Jump to content

Nba


Aurora Calerva

Recommended Posts

U jbt icon_smile.gif Odoh baš da vidim top 10. Dobra utakmica bila Indiana-Miami, izgubi Indiana, mada su u poslednjoj četvrtini imali gomilu prilika da povedu. Čak se LeBron okliznuo i pao dok je čuvao Grangera, i ovaj promaši otvoren šut za tri, što igrač njegovog kalibra ne bi smeo. Gledao sam malo i Phoenix-Utah, Carter je imao par finih poteza, a Gortat se pokazuje kao odlična investicija, tj. trejd icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao što počinje ovaj komentator - 'nema Grifina ali smo ipak morali da sklopimo neki top 10' no.gif Ma daj bre, svaki put ga stavljaju na prvo ili drugo mesto a sve isti alley-oop-ovi. Baš ga forsiraju kao da je najbolji igrač u ligi, a nije ni najbolji ni najatraktivniji icon_mrtav.gif Odličan je top 10 icon_da.gif Sviđa mi se Paul-ov potez, to je pravi plej, kad uradi fintu prevari i mene ispred monitora :D Harden-ovo dodavanje je isto fantastično, slabo na nba.com cene takve akcije, a realno mnogo je teže dodati loptu pored četvorice odbrambenih igrača u pokretu, od zemlju, pod takvim uglom, ko je ikad igrao košarku jasno mu je. Rose mi nekako nije za top 10, ono je bila obična promena pravca i ulaz, ništa posebno, za razliku od poteza sa prošle utakmice, onaj okret u punoj brzini, apsolutno bolesno, ja sam to vežbao dok sam trenirao košarku, trebalo mi je neko vreme da uvežbam okret u sprintu, pre toga imao sam gomilu pokušaja gde se ili okrenem kako ne treba ili mi ispadne lopta, ili se ubijem icon_smile.gif I da, on se okrenuo čini mi se suprotno od okreta koji više odgovara dešnjaku. Meni npr. više odgovara da se okrenem u smeru kazaljke na satu (posebno kada je u pitanju onaj okret dribling, rouling se to zove valjda) i završim s leve strane obruča, on je uradio obrnuto, zajebancija icon_smile.gif

 

E da, Krstić sinoć 16 poena, Radmanović 13 icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio se Chris Kaman icon_rockdevil.gif Miličić odličan, 10 poena, šut 5/10, 4 skoka, još dva minuta do kraja prvog poluvremena. Love 8 poena i već ima 12 skokova, ubija Griffina u skoku, ovaj ima samo 3 komada. Cleveland - LA Lakers 59:50 pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha kakve utakmice večeras icon_rockdevil.gif Dalas-Sakramento bilo 61-48 na poluvremenu, Sakramento stigne do 68-68, a sad je 83-70 icon_smile.gif Lejkersi upravo izgubiše od Klivlenda, senzacija icon_smile.gif A ovima se opet Williams povredio izgleda, gledao sam samo kraj, ali statistika kaže da je igrao samo 3 minuta no.gif Detroit dobija Indianu u produžetku. Nemaju sreće Pacersi, stigli su 15 razlike u utakmici i nesrećno gube, žao mi ih, juče su na sličan način izgubili od Majamija.

 

Dok ja pišem 94-74 za Dalas, 26-6 serija haha, Peđa ima 12 poena, šut 5/11, sasvim solidno pivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebote, ja bas imao osecaj da ce Cavsi da pobede LAL :ph34r: Jos govorio drugu da zadnjih 500 zlatnika metne na Cavse :smile: Htedoh gledati Toronto-Miami, da vidim sta Kanadjani kazu na povratak Bosha, al' jebiga, nisam mog'o...

 

http://www.youtube.com/watch?v=M43H4CyiWVg&feature=feedu

 

0:14 Jel on to rece Kirk Hamet? :haha:

 

 

 

 

 

Edited by Zoidberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebote, ja bas imao osecaj da ce Cavsi da pobede LAL :ph34r: Jos govorio drugu da zadnjih 500 zlatnika metne na Cavse :smile: Htedoh gledati Toronto-Miami, da vidim sta Kanadjani kazu na povratak Bosha, al' jebiga, nisam mog'o...

 

http://www.youtube.com/watch?v=M43H4CyiWVg&feature=feedu

 

0:14 Jel on to rece Kirk Hamet? :haha:

 

Кирк Хајнрих :lol: то је овај батица плеј из Визардса ;)

 

ЕДИТ: што су ружни ови дресови Орланда :puke:

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dobro su Raptorsi igrali, izgubili utakmicu u četvrtoj četvrtini, nemaju oni iskustvo za završnice. Bargnani na kraju 38 poena, DeRozan nekih 22 čini mi se, ostali slabo, Davis je imao 13-14 skokova, Johnson par manje, ali oseti se jako nedostatak Evansa, koji nikako da se vrati.

 

Dve dobre utakmice večeras, gledaće se, bez obzira na predavanja sutra u 10 pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve dobre utakmice večeras, gledaće se, bez obzira na predavanja sutra u 10 pivopije.gif

 

Ejs, ja sam prosle godine celu noc gledo Super Bowl pa ujutru u 8 iso na ispit :rockdevil: Doduse, i ove godine sam imao ispit dan posle Super Bowla, ali iso sam samo da mi ocenu upisu :bigblue: I onda sam ceo taj dan i noc ucio za ispit koji je bio sutradan... Bog te jebo, izgledo sam k'o zombi :haha:

 

 

Bar da ovi supci sa SK-a ubace jos jedan termin, malo je ove dve utakmice. A smor je gledati preko strima...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha , ala su im se konjanici pokenjali u holivudski nacin zivota!:rockdevil: pisaaaaaj!:rockdevil: brajant se ispromasivao kao lud , paljevina ostaje paljevina , ramond sessions je carina nevidjena!

 

dallas nisam gledao ali primecujem da su devetorica igraca imali dvocifreni ucinak. timski , nema sta. svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalas ima možda i najjaču klupu u ligi. Poslednju četvrtinu je uglavnom igrala druga petorka pa su nakupili poena. Mislim da se Peđa jako dobro uklapa i da je on možda i bolja opcija od Butlera. Realno, Dalas ima više nego dovoljno igrača koji su brzi do jaja i često napadaju koš (Marion, Terry, Barea, Beaubois) tako da im ne smeta to što Peđa retko probija odbranu, a treba im vrhunski šuter. Bila je statistika za vreme utakmice - najbolji trio sa klupe u NBA. Na prvom mestu su bili igrači iz Filadelfije - Young, Williams i još jedan, mislim da je Speights, a drugi trio Dalasa Marion, Barea i Terry. Među prvima je i San Antonio pivopije.gif

 

Što se Klivlenda tiče, još jedan zanimljiv podatak je bio - poslednjih 10 puta kada se u NBA desilo da jedna ekipa drugu pobedi sa 50 ili više poena razlike, u sledećem susretu te dve ekipe pobedila je ona poražena icon_biggrin.gif Sećate se možda da je ove sezone Dalas uništio Knickse sa nekih 55 poena razlike, a sledeću Knicksi dobili Maverickse. Isti slučaj sa Klivlendom, izgubi 112-57 čini mi se i sledeću dobije LA. E to se zove odlična liga. Btw sve je to zbog pravila vezana za finansije klubova. Lepo imaš limit, ako hoćeš preko limita plaćaš porez za svaki dolar prekoračenja, i to je to, dobijaš ligu od 30 ekipa u kojoj jadnik koji je izgubio 26 utakmica uzastopno pobedi prošlogodišnjeg šampiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jes' ali tu u glavom dominira svega par klubova, dok na primer u NFL-u, u zadnjih 10 godina 8-9 razlicitih timova su bili sampioni...Genralno, taj salary cap je zakon. A ne ko u glupom fudbalu, dodje jebani seik/rus kupi neke anonimuse i oni odjednom jedan od najboljih timova :udri:

Edited by Zoidberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lejkersi dominiraju jer su uspeli da zadrže Bryanta sve to vreme dovodeći igrače poput Gasola da sa njim osvajaju titule. Boston isto tako, dominiraju zbog dobre klupske politike, dok npr. timovi poput Golden State-a dobijaju svake godine odlične mlade igrače ali ih ne znaju iskoristiti, što zbog glupih trenera, što zbog glupih prodaja igrača. Oni nekako stalno 'gledjau u budućnost' a ta budućnost nikako da dođe, isto kao Clippersi. Ali kad pogledaš, mnogo se menja liga - Sakramento je sad među najgorima a dok je bilo Peđe, Webbera i Divca igrali su finale Zapada, Minesota je sa Garnetom bila odlična, a sad propala, čak je i Golden State imao par dobrih sezona sa Davisom i Jacksonom kad su igrali plej-of, uz Kliperse. Pa eno Majami je sa Vejdom od najgoreg skora u ligi došao do titule. Sve to samo doprinosi zanimljivosti, o kvalitetu igre da ne pričam. E setih se sad, bilo u top 10 pre neki dan zakucavanje Ellis-a, napravio je 4 koraka, 4! icon_smile.gif

 

NFL ne volem, previše grub sport, a premalo mozga, sem kod trenera i kvoterbeka pivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalas ima možda i najjaču klupu u ligi. Poslednju četvrtinu je uglavnom igrala druga petorka pa su nakupili poena. Mislim da se Peđa jako dobro uklapa i da je on možda i bolja opcija od Butlera. Realno, Dalas ima više nego dovoljno igrača koji su brzi do jaja i često napadaju koš (Marion, Terry, Barea, Beaubois) tako da im ne smeta to što Peđa retko probija odbranu, a treba im vrhunski šuter. Bila je statistika za vreme utakmice - najbolji trio sa klupe u NBA. Na prvom mestu su bili igrači iz Filadelfije - Young, Williams i još jedan, mislim da je Speights, a drugi trio Dalasa Marion, Barea i Terry. Među prvima je i San Antonio pivopije.gif

 

Što se Klivlenda tiče, još jedan zanimljiv podatak je bio - poslednjih 10 puta kada se u NBA desilo da jedna ekipa drugu pobedi sa 50 ili više poena razlike, u sledećem susretu te dve ekipe pobedila je ona poražena icon_biggrin.gif Sećate se možda da je ove sezone Dalas uništio Knickse sa nekih 55 poena razlike, a sledeću Knicksi dobili Maverickse. Isti slučaj sa Klivlendom, izgubi 112-57 čini mi se i sledeću dobije LA. E to se zove odlična liga. Btw sve je to zbog pravila vezana za finansije klubova. Lepo imaš limit, ako hoćeš preko limita plaćaš porez za svaki dolar prekoračenja, i to je to, dobijaš ligu od 30 ekipa u kojoj jadnik koji je izgubio 26 utakmica uzastopno pobedi prošlogodišnjeg šampiona.

 

da , slazem se , klupa dalasa sahranjuje koliko je jaka. oni su mi posle finiksa drugi omiljeni tim u nba. simpaticni su mi jos iz vremena kada su , pored novickog , igrali steve nash i shawn bradley u prvoj petorci. beli dallas.:smile:

jedan boston ima sve igrace olstar kalibra , ali u prvoj petorci , klupa seltiksa nije tako jaka.

seleri kep je nesto najbolje u profesionalnom sportu , da se ja pitam , uveo bih ga i u evropi. i u kosarci (iako nema toliko novca u evropskoj kosarci) , ali posebno bih uveo u fudbalu. takodje bih smanjio granicu u visini plata , ne bi bilo toliko razmazenih sportista (kada se nafatiraju love) i do poznih tridesetih bi takoreci krvarili na terenu za svaku loptu.

 

definitivno je to prava stvar koja jaca konkurenciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...