Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Postaje zarazna kad se udubiš u tekst. Ima jedna stvar koja mi upadljivo fali na novim pesmama, ako sam ih dovoljno pažljivo slušao: dupla pedala na bas bubnju. Rekoh ja, izgleda da su definitivno rešili da zajebu power i postanu progressive metal bend. Ta tendencija je prisutna još od Century Child na ovamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...i dalje mislim da im cilj nije bio da budu progresiwniji...

Uglawnom, primetjujem da su osim The poet etc. pesme kratke?? Mislim 3-4min...Nekako kao da imaju po 2 strofe, refren i mnoooogo nesto brzo dodje kraj! Too ordinary za moj ukus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas tako.. I BBB i CoLB i Amaranth imaju bridge posle druge strofe i drugog refrena..

Progressive? E, sad sam stvarno sve cuo.. danas je sve sto ne moze precizno da se odredi progressive..

Edited by Planet_Hell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas tako.. I BBB i CoLB i Amaranth imaju bridge posle druge strofe i drugog refrena..

Progressive? E, sad sam stvarno sve cuo.. danas je sve sto ne moze precizno da se odredi progressive..

Hellitj :wub: jbg meni je i dalje kratko i nezanimljivo...nekako su ranije imali mnogo bolje (i duze prelaze), secas se GLS...

A za owo drugo swaka chast :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno su vise i zidovi ukapirali da neke bendove ne mozete svrstavati u odredjeni pravac.U sustini,to i NIJE BITNO.Bitna je sama muzika,pa ako volis bend volis,bez lijepljenja etiketa:progressive..neeee..power...neee..gothic..neee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bon Jovi

Oh...Nw je prafi simf. metal!Neki ga cak smestaju i u gothic i power.

No bend je odlican,coveri sa albuma su izvanredni.

Tarja,je bolja od Anette,ali sta da se radi.

Pesma sa Dark passion play-a,pokusavaju da nas ubede da nw jos postoji,i da pravi dobru muziku.

Od ovih pet pesama koje imam,Eva je najlosija,a Amaranth najbolja!Ostale tri su ok.

 

Bio bih veoma zahvalan,kada bi mi neko poslao Saharu :rolleyes:

 

 

Over the hills and far away,

for ten long years he'll count the days.

Over the mountains and the seas,

a prisoner's life for him there'll be.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...