Jump to content

Domaća i ex-Yu scena


Recommended Posts

Podrzavam i ja, mada nas bend ne bi mog'o ovde da se uklopi ovakva akcija vam nije losa. :da:

Pazite, postoje organizacije Serbian HC-punk, kao i indie-go, koje na svoju ruku organizuju svirke, promocije i razna pustanja muzike po klubovima, pa bi tako moglo i ovo, trebalo bi ljudi da se organizuju, da urade sajt, My-space prezentaciju, da objasnite ko ste, sta ste, a posle i da sve to krene malo podrobnije da se organizuje, u smislu da imate ekipu koja ce raditi svirke, mozda u svakom gradu po neku, mozda neki web-zine itd. itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Prvo, drago mi je da se svima svidja ideja koju (sada vec nekolicina nas) sprovodimo.

 

Sto se tice kompilacije - prvo bi trebali da objavimo neki rok za njeno sastavljanje. Onda 'srezemo' jedan CD-R, pa ljudi iz BG-a neka je odnesu u prostorije, ne znam, MULTIMEDIA RECORDS-a ili MASCOMA. Ili do ROCK EXPRESS-a... Mada, iskreno, cisto sumnjam da ce neko biti zainteresovan, jer i sam pokusavam da Downstroy uvalim nekom izdavacu - pa, ne ide. Ali... To ne bi trebalo da nas spreci.

Posto od ovoga niko nista nece zaraditi a promocija je uvek dobro-dosla, mozemo samostalno nesto da odradimo. Skontamo neki kesh, odradi neko super omot (ali neko iz metalcore voda!), i iste printamo negde. Medjusobno podelimo omote i svako neka umnozava diskove i deli po svirkama. Tako svi budu promovisani, ne? Ili ako imate neki bolji predlog... Pisite!

 

Koji bendovi jos imaju snimke, a da su studijski?

Za sada su u igri:

* BONEYARD (kg)

* VIOLENT CHAPTER (bg)

* DOWNSTROY (ki)

 

Znam da ce uskoro biti gotovi materijali bendova NOTHING LEFT i ASHES OF MY ENEMIES... Mozemo i njih pitati!

 

Sto se tice koncerata, ok... Jedan malo ozbiljniji fest treba napraviti!

E, sad - da li metalcore umire ili ne... Kod nas tek treba da se rodi, ne? :)

 

Vidimo se! MOSH!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeej ljudi taj rad!

Daj da se malo i NU scena podigne.

Zajebite izdavace, ajde se lepo svi iscimamo i napravimo Myspace sajt za ovu kompilaciju, naspemujemo sve zivo na Myspace-u i Msn-u. Znam ljude koji to rade i van Srbije.

Mozda obezbedimo i neke grupne svirke tipa 4-5 bendova u par gradova tu i mozemo malo u Madjarsku, Sloveniju.

Nije preterivanje! Nema u ovome kinte ali mogu bar dupeta da nam vide put i da budemo na nuli ili nekom ama bas bednom minimalnom minusu, ALI ce bar neki znati za nas!

 

Jel neko za, il` da umuknem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako:

 

Raspisan je

KONKURS

za metalcore, screamo, modern metal, nu metal, i svih drugih (metal) vrsti-koje-zvuce-moderno!

Najbolje bi bilo da konkurs bude otvoren negde do sredine marta da bendovi imaju vremena da snime svoje pesme kako valja...Tada cemo da vidimo ko ulazi na kompilaciju a ko ne.

Najvece merilo bi trebalo da bude kvalitet snimka (produkcija), posto sam cuo (na Myspace-u) da vecina bendova ima vrh pesme...

Svi zainteresovani bendovi neka ostavljaju linkove za svoje pesme..

Znaci samo nu-moderna-"sveza" muzika dolazi u obzir!!!

 

@Skin Manikin

To je isto vrh stvar...eto jos jedne ideje!

Keep it comin'!

Edited by OceanSize

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad sa video ovu temu i procitao sve postove ...mi smo takodje ZA da se izda takva neka kompilacija da se vidi da i srbija ima takve bendove kao sto ih ima ceo svet! ja bi samo da pitam koja bi to izdavacka kuca izdala ili jel bi smo mozda to samostalno izdali??? :confused: mi trenutno radimo na jos novim pesmama koje planiramo da snimamo uskoro,a i imate na nas profil na mojem svemiru ako ocete da poslusate neki stariji snimak tj. poslednji sto smo uradili ... www.myspace.com/nothingleftbghc.... podrzavam ovo skroz mislim da ce to pokrenuti neki talas i poboljsati scenu kod nas u srbiji! veliki pozdrav od Nothing Left :pivopije::pivopije::pivopije: i da,mislim da bi trebalo kompilaciju nazvati "keep it moshin in the free world,metal core serbia! :mrgreen::mrgreen: nesto tako....sada sam lupio :mrgreen: super je ideja cela oko svega ovoga i to se mora realizovati! :pivopije:

mosh and roll!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeej ljudi taj rad!

Daj da se malo i NU scena podigne.

Zajebite izdavace, ajde se lepo svi iscimamo i napravimo Myspace sajt za ovu kompilaciju, naspemujemo sve zivo na Myspace-u i Msn-u. Znam ljude koji to rade i van Srbije.

Mozda obezbedimo i neke grupne svirke tipa 4-5 bendova u par gradova tu i mozemo malo u Madjarsku, Sloveniju.

Nije preterivanje! Nema u ovome kinte ali mogu bar dupeta da nam vide put i da budemo na nuli ili nekom ama bas bednom minimalnom minusu, ALI ce bar neki znati za nas!

 

Jel neko za, il` da umuknem?

 

He, he... Evo ko ce nama raditi omot za kompilaciju! Nema boljeg coveka za to, ne? Maki je car... :):pivopije:

Edited by Theory of Chaos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da smo se dogovorili oko imena...

Meni je New Breed of Metal skroz ok...posto nece tu biti samo mosh i metalcore bendova...nego svega sto je moderno, a metal je, a iz Srbije je... :)

eve ovako da ja napisem svoje misljenje sto mi se malo ne dopada New breed of metal... jer to maltene vec postoji ..samo fali jos pre toga da napisemo ....heavy metal,hip hop,hard core crew,watch out,new breed is kaming! to je vec izfazonirao Yobo,tako da bolje da mi malo nesto osmislimo bolje i originalnije a da ne bude da vec podseca na nesto sto je Yobo rekao i tako nazvao ,ja mislim da jeste,svoj album... :da::D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice imena..mene bas briga..al ako se vec oko toga koljemo... jebi ga... inace ... New Breed of Metal mi je malko LAME... posto sva ta mjuza koju svi mi sviramo nikako nije neki 'new breed' al nek vam bude... a i kako je neko malo ranije naveo. Yobo JESTE imao album koji se zvao nesto... NEW BREED...

ALI meni odgovara, majke mi! :mrgreen:

Sto se tice muzike... do jaja.. i nadam se da ono sto je naveo Ivan_Creed ( a pametno razmislja ) nece biti prisutno. mene licno bole kurac koji je bend bolji jer ovo nebi trebalo da bude takmicenje nego neka vrsta zajebancije, druzenja i promocije!!!

 

ako sad niste u mogucnosti da se dogovorite svi... bolje da batalimo pre no sto se dvoje pobiju u backstage-u :mhihi:

 

Inace.. mogu pricati samo u ime Tiarah i Draconic, mi bi ovo mogli ispratiti do jaja i iz iskustva znam da smo svi zajebanti i debili No.1 za zurke itd... a... Tiarah je blejala Downstroy-em i jos ce posto su i oni svi totalni ludaci!

 

I kao sto je Teory of Chaos naveo ako treba uradicu sajt, forum, flajere, reklame za radio, pizde materine... sve!!! Samo javite ako ste ozbiljno u ovom tripu! :rockdevil::rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa... morao sam uz kafu i cagaru da drndam Photoshop..i eto... sto se tice finalnog sajta, bio bi nabudzeniji slikama bendova sa svirki, ako bog da sponzora..itd... i ako treba updateovali bi ga svaki jebeni dan bilo kojim potrebnim informacijama... bez problema...

 

mogu da obezbedim server:

500mb prostora

50Gb mesecnog protoka ( dakle dnevno malo vise od 1000 megabajta transfera , sto bi trebalo biti dovoljno za pocetak )

i imamo dozvolu za hosting .MP3, .AVI i sva ostala sranja mada bi spotove przili po YouTube-u

i naravno PHP3 i MySQL za PHPbb forum do jaja bez banera i ostalih sranja... mada bi to hostovao na posebnom free serveru da sve pici maximalno...

i maznuli bi naravno neki .com domen

i naravno mogu da uradim ceo sajt, da konfigurisem sve...

 

..ALI, ako me zajebete! :violent::mhihi:

 

haha!

 

Ko je zainteresovan nek me startuje preko myspace-a ili msn-a...

 

Cheers :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...

Cisto da ozvanicim :)

Sklopljen je dogovor sa Butcherian Vibeom o podrsci...po broju cemo imati pola strane-stranu za predstavljanje bendova...Takodje-kompilacija ce ici uz sledeci broj Butcheraina (koji je planiran za april-maj)...Dalje u saradnji sa njima cemo sredinom aprila organizovati prvi New Breed of Metal Fest ovde u Kragujevcu...Detalji kasnije...

 

Bendovi koji zele da budu u ovome neka mi posalju slike i biografije na [email protected] sajta koji ce raditi dragi nam Skin Manikin u saradanji sa mnom...Uskoro cemo stampati i majce...

 

Toliko od mene za sad...

 

Keep it metal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...