Jump to content

Nba


Aurora Calerva

Recommended Posts

Ovaj dečko Lin sazreva brže nego što sam očekivao. Evo Knicksi se vratili sa -15 protiv Klivlenda, čovek pri kraju treće četvrtine ima 13 poena, 9 asistencija, i, što je najbitnije, izgubio je samo jednu loptu :pivopije: Zanimljiva noć u NBA, Knicksi se vratili, Boston se protiv Milvokija vratio sa -10 i sada ima +15 :bigblue: Atlanta je krenula da se ponižava protiv Golden Stejta, ali se Johnson trgnuo i stigli su do -4, verovatno će dobiti, imaju što bi rekli momentum, a GS se gubi, kao i obično :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vidimo šta kaže statistika. timovi koji igraju najbolju odbranu u ligi su:

 

1. Filadelfija (87.11)

2. Čikago

3. Boston

4. Orlando

5. Dalas

6. Lejkers

7. Atlanta

8. Memfis

9. Indijana

10. Portland (93.37)

 

prošle sezone sam, čini mi se, odgledao jednu, možda dve utakmice indijane. ove nijednu. vidim da svi hvale džordža. stolet, šta misliš o njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan igrač, mada ih ni ja nisam previše gledao, možda 3-4 puta ove sezone. Mislim da je kandidat za onu 'most improved player' nagradu ove godine. Kad je objavljeno da će da se takmiči u zakucavanjima ljudi se pitali kakav je to anonimus, ali dečko igra odlično. Ima fin šut, dosta je brz, skočan, igra solidnu odbranu, kao i cela ekipa, a ima tu npr. Grangera od kojeg može da uči. Ne volim ih previše kao ekipu, gledao sam ih par puta protiv Raptorsa (zato ih i ne volim, bude egal i onda se upali Granger i odoše Raptorsi u kurac), ne znam, čini mi se da je George veliki potencijal, sećam se da je u jednoj baš sahranio Toronto. Evo, 18 poena imao, 4/7 šut za tri. Mislim da bi Indijana mogla da bude još više na toj listi, Granger je bio povređen, a on je sprdnja koliko je dobar igrač, posebno u odbrani. Možda najpotcenjeniji igrač u ligi. Ima problem sa šutiranjem ove godine, ali primetio sam da obično loše počinje, a ako ga krene u trećoj četvrtini piši poraz odmah. Što se Georgea tiče, tek mu je druga sezona, ako ga mimoiđu povrede, biće veliki igrač :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda najpotcenjeniji igrač u ligi.

isto to mislim za grendžera, uz denga najpotcenjenije krilo u nba.

 

gledam džordža na jutjubu. čova sve zna. skače, šutira, kuca, krade lopte, udara banane, baš hvaljen defanzivac. plus što je visok 203 a igra dvojku. izgleda da za indijanu, na duže, nema zime kada su u pitanju pozicije 2 i 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to su neki igrači koji bez problema mogu da se pojave na All-Star utakmicama. Ljudi će reći da ne zaslužuju, ali jbg, kod Denga je problem da se u pričama o Bullsima hvali Rose, ali nije on jedini All-Star potencijal u ekipi, a Deng je po nekom mom mišljenju, podosta ispred sadašnjeg Boozera i Noe. Kod Indijane je drugačija situacija, o njima se jednostavno ne priča, nisu preterano popularna ekipa, niti atraktivna, pa eto i mi ih slabo gledamo, sve to na štetu jednog Grangera koji je otprilike održavao ekipu u životu prethodnih sezona, ali dobro, sada ima i pomoć i sada napokon mogu nešto da naprave, bar da prođu prvu rundu plejofa :da: Bilo bi lepo videti neke promene, tako neku Indijanu ili Filadelfiju u polufinalu konferencije, umesto očekivane četvorke Čikago-Majami-Boston-Orlando. Kako sad stvari stoje, ako Orlando dobije Filadelfiju za protivnika, ispadaju glatko.

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

indijana je verovatno najsmorenija ekipa za gledanje u nba. od kad se redzi miler penizionisao nisu bili zanimljivi, ali mora se priznati da su odlicna ekipa ove sezone, jaku prvu petorku imaju sad sa westom u postavi. bez problema ih vidim u top 5 east konferencije. videli smo kako su se kidali prosle sezone sa bulsima u plejofu, sad su jos jaci tako da me ne bi iznenadilo da zavrse u polufinalu.

 

veceras ima par dobrih tekmi, gledacu portland - majami i klipers - sakramento.

u poslednje vreme dosta pratim kingse i odusevljava me Isaiah Thomas , decko visok jedva 5'9 ali kida nevidjeno kako igra, jako borben igrac, odlican sa trojke, dobar asistent i sve to sa 175 centi visine. jos vise mi je kul jer po stilu igre podseca na bobi dzeksona, ima taj skok sut i njegovo ludilo :rockdevil: a moze se reci i na dejmon stodemajera zbog visine. meni omiljeni ruki ove godine, mislim da se posle irvinga i rubia najbolje pokazao kao debitant.

btw. do jaja sto su uspeli da sacuvaju kingse u sakramentu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nešto nadam da neće biti preterano interesantno u Orlandu, bacio sam opkladu na Oklahomu na tiket :bigblue: Verovatno ću to gledati, pa Portland-Majami i povremeno prebacivati na hokej :da: Nego, kakva je situacija sa Horfordom, hoće li ga biti do plejofa? Ako ga uigraju pre plejofa biće Atlanta sasvim dovoljno zajebana :da: Ova sezona miriše na jako zanimljiv plejof :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Они требају цео тим да мењају. Увек сам их готивио, а баш сам их заволео када је Гарнет прешао код њих (један од омиљених играча икада). Али не вреди то више, када су им главни играчи поодмакли са годинама. Ален 37, Гарнет 36, Пирс 34, О'Нил 33... Боље им је да задрже Ронда и да око њега граде нову екипу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, što se Ronda tiče, zanimljivo je da on ima još tri godine ugovora, ukupno 36 miliona dolara. To nije toliko mnogo, s obzirom na to o kakvom se kvalitetu radi, pa za njega ne bi mogli da dobiju igrača tipa, šta znam, Derona Vilijamsa recimo. Dobili bi sasvim sigurno lošijeg igrača :da: U suštini, Rondu fali šut, ako nekako uspe to da popravi, ima šanse da bude možda i najbolji plej u ligi jednog dana. Ovako je među prvih 5-6, ali najslabije plaćen u toj grupi, pa ne znam zašto bi ga trejdovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...