Jump to content

Skyclad


Angelystor

Recommended Posts

Ispostavilo se da se dosta albuma secam..posebno pojedini refreni i delovi...ima catchy materijala kol'ko oces ovde..ali bre, zvuk se podosta promenio u odnosu na prosle izdanje...mnogo mrachniji i mnogo heavier...ali ima i melodichnih elemenata dosta, koji dosta izvlace...ali najbolji primer "chudnosti", mi je "Survival Campaign", gde mi se uopste ne svidjaju oni heavier delovi, ali kad krene onaj melo-deo, pevam k'o ptica : ) "A Good day.." mi je samo below-average heavy pesma nimalo skajkladna..isto i "10 Little Kingdoms"...punky thrash pesma, k'o da su uzeli neki stari Pariah materijal, i probali da od toga stvore Skyclad pesmu..al ne ide bre, i "NRTWB" mi uopste ne ide uz ovaj bend. "Like.." je kanda repetitivna i vazi isto sto i za Good Day..ali zato, "Do They Mean Us?" i "Parliament Of Fools" - instant klasici..fantazija pesme! "a..d..song" takodjer, veoma fun pesma, e ovo je skyclad! Ostatak nespomenutih je solidnoca takodje, more "truer" to the skyclad sound heh... Funny album..nadam se da na sledecem nece ovol'ko da se jebavaju

 

A kad sam vec ovde da iskomentarishem i "Jig-a-Jig", koji slushah uporedo sa ASTN. Uvod je miiighty cool! Lepo ubacena i "Penny" i sve, hehe. "Mr. Malaprope" je oddlichna 'clad pesma, bolja i bolja sa svakim slushanjem, odlichna melodija&tekst, totalno istrpovane strofe...ova sledeca dugoimena nikako nesto da me "u'vati"..dok ova zadnja, sa albuma, vec rekoh, nesto mi se i ne svidja..ali bre, mnogo kratko..12 minuta, od toga meni valjanih 6 :) ..mnogo ga nesto mrcvare sa novim materijalom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pa jebg kad smo ja i ti jedini izgleda fanovi 'clada na forumu...inache nadjoh u petak veche na DC++u bootleg skyclad!!! Iz 2000...I skinuh skoro sve osim 2 pesme i nestade mi neta..i jedva chekam da se lik vrne da zavrsim transakciju :D

al brejkere...nikad ne bi pogodio chime otvorili shou ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi..ovaj butleg mi ulazi u top10 omiljenih butlega...nemam bas jasnu listu, al tu su mi samo GR, Helloween i Metallica...i dobrodosli Skyclad!

 

Nije mi jasno zasto na ovoj turneji nisu snimili live...ova lista je perfektna! Snimak je vrlo dobar za butleg, i bend se super chuje, i bend zvuchi 99% kao na disku! Znachi odushevljenje jos vece...ovo cu ubuduce i da slusham k'o live leba mi..it's that good! Martinovi vokali, violina, backing vokali, ritam sekcija..ki na diska bre. Jedino sto meni smeta, though svaka chast Martinu, je shto lik pricha sa publikom na technom nemachkom :) (posto je tamo gig)...jedino razaznajem par stvari..spominje Primal Fear, Tierra Santa iz nekih razlika..spominje Monti Pajtonov humor, hehe, zna Martin sta valja :rockdevil: i tako... publika je ok, though nista specijalno, a highlight pesma..argh...so many..

 

..and the sky beneath my, sky beneath my, sky beneath my...FEET!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da...znam...cuti, probao sam ga i ja skinut u vise navrata, medjutim uvek mi je pucala veza, skinuo samo prvu pesmu, i pao u komu...mog'o bi da ga okacis na rapidshare, nekad kad te ne mrzi...

Cekaj, video ili audio bootleg???!!!

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Padoshe Avant-Garde Chance i No daylights... na originalu :rockdevil: Delom zaslugom grejvu, so a big hello! : )

 

Ali kako sam se iznervirao za No Daylights..u radnji vidim na njemu stoji nalepnica "Bonus CD offer inside. S tim sto meni to OFFER prvobitno promaklo pa sam se odusevio da sam nabasao na izdanje sas oba diska! Ali kurac..kuci vidim..pakovanje za dva diska, otvoris ga, ono jedan disk, sa druge strane prazno, a tu mi uputnica za naruchivanje :) Strashno... Ne razumem ovaj debilitet nikako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam skoro ovde hteo da napisem svojih top10 pesama, posle 15 minuta kucanja, brisanja..odustao. Slicno tako i sa albumima, ali mi je malko iznad ostalih Tihi kitovi, jer me je taj i najvise navukao na benda, sto ja mislim da se i moze zakljuciti iz mog prvog posta : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...