Jump to content

Skyclad


Angelystor

Recommended Posts

:(:cry:

 

Sve u svemu pazario sam jos jedan original : Oui Avant-Garde a Chance - i fenomenalan je kao i obicno...

Ali tu se javlja jedna moja zabrinutost...jos jedan njihov original i imam ih vise od Helloweenovih :confused:

 

Nazalost ja mislim da ce Canibal da sakupi vise ljudi nego sto bi Skyclad...tuzno...toliko je folkera, a polovinu njih sam pitao i niko nema pojma sta je Skyclad...

Al ajde, ako ih dovedu braca Bugari idem sigurno :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas se trujem "A Burnt Offering For The Bone Idol"om, hehe..strava album! U slichnom je fazonu kao "Wayward sons"..folk elemenata nesto vise, ali opet su vise u pozadini, dok ima mnogo dobrih heavy/thrash riffova i...mnogo zarazan 'bum! Najbolje pesme su mi "Salt On Earth" i "The Declaration Of Indifference"...textovi su boli glava as well..ima i kul baladica "Ring Stone Round" koja traje tek 2 minuta, ali je really great..

 

She whispered of her innocence - (a plea I must contest)

While baptising helpless sinners with a missionary zest

She will exorcise your demons - then exercise your thighs

Await your 'second-coming' with a hunger in her eyes.

 

Martin gejnije :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Jonah's Ark" mi je prvi slabiji SC album. Jbg ne moze svako da izdaje izgleda one great album posle drugog. U odnosu na prosle albume, ovaj rad je kao prekretnica izmedju folk/heavy/thrash zvuka i folk/heavy/power zvuka. Martin chak i peva dosta 'blaze', a tekstovi su podobri kao i uvek, al ga malo smori sa ocuvanjem prirode i tim fazonim(doduse, nesu strasnu tekstovi kao kod Troubla npr :) ) "It wasn't meant to end this way" je ubedljivo najjace ime za zadnju pesmu na albumu ever! Al steta sto je pesma nyah..Ubedljivo najjaca pesma je "Thinking allowed"(I'm just thinking aloud, Isn't thinking allowed? genije). Druga jaka pesma je "The Wickedest Man In The World", genijalan tekst, zarazni riffovi i melodije. Zbog ove i Thinkinga stvarno vredi cuti album. "Schadenfreude" je takodje a nice heavy tune.."Bewilderbeast" mnogo catchy pesma..I tak sve u svemu..ovom albumu ne bih dao vise od 7/10

 

 

Everything was grand in wonderland

Till Charles Manson came to tea.

 

:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prince mi je postao jedan od omiljenih SC albuma...doduse na tronu su jos uvek Tihi Kitovi! :da:

Taj album je definitivno jedan u stotinu..veoma emocionalan, veoma heavy, veoma pametan, veoma catchy..veoma SKYCLAD! Ali..ja dodjoh ovde da pricham o Princu :) anywayz..POPL ima mozda i najbolje Martinove tekstove, a iskreno voleo bih da mi neko objasni o chemu je "Womb of the worm". Strava pesma..jedino sto ima dosadan refren, ali ostatak je odlichan. Ima dosta pesama o siromastvu i sl. temama, kako

i nagovestava naslov, dosta socijalnih tema. "A Bellyful of emptiness" je od tih meni lichno najbolja, refren koji vam glavu definitivno ne ostavlja praznu! "Gammadion seed" je o arijevcima i sl. ljudima...veoma mrachna i heavy pesma. Ali dve najbolje pesme su mi "Cardboard City", najbolje melodije na albumu i najzaraznija pesma i "One piece Puzzle". Moze pesma da prodje i kao polu-balada. I razmishljah o onome sto rece Starbreaker da je Martin imao problema sa nekom ribom, i pojedini stihovi

ovde aludiraju bukvalno na to. Genijalan tekst, i licno mi je postala jedna od omiljenih SC pesama(Why is love such a puzzle sometimes?)

 

Ma desetka!

 

Mogao bih sada i cele tekstove da izvucem..al izvucicu samo dva citata koja mi se svidese : )

 

I'm a puppet of lust and my instincts are pulling the strings

No, love's not an angel - it's merely a monkey with wings.

 

+++

 

I left my home and family - I've pawned all my dreams

Took a second mortgage on my soul to further my schemes

Now my body's in the pages of "exchange and mart"

Ten pounds or nearest offer for one slightly broken heart.

 

And at the end of the rainbow I found

A crock of shit there on the ground.

 

pesimizam nema granica heh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Irrational Anthems

 

Ah..veoma, veoma zanimljiv album. U poredjenju sa prethodnicima, najblazi do sada definitivno, thrash elemnti su..pa i nema ih nesto, ima mracnijih pesama, ali najvise se primecuje daleko veca primesa folka, dok je sama mjuza heavy/power(melodic). Chak i Martin peva (uglavnom) blaze, nego pre. Tekstovi..ne znam..svaki put kad citam neke SC tekstove pomislim da su najbolji do sada..pa tako i sad..chovek je genije bre sta moze da radi sa rechima. Anywayz, glavna zamerka na album je sto ima previse filler materijala. Dakle 'Spiral Starecase' instrumental...chista dosada, nekapiram poentu(osim cool naziva, ali nije to "It wansn't meant to end this way"), takodje, pesme se ovde odlikuju stvarno velikom dozom repeticije(chak i vise nego pre), i to je dobro na Penny Dreadful ili Inequality Street, ali zato na "Science Never Sleeps" se to oteze, i dosadna je na trenutke, takodje "My Mother In Darkness", veoma darkerska pesma, ali repeticija onog kratkog dela, pa preplitanje vokala...bolje to radi Savatage(Wake Of Magellan jel'te). Dakle..kad bi se izbacilo jedno 10tak minuta materijala, dobio bi se album od 40 minuta(mozda malo manje), mnogo mnogo bolji IMHO. Ali..i bez toga..ovo je STVARNO DOBAR ALBUM! Pre svega - Inequality Street i Penny Dreadful! PD je manifestacija Skyclad zaraznosti. Dalje, "Wrong Song", sa mozda i najjaci tekstom

na albumu

 

Dignity is one thing that you can't preserve in alcohol,

here's a drug to blow your mind - it's called sodium pentothal.

I've smelt more rats in my time than a sanitary inspector,

so every word you start to speak sets off my lie detector.

 

Stop treating everybody like a charity

I may have sold my soul - but I won't part with my sanity.

 

I was a schizophrenic - my better half left home,

The Samaritans don't answer when I call them on the telephone.

 

Sinful Ensemble je jos pesma gde ima malo otezajucih repetitivnih delova, ali boljih nego na Science, a i cenim da je ovo jedna od najjacih SKyclad strofa:

 

Dear God above (if you exist),

hope you see the funny side to this.

Now don't get cross - don't bite your nails,

oh, Son of Man your mission failed.

 

:)

 

GENIJE!!!

 

I jos da dodam u vezi bubnjeva..Skyclad je uvek imao neke nepoznate likove, na ovom je Paul Smith, i IMHO najjaci SC bubnjar, oduva me na "Snake Charming"

 

I give this one 9/10

 

Each moment in your company

was of more quantity than quality.

My hopes and dreams - transparent phantoms,

this wayward son's irrational anthems.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...