Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

... I smrtno se dosađuje.

Ili plaši one koji uđu da zatvore prozor, pronađu odloženi bežični telefon ili pokupe prljave čaše

 

 

Slažem se sa Double Fire ovog puta, nema svrhe držati ljubimca ako zbog čestih odsustava ne možeš da mu posvetiš vremena i pažnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tehnički

 

 

Ne znam. Meni je svaku životinju žao ostaviti samu

To što su psi ekstrovertne budalice pa pokazuju privrženost kao nijedna druga životinja ne znači da zmija ne gaji slična osećanja samo n'ume da mlati repom i balavi po tebi i donosi ti igračke 'na poklon' kad te vidi na pragu :haha::haha:

 

 

Moram da podelim sa vama doživljaje sa životinjama drugaricinog sina.

Njen ker, mladi nemački ovčar Orfej, iz radoznalosti je zavukao svoju crnu facu u otvor na rešetkama kaveza morskog praseta. Pa se zaglavio krompirnos u tome. Onda je pošto ga je bolelo i nerviralo otkinuo čitavu krletku a morska prasica mukica ostala da sedi bez krova nad glavom prestravljena i nepomična u onoj plastičnoj kadici tj donjem delu krletke, jer tuda ordinira i jedan mačak, dok je Orfej sve skičeći sa onim čudom na glavi trčao oko trešnje ukrug po dvorištu :haha: :haha:

 

 

Prošli put kad sam bila kod njih zamočio se u neku fontanu i tako smo otkrili njegovu strast prema vodi. Sada pliva svaki dan u Dunavu sa ostalim kerovima. Plašim se samo da ne navuče nekog krpelja pošto svaka zaštita od tolike vode spada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ajlin: Zato sam se otarasila svega. Prasici su bili premesteni delom kod caleta delom kod decka, u medjuvremenu spali na jedno. To jedno se smrtno dosadjivalo u kuci punoj ljudi (sve dok joj nisu doveli pomenutog kunica u goste, na jedan dan; sve vreme mu je glodala dupe :haha: ). Zakljucak je da nisam osoba za zivotinje i to je to :( Dok ne budem imala dvoriste, tad uzimam psa.

Prasici su toliko tupavi da me uvek iznenadi sto razlikuju situacije podignuta/spustena resetka :haha:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Zakljucak je da nisam osoba za zivotinje i to je to :( Dok ne budem imala dvoriste, tad uzimam psa.

Prasici su toliko tupavi da me uvek iznenadi sto razlikuju situacije podignuta/spustena resetka :haha:

 

Pa jeste, za psa nije stan. Čak i za malog.

Počev od toga što ne bi trebalo da u stanu ostaje zatvoren sam jer pati dok u dvorištu ipak ima čime da se zanima -- preko toga da od dlaka ne možeš da živiš... pre neki dan umalo vrat da slomim na neku njegovu igračku koju je gospodičić galantno ostavio nasred prolaza.

 

Ova zamorčica je veoma pametna, ja sam se iznenadila, u pravu si uglavom su dosta tupavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Prošli put kad sam bila kod njih zamočio se u neku fontanu i tako smo otkrili njegovu strast prema vodi. Sada pliva svaki dan u Dunavu sa ostalim kerovima. Plašim se samo da ne navuče nekog krpelja pošto svaka zaštita od tolike vode spada...

Pa izvadite mu krpelja, nije to viša matematika. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je rasa "jede kao omanje dete, a miša ulovi samo kad mu se ovaj preda". :D

Kažu da ima krvi od ruske plave. Treba da ga vodim kod veterinara, ima problem sa levim okom, mislim da je konjuktivitis, ali nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupih danas macanku hipstersku ogrlicu sa maramom, ovo je njegov skrimo protest :D

btw, koliko vremena treba tableti protiv glista da deluje?

 

Oko 12 sati u vrh glave, najbolje da im das uvece, ostavis im vode da ne bi dehidrirale i tableta ce delovati u toku noci.

 

 

 

 

 

 

evo i mojih maca:

 

251444_1915576503047_1651008125_1893270_6246565_n.jpg

251444_1915576543048_1651008125_1893271_4330206_n.jpg

cat fight

 

251444_1915576623050_1651008125_1893273_1126979_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by ~SilentWarrior~
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav mi jedan treba xD Lenstina :D

Pa ne znam da li bi ti se svidela njegova narav. Ne voli mnogo da se mazi, ali zato voli mnogo da ujeda. :haha:

Doduše, sad se malo i smirio, kad je bio mlađi, nisi mu smeo prići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ako neko oce mačiće, pokljanjam 3 komada: skroz crno, crno-belo i sivo-sareno-tigrasto (jbg ne znam kako da objasnim :D )

 

Stari oko mesec-dva, progledali, hodaju, trče, skakuću i generalno bivaju sasvim normalni mačići. Žive u nekom podrumu u mom kraju koji je otvoren ka jako pometnoj ulici, mnogo mi ih je žao pa pokušavam da ih udomim.

Nisam siguran kog su pola pošto mi ne bleje kod kuće, al ako je neko zainteresovan da uzNe neko, proveriću :haha: Takodje, vakcinacija i transport se mogu srediti za BG i okolinu

 

E,da, kontakt pp ili mail na [email protected]

Edited by WoS
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je rasa "jede kao omanje dete, a miša ulovi samo kad mu se ovaj preda". :D

Kažu da ima krvi od ruske plave. Treba da ga vodim kod veterinara, ima problem sa levim okom, mislim da je konjuktivitis, ali nisam siguran.

 

Dexametazon neomicin kapi

 

@WoS napravi poster na pola a4 strane sa slatkim sličicama, odštampaj u par primeraka i otidji po veterinarskim apotekama naokolo i u pet centar i sl, ja sam tako udomila 3/6, ostala 3 otišla po familiji i poznanicima. :da:

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma za ljudsku, al rade na mačorima, da prostite. Najlakše ukapati u unutrašnji očni ugao i samo naterati mačku da nakrivi glavu tako da se kap slije u oko - ali naćićeš već svoj sistem. Daj par dana ako se poboljšava situacija, ne moraš da ga drndaš kod veterinara odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

macka mi se omacila jos pre dvadesetak i kusur dana..mozda i mesec..sakrila je mladunce negde u lomu nashe shupe,nema sanse da se nadju..

e sad,nisam siguran posle koliko vremena od rodjenja su oni spremni da izadju samostalno napolje?udjem u shupu i ne cujem da se ishta mrda,niti ikakvog glasa pustaju..

sa jedne strane se tripujem da ih neki macor nije podavio,ali opet zasmrdelo bi vec..sa druge strane,macka ima izrazene dojke,sto znaci da ih doji vec neko vreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...