Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Ih,cak 90-ak strana za topic o Nightwish-u a tesko da zasluzuju vise od par.....

Bend je najobicniji prosek,a rekao bi cak i ispod toga-i po svirci i po tekstovima od pesama koji deluju kao da ih je pisao djak-pravak-jedina stvar koja je stajala iznad svega toga je pevacica Tarja Turunen....

Jedini album koji iole vredi da se preslusa je prvi-Angel Fall First koji je sasvim OK,ostalo necu ni da komentarisem....

Flames accepted icon_rolleyes.gif

PoZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je macabre moja potpuna podrska tebi(mislim nije zbog tribute crew:)) vec zaista Nightwish je jedan od najboljih bendova po mom misljenju,jbt pa vecina pesama je skoro autobiografski format,osecaju se emocije u svakoj pesmi!!!NW ruless icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

....jbt pa vecina pesama je skoro autobiografski format,osecaju se emocije u svakoj pesmi!!!NW ruless icon_wink.gif

Daj bre molim te icon_rolleyes.gif

Ako hoces pesme koje imaju snazan licni pecat,poslusaj neki doom ili gothic metal bend....

Evo da ti preporucim-My Dying Bride,album As The Flower Withers,pesma Return Of The Beautiful gde Aron peva o svojoj izgubljenoj dragoj-uostalom tako je bend i dobio ime...

A tekstovi od pesama cu cista perfekcija(a tu je i violina),jer su ljudi umetnici a ne fenseri kao Nightwish

Takodje preporucujem i sjajan bend po imenu Opeth i recimo Saturnus....

I ne shvatam zasto se ljudi toliko loze na Nightwish-ja imam sve stvari od njih,plus dva koncerta i spotove,slusao sam ih i slusao i pokusavo da nadjem nesto u njima,ali uzalud icon_rolleyes.gif

Teski prosek,pa i ispod toga,sem kao sto sam rekao,glasa Tarje Turunen

I da se ponovim-flames expected icon_wink.gif

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zegi tako je biggrin.gif (btw. nije zbog crew-a biggrin.gif )

 

 

@Full_Metal_Yakuza ok, neki imaju jachi lichni pecat sto se textova tiche, ali npr. ja volem NW zbog njihove muzike(samog zvuka), a slusham i My Dying Bride i doom itd(znachi ne slushamo samo NW),ali recimo nikad nisam otishla na temu nekog black benda ili slichno i rekla''ma shta se svi lozite na njih oni su njesra''(samo zato sto se meni lichno ne svidja) , jer ako je NW toliko omiljen bend(a jeste) sigurno ih ljudi ne slushaju chisto eto tako, vec verovatno zbog nekog kvaliteta, e sad nije sve za svachiji ukus icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta, znaci treba da cekam da mi neko crkne da bih pravio bend icon_uhoh.gif

jebote... to sto se tebi ne svidja je tvoja stvar, ja zaista ne vidim zasto bi neko tebe ubedjivao ili zasto bi ti ubedjivao

ako je meni NW omiljen bend duzi vremenski period znaci da su necim to i zasluzili! ako ja pronalazim dovoljno jaku emociju koja me vezuje za njih onda je taj bend dobar.. a to sto ti ne shvatas tvoj je problem, jer mozda ne razumes to sto oni hoce da prenesu a sto je svakako neosporivo..

mene recimo mdb smara i ti me nicim neces ubediti da taj bend mene ne smara ali ja ne trcim po temi mdb da ih pljujem kako smaraju, cak nisam ni pisao sta mislim o njima...

lepo je to sto si sa nama podelio misljenje ali da se prepucavamo ovde sa tobom... icon_uhoh.gif ne vidim svrhu

ne volis i gotovo

ni jedan bend nije imao fanove uzalud od britni do stoje tako da je svaka rasprava oko toga "sta vi vidite u njima kad su sranje" krajnje nepotrebna

 

ala sam se nasrao, jebao sam kavu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta, znaci treba da cekam da mi neko crkne da bih pravio bend icon_uhoh.gif

jebote...

 

izgleda? mhihi.gif

 

to sto se tebi ne svidja je tvoja stvar, ja zaista ne vidim zasto bi neko tebe ubedjivao ili zasto bi ti ubedjivao

ako je meni NW omiljen bend duzi vremenski period znaci da su necim to i zasluzili! ako ja pronalazim dovoljno jaku emociju koja me vezuje za njih onda je taj bend dobar.. a to sto ti ne shvatas tvoj je problem, jer mozda ne razumes to sto oni hoce da prenesu a sto je svakako neosporivo..

mene recimo mdb smara i ti me nicim neces ubediti da taj bend mene ne smara ali ja ne trcim po temi mdb da ih pljujem kako smaraju, cak nisam ni pisao sta mislim o njima...

lepo je to sto si sa nama podelio misljenje ali da se prepucavamo ovde sa tobom... icon_uhoh.gif ne vidim svrhu

ne volis i gotovo

ni jedan bend nije imao fanove uzalud od britni do stoje tako da je svaka rasprava oko toga "sta vi vidite u njima kad su sranje" krajnje  nepotrebna

 

ala sam se nasrao, jebao sam kavu icon_smile.gif

 

a nisi se nasrao, u pravu si, slazem se icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovo stoji,NE TREBA PLJUVATI BENDOVE NA NJIHOVIM TEMAMA,bezveze je,nego yakuza brate ne moras mi nabrajati sta da slusam posto slusam dosta gotika izmedju ostalog metala,a kao sto ljudi rekose ima nesto u NW sto privlaci masu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj bre molim te rolleyes.gif

Ako hoces pesme koje imaju snazan licni pecat,poslusaj neki doom ili gothic metal bend....

Evo da ti preporucim-My Dying Bride,album As The Flower Withers,pesma Return Of The Beautiful gde Aron peva o svojoj izgubljenoj dragoj-uostalom tako je bend i dobio ime...

A tekstovi od pesama cu cista perfekcija(a tu je i violina),jer su ljudi umetnici a ne fenseri kao Nightwish

Takodje preporucujem i sjajan bend po imenu Opeth i recimo Saturnus....

I ne shvatam zasto se ljudi toliko loze na Nightwish-ja imam sve stvari od njih,plus dva koncerta i spotove,slusao sam ih i slusao i pokusavo da nadjem nesto u njima,ali uzalud rolleyes.gif

Teski prosek,pa i ispod toga,sem kao sto sam rekao,glasa Tarje Turunen

I da se ponovim-flames expected icon_wink.gif

Uvek ce biti ovakvih idiota.

Jebao te my dying bride...Iako volim gothic i doom, oni su mi tesko sranje.

Idi na temu o njima pa ga tamo drkaj na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek ce biti ovakvih idiota.

 

Mislis,idiota poput tebe....

 

Jebao te my dying bride...Iako volim gothic i doom, oni su mi tesko sranje.

 

To moze da kaze samo covek koji o doom metalu nema blage veze(a i o metalu uopste)

Ocigledno nisi jos dovoljno odrastao(ili sazreo)da bi razumeo My Dying Bride....

Zato bolje cuti i otpuzi u rupu iz koje si izgmizao......

 

Idi na temu o njima pa ga tamo drkaj na njih.

 

Nisam nastran,za razliku od tebe.....

 

BTW nije mi doom omiljeni metal pravac,vec thrash i USA death metal-cisto da ne bude zabune...

 

Samo da kazem-macabre_girl,zegi i Planet_Hell su sasvim fino odgovorili na moje misljenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti objasnim par stvari.

Ako ti je omiljeni pravac to sto slusas, onda to i slusaj, a nemoj da mi prosipas gluposti sa pravcem gde si cuo jedan prosecan bend. Imas google pa se malo infrormisi pre nego sto krenes sledeci put nesto da pricas.

A to da li si nastran ili nisi, za to me zabole. Ako ne slusas/ne volis nightwih nemoj ovde ni da postujes. Ja npr. nisam isao i pljuvao po thrash metal delu foruma, iako taj pravac organski ne podnosim.

I da li cu ja takvim kretenima kao sto si ti odgovarati normalno ili ne to je moj problem. A sad lepo odjebi sa ove teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta, znaci treba da cekam da mi neko crkne da bih pravio bend icon_uhoh.gif

jebote... to sto se tebi ne svidja je tvoja stvar, ja zaista ne vidim zasto bi neko tebe ubedjivao ili zasto bi ti ubedjivao

ako je meni NW omiljen bend duzi vremenski period znaci da su necim to i zasluzili! ako ja pronalazim dovoljno jaku emociju koja me vezuje za njih onda je taj bend dobar.. a to sto ti ne shvatas tvoj je problem, jer mozda ne razumes to sto oni hoce da prenesu a sto je svakako neosporivo..

mene recimo mdb smara i ti me nicim neces ubediti da taj bend mene ne smara ali ja ne trcim po temi mdb da ih pljujem kako smaraju, cak nisam ni pisao sta mislim o njima...

lepo je to sto si sa nama podelio misljenje ali da se prepucavamo ovde sa tobom... icon_uhoh.gif ne vidim svrhu

ne volis i gotovo

ni jedan bend nije imao fanove uzalud od britni do stoje tako da je svaka rasprava oko toga "sta vi vidite u njima kad su sranje" krajnje nepotrebna

 

ala sam se nasrao, jebao sam kavu icon_smile.gif

icon_rockdevil.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

....a nemoj da mi prosipas gluposti sa pravcem  gde si cuo jedan prosecan bend. Imas google pa se malo informisi pre nego sto krenes sledeci put nesto da pricas.

 

Pa kome je sad Nightwish prosecan bend-meni ili tebi? icon_rolleyes.gif

A za tvoju informaciju slusao sam(i jos uvek ih slusam)dosta power metal bendova kao sto su Blind Guradian,Helloween,Iced Earth,In Extremo,Grave Digger(iako su oni vise heavy nego power)-mogu da ti nabrajam do sutra-i sto je najsmesnije svi ovi benedovi su daleko bolji nego Nightwish-i objektivno i subjektivno.....

Ako neko treba da se informise onda si to ti(a lepo si se i prepoznao)-ako smatras da je Nightwish vrhunac power metala....

 

Ja npr. nisam isao i pljuvao po thrash metal delu foruma, iako taj pravac organski ne podnosim.

 

Ne slusas thrash,ne volis My Dying Bride-koji metal slusas-cekaj da pogodim-Nightwish?

 

I da li cu ja takvim kretenima kao sto si ti odgovarati normalno ili ne to je moj problem.

 

I moj,posto sam ja osoba kojoj odgovaras....

 

A sad lepo odjebi sa ove teme

 

Meni je bas lepo ovde,a povuci cu se samo ako me upozori neki mod ili admin-i ja ne vidim da je ovde bilo ko uvredjen osim tebe-ko koga tu napusava-ti pomenu draknje i jebanje i sranje,a ja hocu noramlno da caskam....

Kao sto sam rekao odgmizi nazad u rupu iz koje si izasao,a ako hoces,mozes slobodno da se rapravljas sa mnom do mile volje-bices pokopan u svakom slucaju(mislim na raspravu)....

Za sad vise nemam nista da dodam.....

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da kazem osim da me je tvoj post veoma nasmejao.

Necu da ti nabrajam sta slusam, jer smatram da za polovinu bendova nisi uopste ni cuo. Koliko ti znas o muzici dovoljno govori tvoje poredjenje helloweena, blind guardiana i ovih ostalih bendova koji ne da nisu isti pravac, sa nightwishom, nego su isto power/prog koliko i children of bodom(koji se za tvoju informaciju takodje nalazi u ovom delu foruma). To sto je neko pametan stavio ove bendove u ovaj deo foruma, to je opet njegov izbor. Verovatno taj neko nije ni slutio da ce biti takvih likova kao sto si ti, koji da ponovim jos jednom uporedjuju bguardian i nightwish??? Ti ocigledno moras da krenes iz pocetka, da naucis neke osnovne podele metala na pravce pa onda da krenes da meni pricas nesto. Ah, da. Tvoje poznavanje muzike je jos impozantnije kada si rekao da se muzika svodi na thrash i my dying bride. Moram ti reci da su to 2 veoma zanimljiva pravca.

 

Kada sam rekao prosecan bend mislio sam na my dying bride, a sad sto tebi komunikacija medju retkim mozdanim celijama nije jaca strana, tu ti ne moze vise niko pomoci.

 

 

Drago mi je da ti je lepo ovde, jer mozes svaki dan nesto novo i da naucis, ali bolje bi ti bilo da lepo citas i cutis, jer ovde je mnogo pametnijih ljudi od tebe, koji nisu ograniceni na dva pravca(od kojih je jedan jos jednom da te citiram mdb). Uzivaj u decijim textovima grave diggera i kad malo muzicki i intelektualno napredujes, slobodno napisi po koju recenicu. Naravno, muzicki jos mozes na napredujes, ali intelektualno tesko.

 

I samo jos ovo, ne mozes ti nikog da pokopas, osim sebe samog.

Edited by SacrilegiouS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, vrlo zanimljivo jer ja sam mislio da su svi pravci u metalu samo veshtachke tvorevine muzichkih kritichara koji bi da okarakterishu izvesne stilske slichnosti izmedju razlichitih stvaralaca, a ne neophodno versko ubedjenje muzichara i obavezna lektira poklonika...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slucajno sam usao na ovu temu nakon 100 godina i setio sam se zasto sam uopste prestao da dolazim

 

E nek` si rekao! Sada te poshtujem bar dvaput vishe (2 put nula je opet nula), i stvarno se osecham postidjeno shto nechu uzhivati josh malo u snazi tvoje lichnosti...

 

preterano serete :mihihi

 

Ma nije to sranje, to je samo prefinjen spam...i dosada...

 

Shto je uzaludno koliko i obozhavanje shachice uobrazhenih seljaka iz finske provincije. Dobro, Nightwish je vrlo uspeshan bend i zato ne nalazim za pravo da kenjam po njima.

 

Meni lichno nemaju neku preteranu dubinu (malo su im tekstovi shuplji, bez uvrede fanovima) slushao sam ih neko vreme a onda su mi vrlo uspeshno dosadili. Sve sto su oni napravili je vech bilo prisutno na sceni na ovaj ili onaj nachin. Oni su ga lepo ukombinovali, zapakovali i pokupili masnu lovu za to. I svaka im chast.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, vrlo zanimljivo jer ja sam mislio da su svi pravci u metalu samo veshtachke tvorevine muzichkih kritichara koji bi da okarakterishu izvesne stilske slichnosti izmedju razlichitih stvaralaca, a ne neophodno versko ubedjenje muzichara i obavezna lektira poklonika...

Aeh i to je sasvim tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da kazem osim da me je tvoj post veoma nasmejao

 

I mene takodje tvoji postovi.....

 

Koliko ti znas o muzici dovoljno govori tvoje poredjenje helloweena, blind guardiana i ovih ostalih bendova koji ne da nisu isti pravac, sa nightwishom, nego su isto power/prog koliko i children of bodom(koji se za tvoju informaciju takodje nalazi u ovom delu foruma)

 

Nadam se da te niko nije cuo posle ovih izjava icon_rolleyes.gif

 

Prosto sam znao da ces pomenuti Children Of (S)Bodom pukeface.gif

 

....koji da ponovim jos jednom uporedjuju bguardian i nightwish

 

Naravno da fenseri poput Nightwisha ne mogu da se porede sa umetnicima zvanim Blind Guardian koji su za pet kopalja ispred....

 

Ti ocigledno moras da krenes iz pocetka, da naucis neke osnovne podele metala na pravce pa onda da krenes da meni pricas nesto.

 

......a situacija je upravo potpuno obrnuta icon_rolleyes.gif

Lepo prepoznavanje....

 

Tvoje poznavanje muzike je jos impozantnije kada si rekao da se muzika svodi na thrash i my dying bride. Moram ti reci da su to 2 veoma zanimljiva pravca.

 

Sta tek ja da kazem za coveka kome je Nightwish ocigledno centar metal sveta,cim je toliko zapenio o njima...

Inace,USA thrash metal(tek death metal da ne pominjem)ima 10x bolju muziku nego svi tvoji skandinavski bendovi zajedno-objektivno i subjektivno,a u svakom slucaju imaju bolje tekstove od pesama...

 

Kada sam rekao prosecan bend mislio sam na my dying bride, a sad sto tebi komunikacija medju retkim mozdanim celijama nije jaca strana, tu ti ne moze vise niko pomoci.

 

Kada budes naucio nesto i o muzici,nauci i da koristis quote da bi svi mogli da te razumeju...

 

.....jer ovde je mnogo pametnijih ljudi od tebe

 

U koje ti zasigurno ne spadas.....

 

Uzivaj u decijim textovima grave diggera

 

Ja sam rekao da Grave Digger(nauci BTW da koristis velika i mala slova) nije cist power vec mesavina heavy-ja i power-a,a i jedan i drugi pravac su poznati po supljim i ne preterano dubokim tekstovima-kao sto sam vec rekao za Nightwish...

 

 

Naravno, muzicki jos mozes na napredujes, ali intelektualno tesko.

 

Sa Nighwish-om kao omiljenim bendom ni ti neces dogurati bas predaleko....

 

....ne mozes ti nikog da pokopas

 

Mislim da nema potrebe jer si svojim izjavam to uradio ti...

 

Inace Nightwish je power metal-mocni vokal(Tarja),relativno brza svirka,tekstovi skoro svi bazirani na fantsy temama,Raju,Paklu i slicnim stvarima-skoro skolski primer....

Sem sto bezveznjak kao ti nije primetio da se power metal bendovi iz,recimo, Nemacke razlikuju(stiliski)nego oni iz Skandinavije

 

Samo mi nije jasno sta je jedna operska diva poput Tarje radila sa takvim mediokritetima-njen glas je kao stvoren za neki dobar doom ili gothic bend...

 

Nema vise nista da dodam,jer ne zelim da se raspravljam sa budalama koje su jos umislile da nesto znaju i koje na ovaj forum dolaze samo da bi odgovorili na moje misljenje o Nightwish-u...

A i to mi je donekle razumljivo,jer sam skoro uveren da slusas mozda pet metal bendova i deklarises se kao metalac....

Imam ja pametnija posla-recimo da podelim svoje utiske sa koncerta King Diamond-a,ili da sviram svoju gitaru....

Toliko,dragi moj SacrilegiouS-e-ti ostani da balavis(posto balavac i jesi) ovde do mile volje,kao sto sam rekao, ja imam pametnija posla no da se raspravljam sa diletantima(ako uopste znas sta ova rec znaci)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukapiraj da blind guardian i nighwsih nisu isti pravac!

Ne mozes da poredis ta 2 benda. Shvati to. To ti je ko kao kada bi poredio maidene i my dying bride. Besmisleno.

 

 

Idemo dalje, meni nightwish nije centar sveta kao tebi taj americki thrash i my dying bride. Samo mi je muka od likova kao sto si ti da pljuju nesto u sta se ocigledno ne razumeju.

 

 

Najbolje od svega je sto ti poredis americko djubre od muzike sa muzikom koja dolazi iz skandinavije. To je tek besmisleno i jadno. A o textovima tek da ne govorim. Tu tek amerikanci nemaju nikakve sanse. Steta sto je mnogo ljudi odustalo od ove teme zbog umisljenih intelekutalaca kao sto si ti, pa ne mogu da vide sve tvoje gluposti. Ti si jedan od mnogo razloga zbog kojih postoji izreka da je glupost neunistiva.( pretpostavljam da tvoj zakrzljali mozak sprema odgovor tipa "i ti si", jer je to jedino sto umes da napises).

 

 

Ne pisem ja ovo zbog svih, jer ljude ovde boli kurac sta se ti i ja raspravljamo, vec pisem da bi ti nesto ukapirao, ukoliko je to moguce. Ako je tebi americka muzika ono cime se treba ponositi, onda si ti jedan obican lik koga je neko duze vreme ili zlostavljao ili zapostavaljao, jer ne znam koje su to situacije koje mogu coveka naterati da postane takva intelektualna nula.

 

 

Sto se tice velikih slova, pisacu kako ja hocu i kako ja mislim da treba.

 

 

Dalje, nightwish mi nije omiljeni bend, kao sto sam vec rekao.

 

 

Ne mozes ni da poredis textove nightwisha sa bendovima koje si naveo. Mozes i da ih stavis u power metal, ali nemas prava da im kritikujes textove, jer tvoj mozak ne moze jednu prosto prosirenu recenicu da sklopi, a da ne govorimo o razumevanju komplexnijih textova. Iskrenije bi bilo da si lepo rekao da ne razumes, a ne tu da prosipas neke gluposti.

 

 

To da su ostali clanovi benda mediokriteti je dovoljno sto si rekao. Ne znam da li ima svrhe komentarisati tu tvoju "misao".

 

 

Sve u svemu, i da slusam 5 bendova, kao sto si rekao, tih pet bendova bi bili mnogo kvalitetniji od muzike koju ti slusas, muzike bez emocija, bez trunke ideja i naravno poente.

 

 

I za kraj, da li cu ja ovde da "balavim" ili ne to je stvar moje slobodne volje.

Koliko ti fali u glavi ovde si dovoljno pokazao.

Svidja mi se sto si poceo da koristis recnik prilikom svog izrazavanja, ali to nece zamaskirati da si ti samo jos jedna prosecna osoba koja ne vidi dalje od svog nosa...Jos jednom da ponovim, glupost je neunistiva, a ti sa svojim izjvama samo doprinosis tome...

Edited by SacrilegiouS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas,sta?

U svom zadnjem postu si vise puta kontrirao sam sebi.....

Kao i u svim ostalim postovima....

-govoris da sam ja intelektualna nula,a ti neces da koristis velika i mala slova

-pre ce biti da je intelektualna nula onaj koji nesto vidi u teksticima od Nightwish-a

-kazes da sam poceo da koristim recenik,a ti ga ama bas ni jednom nisi koristio,niti tvoje recnice imaju preterano smisla....

Koliko ja znam glagoli i imenice su sastavni deo svakog recnika-ali ti si izgleda mislis drugacije...

-verovatno u "amerciko djubre" ubrajas i bendove poput Dream Theater-a,Agalloch-a ili Symphony X(to samo dokazuje da nemas blage veze sa zivotom)

-sto se tekstova od pesma tice,mora da si vrlo ogranicena osoba kada nisi mogao da skapiras kompleksne tekstove od My Dying Bride-a

Nije to tvoj nivo-ti si mnogo ispod....

Klasican si primer odbrambenog mehanizma u psihologiji-sve svoje komplekse i negativne karakteristike natrtljavas na nekog drugog-mene....

Kao sto sam vec rekao,lepo se prepoznajes u mojim postovima-zato ti se i toliko zuri da na njih odgovoris....

-i jos nesto za kraj-treba pamet da mi soli lik koji skoro ocigledno priznaje da slusao nekoliko metal bendova,i jos tvrdi da se podoban da se raspravlja sa ovom temom

Brate....

Pozivas se na neku intelektualnost,a govoris mi da odem da drkam na postu My Dying Bride-a

Hm?

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...