Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

HM sta ja znam, svidja mi se promena, dosta drugaciji album, al nije mi toliko top kao prethodni.. mada mi i Black Halo na prvo slusanje bio jako jako cudan... dobar album, ne najbolji rad kamelota, ali daleko od toga da su me razocarali, cega sam se dosta plasio... Moja ocena 7.25/10 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili fanovi imaju preterana ocekivanja

Pa ko je "kriv" bendovima kad postave previsoke standarde ranijim albumima, pa ne mogu bolje od toga. Naravno da ces ocekivati bolje, a ne gore. Gde je svrha gorih albuma, osim da jos vise naglase kako su bolji albumi u stvari - bolji?

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

HM sta ja znam, svidja mi se promena, dosta drugaciji album, al nije mi toliko top kao prethodni.. mada mi i Black Halo na prvo slusanje bio jako jako cudan... dobar album, ne najbolji rad kamelota, ali daleko od toga da su me razocarali, cega sam se dosta plasio... Moja ocena 7.25/10 :D

 

I meni je Black halo bio jako cudan kada sam ga prvi put cula. Pa ljudi menjaju zvuk, napreduju, razvijaju se. Normalno je da se tokom 10god ljudi izmene, sazreju... Meni su drazi stariji albumi, ali to je sve stvar licnog ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album definitivno nastavlja tamo gde je "Black Halo" stao, a verujem da ce i sledeci biti ovakav, ako ne i josh sporiji. Ovaj rad je meni lichno na ivici svidljivosti i dok je na proslom bio broj pesama koje su mi se svidele, ovde..jedva koja.Iskreno, album je za mene krenuo veoma obecavajuce. Smorachki "violina i vetar" intro, ali, kunem se, ja sam krenuo da headbangujem uz onaj start "Rule the world"a! Zashto bre ovo nisam chuo uzivo?! Jebao ih "Human Stain", al' doci cu vec dotle. Ali evo..obrnuo sam RtW pesmu vec 5-6 puta i polako me smori, jer osim onog riffa nema vise nista...refren je morao biti bolji. "Ghost opera" je fina a la black halo pesma. "Human Stain" - a lebe dece sve sto ja ovo ne volim. Nabudzena dzitra, a nikakav riff celu pesmu, smarachke klavijature. Ali izbor za najgoru pesmu ovde je shirok. Bucher..LU2D..poslednji trzaji albuma su u "Mourning Star"(najbolja pesma, ali malo ruinirama onakvim vokalom) i "Silence of darkness" koja malko vuche na epica stuff, ali je below average.

 

Nyah is the conclusion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon šestog ozbiljnog preslušavanja utisak koji stičem je da je ovo najbolji album od vremena Karma-e. Druga polovina albuma je naročito dobra. Jedine slabije tačke su The Human Stain i Blucher, ali ni one nisu za potcenjivanje. Hvala bogu, Kamelot odustaše od konceptualnih albuma (neka to prepuste King Diamond-u, jer on to ipak radi najbolje). Ocena 8,5/10. Sjajan album! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej,poslije islusavanja vec neko vrijeme,jedan review :

 

01. Solitaire: Fantastican instrumental,uvijek su bili dobri u ovome,iako su intro-i na The Black Halo bili poprilicno nezanimljivi ovo je jedan koji je zaista majstorski odradjen (u nivou sa Regalis Apertura-om koju takodje obozavam)

02. Rule The World: Prilicno heavy pjesma na koju sam se zaista tesko navikla,ono sto mi se dopada jeste prelaz iz Solitaire-a u ovu pjesmu,ali inace citav osjecaj u pjesmi mi je malo previse "tezak" za uvo,ali vjerujem da ce mi se dopasti poslije

03. Ghost Opera : FENOMENALNA pjesma,zaista totalno u Kamelot stilu,prvi singl i pjesma koja je dobila i spot. Zaista nemam rijeci za ovu pjesmu,preslusavala sam je vec dosta puta i svakim slusanjem je sve bolja i bolja.

04. The Human Stain : Pjesma koja pocinje malo heavy,neki bi rekli mozda i industrialski. Prelaz je odlican u refren koji je prilicno pjevljiv i pamtljiv. Takodje i odlicna tema za lyrics (zagadjenje i globalno zagrijavanje)

05. Blücher : Najdiskutabilnija pjesma na albumu,necu reci najgora na albumu jer mi se refren dopada ali procesirani glas je zaista previse i ovo je njihova najeksperimentalnija pjesma (donekle me podsjeca na Angel (Come Walk With Me) od Conception-a.

06. Love You to Death : Fantasticna balada,prva sjajna balada poslije Temples Of Gold (Abandoned mi je nesto i dosadila,sto nije slucaj sa pomenutom pjesmom ),predivna orijentalna melodija,prelijep text i prelijep zenski vokal,zaista divna pjesma u svakom pogledu.

07. Up Through the Ashes : Prva koju sam zapazila na prvo slusanje,sjajan uvod jos bolji refren. Takodje vrlo neobicna tema za text (raspece Isusovo)...

08. Mourning Star : E ovo mi je najnezanimljivija pjesma na albumu.Bila sam skepticna sto se nje tice na youtube snimcima prije koncerta,na koncertu je i zvucala ok,ali na albumu mi je zaista nezanimljiva i monotona...

9. Silence of the Darkness : Najbrza pjesma na albumu.Vrlo hiticna i pjesma koja je lagano mogla da upadne na bilo koji stariji album.

10. Anthem : Jos jedna baladica, u stilu Abandoned/Don't You Cry,posvecena zivotu,i Khan je spomenuo da je napisao pred rodjenje sina,tako da se bas ogleda slavljenje zivota u njoj.Takodje najemotivnije pjevanje na albumu.

11. EdenEcho : I posljednja ali mozda i najbolja pjesma na albumu (pored Ghost Opera-e)..Fantasticni aranzmani,hor,text,pjevanje,sve.Prava Kamelot pjesma !

 

E sad uopsteno:

Osjeca se ogromna razlika u odnosu na predjasnje radove,sto je i lose i dobro. Prvo dobro je jer su izbjegli stereotipe i odmorili malo od konceptualnih albuma (mada i ovaj album nosi neki opsti koncept zivot/smrt ).Takodje je dobra stvar sto su textovi totalno drugaciji,drugi stil (ne samo u nacinu pisanja,vec i u izboru tema)l,sto je za pohvalu.Lose je to sto su pjesme previse kratke (ipak nakon dvogodisnjeg cekanja na album,osjeca se da je Ghost Opera nedorecena i zaista kad se zavrsi slusanje albuma ostaje osjecaj : Sta sad? ),sto se previse zaslo u neke nepotrebne vode (sta ce procesirani vokal za pjevaca kao sto je Khan :confused: ),produkcija je mutnjikava (sto moze biti i do promo verzije,isto vazi i za duzinu pjesama),neke pjesme su bespotrebno zamrljane nekim eksperimentalnim dionicama... Sve u svemu solidan album,koji sadrzi sjajne ideje ali donekle traljavu realizaciju.. Nikako na nivou predjasnjih radova.. Moja ocjena 8/10 (pola ocjene vise zbog subjektivnosti :wub: ).

Edited by NiennRina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo napisano, slažem se sa većinom stvari gore napisanih, posebno za mišljenje da je album 'nedorečen', i čini mi se kao da se prekida kada je najzanimljivije (EdenEcho, poslednja i meni najbolja pesma na albumu)... Procesirani vokal: ogroman minus... u nekim pesmama i ok zvuči, ali zašto??? Čak mi je i Blücher posle par preslušavanja postala odlična pesma, Rule the world: vrh, Mourning Star isto, Anthem diiivno...

 

U svakom slučaju, volim Kamelot, čak OBOŽAVAM, i nije mi bilo teško da zavolim i ovaj album u startu! Svaki dan ga preslušavam više puta, i iskreno, sve mio se više dopada... Moja ocena 9/10 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ;) Ono sto mi se dopalo kod ovog albuma je upravo to sto je bolji sa svakim slusanjem,to volim kod albuma,one koje odmah "provalim" obicno rjedje slusam na duzi vremenski period :opusteno: Svakako su napravili ogroman rizik ovim albumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...