacija. Recimo, jednom sam kupovao neku opremu kod jednog lika i onda sam poneo svoj A Custom 12" splash da ga uporedim s njegovim K splashom 12" i definitivno je drugaciji sa svim onim epitetima suv, mracan, taman, kraci zvuk.

 

Ne, ja nisam rekao da sam Bog za cinele. Dosta sam ih probao i uporedjivao i uspeo da napravim neko svoje licno misljenje sta treba da postoji na mom setu. Ali to ne znaci da znam svaku cinelu kao i HLX Thomman Edition. Stvarno ne znam za to.

 

ok, pozz people

 

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na

www.halooglasi.co.yu

 

muzicki instrumenti, udaraljke, prodaje se sve i svasta, ponekad za smesne pare jer se ljudima zuri da prodaju instrument. Strana se obnavlja kako izlazi svaki broj, znaci ponedeljak i cetvrtak svake nedelje.

 

Moj izbor bi pao na japanske bubnjeve, znaci nesto od TAMA, YAMAHA, Pearl. Vidi da uz set dobijes bar 3 cinele, znaci Hi Hat, Ride i Crash, ne mora biti nikakva looda serija za pocetak, a i pare kojima raspolazes ogranicavaju izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravka..ipak mozda budzet ode do 700. icon_smile.gif Jeeej. Nego,kontao sam da uzmem nov set...mada..znam za halo oglase i ponude na istim.Hmm..ne znam. A i racunao sam samo ride da uzmem, posto hi-hat mogu zajmiti,a crash imam.

Uzgred,videh na Stringerovom sajtu da prodaju Istambul cinele.Nisam znao da mogu da se nabave kod nas..

Edited by Luca_Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mitros ti sljaka istanbul kod nas vec dugo... ako hoces nove bubnjeve (a to je uvek najbolja varijanta) kao sto sam vec napisao ja ti preporusujem neki kineski sonor (tipa force 2000 ili 3000) oni su stvarno ok od jeftinijih bubnjeva nabavljivih kod nas... a za te pare (700 eur) mislim da mozes opusteno da narucis neki svedeniji set iz tih serija plus da kupis neki ride (ja bi ti preporucio paiste 2002 ako nemas para za neku signature serije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl npr samo najskuplje serije proizvodi u Japanu. Sve ostalo je Indonezija ili Tajvan. Ali ja mislim da to ne umanjuje kvalitet, sve se radi po propisanim standardima i zahtevima. U pitanju je samo koriscenje jeftine radne snage. Zasto bi oni placali radnika u Japanu, kad mogu da placaju tajvanca 150 puta manje!?!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl Forum FX,sa hi-hat-om i ride\crashom = 690e. Imate li iskustva sa ovim setom ?

A sa Sonorom, serija 2000?

Sonor ti je bolji. Forum je pocetnicki bubanj, dok je Force 2000 vec nesto.

 

@ Fiery - ne mora da znači da su lošiji materijali. Kad ti u tehnološkom postupku piše, primera radi, čelik Č1730, to je onda čelik Č1730 i nijedan drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonor 2000 ti je za taj pearl MAJKA.... naruci sam komponente, bez cinela (tj, nemoj da uzimas vec gotovu konfiguraciju) a sto se tice cinela vec rekoh... Inace Sonor radi, koliko ja znam, samo Designer i DeLite u Nemackoj... Force se radi u Kini, ali to uopste ne treba da zvuci tako strasno... jbg, danas se i Sony proizvodi u Kini i Maleziji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl Forum je posle Targeta, najlosija serija. Zatim dolazi Pearl Export u 3 varijante, pa Session i onda ove 3 najskuplje serije - Masterworks, Reference i Masters.

E..to me zanima! A kako idu serije kod Yamahe i Tame ? Stage Custom i Swingstar su jedne od losijih,zar ne? A onda sta dolazi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je definitivno ocigledan pokazatelj... Inace sto se tame tice Swingstar jeste jedna od dve najjeftinije serije, medjutim ja sam dugo svirao jedan i bas sam nekako zavoleo njegov zvuk... Mislim, stvar ukusa, ali da imam zesce ogranicen budzet (kao sto imam) pre bi uzeo tamu swingstar ili sonor 2000 nego bilo kakav pearl.... Stvarno ih ne gotivim, a ne pricam napamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto kao primer, virao sam jedan Tacton set sa kvalitetnim kozama (i Yamaha dobosem ukoliko se ne varam, vredi napomenuti), i zvuk mu je bio vrlo dobar, za razliku od neke Tame meni nepoznate serije, mada predpostavljam da je to sveprisutni Swingstar, a koja zvuci prilicno lose. Ono, vidi se da moze dosta bolje, a ovako je na donjoj granici podnosljivosti, samo zbog loseg odrzavanja i losih koza. I mnogo ne volim taj Tamin sistem kacenja rack tomova, nefleksibilan je i nepouzdan.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za sistem kacenja tomova je tacno ako posmatras jeftine serije od pre 20 god. Na TAMA Swingstar jeste losiji i primitivbiji sistem kacenja. Na svim skupljim serijama TAMA bubnjeva - novi modeli, je Star-Cast Mounting Systemm koji je po meni mnogo bolje resenje od YAMAHA Yess Systema. Sto se tice TAMA serija, one su sledece - od najjeftinije do najskuplje:

 

Swingstar

Rockstar

Rockstar Custom

Artstar ES

Artstar Custom

Starclassic Performer EFX

Starclassic Performer

Starclassic Maple

 

Evo i slicica:

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...