Jump to content

Samo Jos Jedna Nova Pjesma....


Peti.Maj

Recommended Posts

Nedavno sam je napisao. Malo mi se ne svidja rima, takodje nema refren koji se mozda krije u vec napisanim stihovima, a mozda i nije potreban. Muziku nikako da smislim samo sam prilicno siguran da bi tempo trebao biti spor.

 

U danima depresije, melaholije i straha

ponestaje mi nade, ponestaje mi daha

zbunjuju me ljudi, ne shvata covjecanstvo

od mene se trazi jednoumlje, podanstvo.

 

Rastrojen, uznemiren ne pronalazim sebe

za buducnost strahujem, a sadasnjost mi zebe.

U zivotnom tunelu bez svjetlosti na kraju

razum se predaje sumljivom osjecaju.

Dok druge vrtlog sudbine vec odavno hvata

ja nikako da izaberem velicinu svojih vrata

siroka il' uska sad mi je svejedno

jer u ovom nistavilu osjecam se bedno.

 

Dok tijelo se predaje umirujucim sjenama

bensedin i tekila teku mojim venama.

Samo jedno pitanje u toj radosti i tugi

Da li su mi zivot prozivjeli drugi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, mnogo sablona....

 

sadashnjost zebe je losh stih....

Da, da svjestan sam toga i sam... nego nekako ne volim naknadno prepravljati pjesme vec stihove ostavljam onakvim kakvi su mi "dolazili" isprva... Valjda u strahu da im ne pokvarim ideju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedne nastale negdje u julu-avgustu... :

Tisinu i mrak,

razbija muva zarobljena u casi.

Suze i strah,

zvucnici, pojacalo i pivo u flashi.

Miris i stast,

i mindjuse sto ih je zaboravila sinoc.

U kuci pod hrastom,

je soba ciji zidovi odisu bolom.

Ref x2:

Moja soba, gleda na istok

Moja soba, je uvek u neredu

Moja soba, moj Goli otok

Moja soba, sprema se u sredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zajebavaj se. partibrejkersi su bili ozbiljni dok cane nije onoj ribi za cvijet rekao, kroz nos - hvala grobe.

 

 

a adriana molea IZUZETNO cijenim icon_da.gif ocigledno ne znas o kome se radi, pa je bolje da cutis ondaK

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja se nesto ne ugledam ni na cije pjesme, tekstove, stil i slicno.... iz prostog razloga sto mi pisanje pjesama nije preokupacija. Jednostavno u nekim situacijama i emotivnim stanjima vjetar mi shapne pjesmu (blah, evo idem da se kaznim :]). Ja jedino sto treba je da je zapamtim i prenesem na papir prvom sledecom prilikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro je. pazi, ja se cak nisam ni nasmijala na ove dvije pjesme. obicno dodjem na snagu rijeci da se smijem goticarskim proseravanjima i djubretu nedojebanih alkoholisanih klinki.

 

 

samo nastavi, podrzavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bIH rekao prejebanih.... icon_smile.gif

 

pazi, stvarno vuche na brejkerse, cudno da ne primetih, mada sablon ipak jebe stvar....

 

ne znam drugog pesnika, samim teem shto lici na nesto shto postoji to je odmah negativan poen, inace, drugi text isto nije losh, al' nije ni fascinantan.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da svjestan sam toga i sam... nego nekako ne volim naknadno prepravljati pjesme vec stihove ostavljam onakvim kakvi su mi "dolazili" isprva... Valjda u strahu da im ne pokvarim ideju....

pisanje pesama nije improvizacija, tako da su itekako podlozne ispravkama koje su skoro uvek neophodne....

 

uprkos nekim sablonima koji kvare pos'o, prvi text me je podsetio na neke stvari koje saM ja ranije pisao, pa mi je zato ipak ok, sveukupna ideja i atmosfera mi deluje veoma poznato....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bIH rekao prejebanih.... icon_smile.gif

 

pazi, stvarno vuche na brejkerse, cudno da ne primetih, mada sablon ipak jebe stvar....

 

ne znam drugog pesnika, samim teem shto lici na nesto shto postoji to je odmah negativan poen, inace, drugi text isto nije losh, al' nije ni fascinantan.....

Pa mozda bi mi mogao reci na koji te to text "koji vec postoji" neka od pjesama podsjeca.

 

pazi, stvarno vuche na brejkerse, cudno da ne primetih, mada sablon ipak jebe stvar....

 

Pa ja pjesme zamisljam u nekom punk ili punk/rock fazonu (iako slusam power i sl.), a brejkersi mi nesto nisu bliski tome...

 

uprkos nekim sablonima koji kvare pos'o, prvi text me je podsetio na neke stvari koje saM ja ranije pisao, pa mi je zato ipak ok, sveukupna ideja i atmosfera mi deluje veoma poznato....

 

Mozda sam subjektivan, ali ja ne primjecujem postojanje nekih velikih sablona. Ima nekih stihova ili parova rijeci ali ne postoji dobar ili los stih postoji samo dobra ili losa pjesma.

 

sveukupna ideja i atmosfera mi deluje veoma poznato...

 

Na koga?

 

samo nastavi, podrzavam.

 

U svakom slucaju hvala na komentarima, kritikama bla bla.... ako su iskreni naravno. ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja pjesme zamisljam u nekom punk ili punk/rock fazonu (iako slusam power i sl.), a brejkersi mi nesto nisu bliski tome...

Kako nisu?

 

Kao tekstovi za uz muziku, nije lose, ali nije bas za izdvojeno citanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nisu?

 

Kao tekstovi za uz muziku, nije lose, ali nije bas za izdvojeno citanje.

Pa da. Ja sam se kao veliki "strucnjak" za muzicke pravce pogresno izrazio. Mislio sam na zvuk koji ima PB koji je po mom skromnom misljenju dosta tvrd, valjda zbog boje glasa njihovog frontmena kako se zvase... ne znam...Vise mi se dopadaju Goblini ili Punkt (iz Sarajeva, manje poznati, ne sviraju vise...)... mada volim i PB ali ne toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro je. pazi, ja se cak nisam ni nasmijala na ove dvije pjesme. obicno dodjem na snagu rijeci da se smijem goticarskim proseravanjima i djubretu nedojebanih alkoholisanih klinki.

Ma ne seri,majke ti! Lepih goth pesama ima (mada ovde nema nijedne)

A i sama znas da medju klinkama je popularno pisati pesme...

 

pivopije.gif

Edited by Annabel Lee

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakva alogija i brejkersi, ovo (najozbiljnije) ima reperski in the hood ritam i nije za nista drugo.

 

suvise rime.

Za rimu se djelimicno slazem... to je nesto sto bih i ja volio da je drugacije...Medjutim druga pjesma npr. nije opterecena rimom....

 

Nego:

ma kakva alogija i brejkersi, ovo (najozbiljnije) ima reperski in the hood ritam i nije za nista drugo.

Da... icon_rolleyes.gif samo opusteno...

 

U sustini nije me briga. Pjesme su nastale davno. Ja ih zapisao. Sad ih post-ujem ovdje... meni nisu donijele nista dobro.... Tako da pljujte, hvalite whatever....

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...