Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Previshe surovo prema nama.

Sta je surovije, nemati ljubimca ili ga sakatiti? Nabavite papagaja.

 

Voleo bih vas da vidim kastrirane, bas me zanima kako bi vam se svidelo.

 

Previshe surovo prema nama.

Sta je surovije, nemati ljubimca ili ga sakatiti? Nabavite papagaja.

 

Voleo bih vas da vidim kastrirane, bas me zanima kako bi vam se svidelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mačke imaju svoje vlasnike :D čudo su

 

drugarica ima mačora od 17 godina da ne poveruješ kako taj bezubi deda izgleda

najsmešniji je kad jede, pa sve pravi grimase jer mu se hrana lepi za nepce a ne može da je žvaće

 

mnogo smešno

 

 

 

mrgud žuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je surovije, nemati ljubimca ili ga sakatiti? Nabavite papagaja.

 

A sta papagaji su manje zivotinje od ostalih pa oni eksplicitno vol eda sede u kavezu ceo zivot i da jedva mogu krila da rashire?

Licemeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego sad nesto citam zadnje strane,zar vam se ne cini da clanovi juma imaju malo previse ljubimaca samoubica...ovom se zec bacio s terase,ovoj se papagaj obesio,onom se mis otrovao....sta vam to govori ? :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego na kog :D jel imao još neko miša?

 

nisam čitala prvih sto strana ovog topica doduše...

 

 

@smorock

e nek si mu rekla, da, sisus. za tebe su ribice one ionako ništa ne umeju da kažu niti da se bune kad im nije dobro. da vidiš kako je vrana protestovala!

 

 

a da, nisam vam rekla kraj sa vranom

morali su da je puste van onog momenta kad su shvatili ko jede kereću hranu :D

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

U studenjaku miševa koliko hoćeš, Dino montirao 2 mišolovke, ubio ih 5 za jedan dan...

A pre toga je mao patent od kutije Pringles-a, federa iz olovke i konopca. Hoću reći, hvatao ih je i žive, tako da ko neko želi kućnog ljubimca...

 

Što je lepo rekao neki veterinar za morsko prase

 

Šta ga lečiš, kupi novo, jeftinije ti je.

 

Debil :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da, nisam vam rekla kraj sa vranom

morali su da je puste van onog momenta kad su shvatili ko jede kereću hranu :D

Vrane su omnivore ali ipak najvise vole meso. Provereno :) Uostalom jeste videli cime hrane gavranove i vrane u zoo-vrtu? Sniclama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da svaštojedi kao mi i medvedi

 

videla sam koske da im bacaju jer one umeju dobro da "oljušte" meso sa kostiju :da:

 

 

znaš šta me fasciniralo kod vrana oduvek, a i ova naša je to radila

 

kad nešto ne mogu da otvore-pojedu-dopru do toga, onda vrlo brzo nađu ili tehniku (npr zabiti kljun u rascep između dve polovine oraha i onda udarati njime po kamenu ili ivičnjaku dok se ne otvori) ili čak alat kojim nešto rade.

 

mnogo su pametne vrane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yup, mom komsiji pozdrale konzervu sa crvima za pecanje koju je drzao na terasi, otvorile konzervu kljunom i udri.

Korvidi su najinteligentnije ptice. Sto znaci da imaju dosta sanse da idu na zivce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrane, gavranovi, cavke, gacci, svrake...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Corvidae

 

http://www.shades-of-night.com/aviary/corvidae.html

 

raven01.jpg:wub:

 

Zelela sam da imam jednog, cak kazu da moze da se nauci da ode i d ase vraca sam na terasu.. Ali drzati tako nesto an gajbi je suicid.. Previse prljavo zaista... Tako da eto mi ljubimca kad budem sagradila kucu i imala veliki tavan :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle rod

ili kako već šta ide iznad vrste :D

 

svrake uvek idu u paru, jesi primetila?

 

 

jes' ono što kažeš nije za stan. leti bre mnogo :) treba ti mnogo prostora.

tamo na nbgd splavovima pred kraj ima jedan skywalker a zovemo ga kod toše

toša je gazda i mnogo voli životinje. ima dve mačke i psa i imao je vranu i pazi sad .. magarca

 

i tako jednom prilikom sedimo mi na splavu a čuje se nešto kao dečji glas.. al nije baš ni dečji.. pitamo mi tošu šta je to

kaže pa imam vranu. a vrana ko vrana, sedi ceo dan na improvizovanom postolju okačenom o oluk i sluša ljudske glasove, i počela da oponaša :)

 

 

tako kad budeš odlučila da imaš vranu uzmi je dok je još ptić da je naučiš brzo da govori

Share this post


Link to post
Share on other sites

@eileen -izvinjenje ,hrcak je bio u pitanju :)

 

da vrane i ekipe ,vecno su lomile orahe na mojoj terasi u Za...samo lezis u krevetu ujutru i cujes bombardovanje dum dum dum dum dum dum dum,i onako ispresecan napolje,kad ono porazbijani orasi po terasi a one cekaju da se sklonim da pokupe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego sad nesto citam zadnje strane,zar vam se ne cini da clanovi juma imaju malo previse ljubimaca samoubica...ovom se zec bacio s terase,ovoj se papagaj obesio,onom se mis otrovao....sta vam to govori ? :))))

Што ме подсети, пре једно 7-8 година сам имао златну рибицу и држао сам је у оном класичном округлом "акваријуму" и угинула ми је тако што је усред ноћи искочила из њега а ја је нисам чуо, тек ујутру кад сам погледао видео сам како беживотна лежи на поду. Сиротица. Сахранио сам је у WC шољи.

 

Тек касније сам провалио зашто је искочила. Па зато што у том "акваријуму", осим воде, није било АПСОЛУТНО НИЧЕГА, чак ни једне травке или каменчића, па се сморила к'о кретен јер је била скроз сама и нон-стоп се вртела у круг па јој једног дана дозлогрдило...

 

Ето, али према маци ћу бити много пажљивији, обећавам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

буди човек, стави маци неки камен у акваријум.

Ма, ако треба саградићу јој и водени замак. И мењаћу јој воду редовно. :mrgreen:

 

Pa da se orodimo.

Е, сад ми јавила другарица да је њена сестра имала четири мачета и да је три поклонила а остало јој само једно - мушко. Пих! Задње па мушко! А нешто ми се не свиђа та идеја о кастрирању мачора. Него, видећу ако ми негде налети неко женско маче (ок, ово је баш звучало онако...) па да је некако искомбинујемо са Алфредом, па да се ородимо. ;)

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nekog psiholoskog aspekta, cesto se desava da muskarci lakse razviju empatiju sa zenskim kucnim ljubimcem, dok ponekad ume da im bude tesko da gaje sterilisanog muskog kucnog ljubimca. Decko sa kojim sam zivela dve godine je obozavao macku ali macka nije bas gotivio pa se macak tako ponasao i prema njemu, opet sve to zavisi od coveka do coveka.

Ali meni licno deluje bas divno kad vidim mog drugara koji izgleda kao izbacivach iz diskoteke kako se ophodi prema njegovoj tigrastoj maci i kako joj tepa. Kao kakav Obelix :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta papagaji su manje zivotinje od ostalih pa oni eksplicitno vol eda sede u kavezu ceo zivot i da jedva mogu krila da rashire?

Licemeru.

Da mene pitas, vise bih voleo da cucim u kavezu, nego da mi neko odsece jaja. Mozes ti papagaja i da pustis iz kaveza. U svakom slucaju, rekao sam to sarkasticno.

 

@smorock

e nek si mu rekla, da, sisus. za tebe su ribice one ionako ništa ne umeju da kažu niti da se bune kad im nije dobro.

Moj macor je ziv i zdrav sa svih svojih 5 kila i 700 grama i sva jaja su mu na broju. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uginuo mi Malishko :( :( :( :( :( :( :( :( :(

 

Jako sam voleo tog macka, bio je neverovatno draga mocorcina, cist, lep, dobar i svi su ga u kuci voleli. A onda se razboleo, prestao da jede, lezao po ceo dan, stomak mu je rastao i nadimao se. Odveo sam ga kod veterinara, kaze ili upala pluca pa mu se skuplja voda, ili neka bolest jetre pa mu se usled nje skuplja voda. U svakom slucaju kupio sam lek za izbacivanje vode iz organizma, isti kao kod ljudi, davali mu na svakih 8 sati redovno, malo je krenuo da izbacuje tu vodu, ali mu se na zalost ipak posle vracala i tako danima i na kraju je uginuo. Ali nije uginuo u snu, lagano, nego se mnogo mucio, grcio se, trzao bukvalno satima i na kraju uginuo. Osecao sam se kao da je nestao neki blizak clan porodice, a nisam bio jedini, vidim i matorcima bedak nevidjen. To se sve desilo pre 10-ak dana a ipak nema dana da ga se ne setim, sve krenem posle rucka da mu odnesem klopu, a onda se setim da ga nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...