Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

jbg, iskreno nije mi toliko zao koliko sam mislio da ce mi biti.

Kamelot se kao bend ionako menja, evouirao je iz power u neki gotik-sinfo-elektro sa ostacima powera. Sa takvom promenom zvuka mogu i pevaca da promene.

A Roy ce kad se iskulira verovatno naci neki novi bend, realno nema ko ga nece primiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bre Ripper ili Jorn... Eriksen bi bio najbolja varijanta, ali mislim da ce traziti nekog poznatijeg...

Btw. Ripper je u Judasima ucestvovao u pisanju jedne pesme i to bonus, a u Iced Earthu u dve. Tako da krivica nije njegova, a i ti albumi nisu uopste losi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni sam šta da mislim. Očigledno da postoje problemi sa Khan-om i opet se pokazalo da gde ima dima ima i vatre (u vezi toga da je on otkrio religiju ili šta već), ali sama ta činjenica da bi Khan (sudeći po svemu) mogao uskoro biti bivši pevač Kamelota mi je bzvz poprilično. Ne samo da ne mogu da zamislim da na sledećem albumu, recimo, umesto prepoznatljivog Khan-ovog glasa tu budu Fabio ili Eriksen ili ko god, nego mi je možda još i gore da čujem da stare pesme uživo peva neko ko nije Khan. Jbg, možda se samo o navici radi, ali nekako... šta znam... to jednostavno neće biti to.

 

Sa druge strane, istina je da, ukoliko Khan ne može/ne želi da nastavi dalje ili šta već, bend ne treba da se raspadne, ali opet... Meni Kamelot bez Khana jednostavno neće biti Kamelot. Ko zna i u kom će pravcu da krenu dalje ako dođe do te promene. Istina je i da im neka promena treba jer su poslednja 2 albuma zaista dosta slaba, ali nešto ne verujem da je Khan tu lično vukao bend previše u pravcu u kom sad idu. Iskreno, pre bih promenio Paeth-a, nekako imam utisak da su njegove "zasluge" najveće za Kamelotov pravac i zvuk na Ghost Opera-i i ovom poslednjem albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ne volim Sashu Pita, covek jeste strucan, ali njegove ideje kako treba da izgledaju moderni metal albumi se ne poklapaju sa mojim. Njemu treba dati gotovo delo da mixuje i masteruje, cim krene da se mesa u kreativni proces to ispada lose.

Kako samo kasapi Edguy, a vidi se uticaj i na Kamelot, iako sam ja odusevljen poslednjim albumom (za razliku od Opere).

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez Sasche i njegovog klavijaturiste Miro-a kamelot ne bih nista uradio.

 

oni su prakticno promenili ceo bend, napravili sofisticirani prog/power sa brdo kljavama i dobrim aranzmanima od jednog prosecnog americkog power benda.

 

nije Khan, on je snimio onaj dosadni siege perilous koji ima jednu dobru stvar.

 

Paeth i Miro su napravili bend od njih.

 

Nisam pratio sad u poseldnjih nekoliko godina sta oni rade, ali to je cinjenica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ne volim Sashu Pita, covek jeste strucan, ali njegove ideje kako treba da izgledaju moderni metal albumi se ne poklapaju sa mojim. Njemu treba dati gotovo delo da mixuje i masteruje, cim krene da se mesa u kreativni proces to ispada lose.

Pretekao me Grob, a bas to hteo reci - covek kad se umesa u kreativni proces, ispadne jedan od najboljih heavy metal albuma svih vremena, Heaven's Gate - In Control.

 

Prosto neverovatno da se njegov rad moze nekome ne svidjati. On i Miro su digli Lucu Turillya, Kamelot, Avantasiu, i da ne nabrajam dalje. Tandem su iz snova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stara Avantasia je sjajna, a nova u kojoj je Sasha prakticno imao odresene ruke da ubacuje sta hoce i nije bas.

Poslednja dva Kamelota su ipak slabiji od prethodnika, znaci i tu pad.

 

Priznajem Heaven's Gate nisam nikad slusao :da:, stavicu da se skida posto vidim da ga nahvaliste. Mozda me odusevi

 

A za Mira naklon. lik me je uvek odusevljavao

 

edit: mozete i link za Heaven's Gate da okacite ako imate ty :pivopije:

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pad u Kamelotu zbog Sashe... On svoj posao odradi za 10, ipak je vecina toga na bendu. Ali njegova snaga se vidi u prelazu sa Siege Perilous na The Fourth Legacy, kada je bend i odleteo u nebesa, i kada je ujedno i snimljen jedan od pet najboljih power metal albuma ikad (upravo the 4th legacy, licno misljenje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

zahvaljujem :pivopije:

 

edit: jbt ovo je album iz 1989, skinucu i preslusacu, ali mislio sam da pricamo o poslednjih 5 godina, o kreativnom padu. Ako je on pravio remek dela ranije, svaka mu cast. Ipak mislio sam da cu dobiti preporuku za neko novije Sashino ostvarenje (bilo da je producent ili muzicar na istom) a da je mind-blowing.

Kada sam napisao da ne mogu da svarim sve njegove ideje o modernom metalu, pa mislio sam u skorijoj proslosti :haha: ja te ranije albume obozavam, raniji Kamelot albumi su mi medju najdrazima u zanru, ko biblije :lol:

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je THE Kamelot onaj bend pre Siege Perilous. Znači, Dominion, Eternity, albumčine. Prog. Ovo posle mi je bilo tralala u odnosu na suzdržani melodic prog na prva dva albuma. Čak mi je u to vreme i Fourth Legacy bio bljuzgav, iako ga danas smatram vrlo poštenim power a nikako prog albumom. Karma je takođe zakon, mada je to, ističem drugi Kamelot u odnosu na onaj the prvi. Nikad ne pisah na ovoj temi, pa evo male kontribucije. Mnogi neće da se slože, ali i ako. Tako treba.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sta neko da se ne slozi kada neko napise "za mene", "moj ukus", "meni se vise svidja".

Ja smatram za debila coveka koji napise "ovaj album je najbolji, ovaj i ovaj je sranje, amin" :haha:

 

skroz postujem tvoj ukus, a ti prvi albumi jesu dobri, slusao sam ih 100 puta sa uzivanjem, i svidja mi se i Vanderbit (ako mu nisam pogresio ime).

Neko voli tu fazu, neko power, a mladji fanovi otkidaju na ovaj elektro-gotik period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne osporavam ja da je Paeth doveo Kamelot tu gde su oni sada, ali, što reče DBrave, ono što sam rekao u prethodnom postu odnosilo se na poslednjih par godina. Kako je krenuo Kamelotov pad sa Ghost Operom i Poetry, kako se Avantasia izvrnula maltene za 180 stepeni u odnosu na prva dva albuma... ne znam, imam utisak da je u oba slučaja Paeth značajno doprineo svojim, kako neko reče, vizijama modernog metala. Ali dobro, sve i da jeste do njega, svakako se ne može upreti prstom samo u jednog čoveka.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bre Ripper ili Jorn... Eriksen bi bio najbolja varijanta, ali mislim da ce traziti nekog poznatijeg...

Btw. Ripper je u Judasima ucestvovao u pisanju jedne pesme i to bonus, a u Iced Earthu u dve. Tako da krivica nije njegova, a i ti albumi nisu uopste losi.

 

 

Kad bih ja mogla da biram zamenu, to bi bio covek koji ovde peva, Roberto Tiranti:

Jednom mi je cak palo na pamet da bi Zdravko Colic mogao savrseno da otpeva sve pesme Kamelota, mada, mozda je to samo moja iluzija.

Zao mi je zbog Khana, nadam se da ga neka sekta nije uzela pod svoje. Verujem da je ipak pametan i da ce, kao sto je Thomas rekao, pronaci u svom srcu ono sto zaista zeli.

Zivot ide dalje, niko nije nezamenljiv, tako da se nadam da ce izabrati onog koji je zaista najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...