Jump to content

Skyclad


Angelystor

Recommended Posts

Znaci Prince me oduvao iz stolice...album je stvarno skroz Skyclad, genijalni lyricsi(zar to i treba pominjati?), muzika je ludnica, bas Skyclad...da sam ga cuo u to vreme kada je nastajao, kada nije bilo toliko folk bendova ja mislim da bih bio jos vise fasciniran...muzika iz uma genija ne moze da omane...

A plus sam konacno nabavio Emerald na Mp3(imao ga samo na kaseti od VIVE), znaci ko sto rece moj drug majka svih danasnjih folkeraja...

Sve u svemu ovakav bend nastaje jednom za zivota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma promenio ga...menjam ih kao prljave gace...ali to bez sumnje ostaje jedan od najacih stihova u metalu...

 

Ali Cardboard City je neopisivo dobra pesma...ne znam sto ali obozavam je...mozda sam se pronasao u njoj za jedno 2-3 godine ako nastavim ovim tempom sa kocnertima :) :) :)

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko provalio...

...ovaj sta se foliram...

Kai, jesi provalio koja je fora u Oui Avant-Guarde a Chance...kada ga procitas na onom HaCe engleskom zvuci kao We haven't got a chance...

Zivela Wikipedia...

Ajd znaci sledeci na listi ti je bas taj ako se ne varam...bas me zanimaju tvoji utisci o njemu...

 

 

O nazivu albuma "Folkemon"

"The albums rather unusual title was thought up after one of the band members read in a newspaper that according to a survey more children recognised the Pokémon character Pikachu than the current Prime Minister. The theme is continued in the liner notes, with the band members listed, for example, as 'Folkémon trainers'."

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nashao sam ja odavno jedan...hm, bese skyclad fan site? tako nesto..gde ima 'interpretacija' skyclad te naslova albuma, pesama, pa i samih stihova..mnogo dobar,..al sam link zagubio negde medju mojih stotinu noutpadova na kompu, seljak... Al iskreno to za We haven't got a chance se ne secam heh... Dobar :da:

 

A kad vec spomenu Folkemona...lik na frontcoveru se zove FREAKACHU :da::D:)

 

Hm...pa bre, ja mislim da sam par albuma preskocio sa "recenziranjem" jer me smorilo da monologiram na temi :) Anyway..taj EP me i nije nesto odusevio(Chance), ne rachunajuci ponovo snimane History Lessens, Penny.. najjace su mi Great Blow For A Day Job i POSTCARD FROM PLANET EARTH. Znachi kad chuh PFPE prvi put mislim da sam je to vece kasnije pustio jos nekih 15 puta minimum :) Jezivo dobra pesma..

 

a inaceh...preslusah sve od 'Clada...to je fakat..jedino sto cu da uzmem opet Answer MAchine uskoro..jer provalih skoro da se albuma skoro uopste ne secam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Freakachu...hahaha...ovo jebeno ide u headline :)

 

E a za PFPE skroz isto...i ja sam je mnogo izvrteo kada sam je cuo...a jesi li provalio da su oni nasi "Alisa" maznuli onaj intro i iskoristili ga u onoj "pesmi" Sanja?

Kada su dolazili kod nas da sviraju na trgu 'ladno sam se utripovao da ce da sviraju obradu od 'Clada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Answer Machine?" je definitivno najdepresivniji Skyclad album...i to preterano :) Pola pesama je bas na fazon "Postcard from planet earth"...dosta mracniji tekstovi..najjaca pesma je definately "Building A Ruin", veoma catchy numera, isto kao i Eirenarch..i pored njih kao najjacu bih izdvojio "Single Phial"..polubalada..al sa kakvim 'deadly' tekstom, hehe...s druge strane tu je "Helium" koja vec ima neki klasican Skyclad feeling i melodiju..al kanda suicidalni weird tekst..Tekstovi su nekako less black

sto se ide kraju albuma..posebno perverzija "My Naked I", hehe..mlogo kul pesma:

 

Like a spider with a fly upon her web -

come wrap those legs around me.

Deflower me - devour me,

My veins aglow with blood like liquid fire.

I'm a willing victim - gagged and bound down on your altar of seduction,

Awaiting my destruction in the all consuming flames of raw desire.

 

Martin ludak...sve u svemu solidan album..ali ne one of Skyclad's best...ona Thread of Nevermore npr

baaas smara, sve u svemu, velika promena u odnosu na "Irrational Anthems"...I da dodam za kraj:

 

Brought to our knees by the powers that maybe,

Don't care if humanity lives or it dies.

You're alright Jack - so you pulled up the ladder

And hook, line and sinker you swallowed their lies.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ja cu da bacim jedan novi review...nabavio sam Jig-A-Jig!!!

 

1.)Jig-a-Jig - Pesmica je instrumental i kombinuje neke delove iz irskih tradicionala i nekih njihovih rifova(penny dreadful npr.)...pesmica je ludnica za zezanje i pijanku...

2.)Mr.Malaprope & Co. - Veoma brza pesmica sa super bubnjevima...podseca po malo na Ten Little Kingdoms, ali je ipak malo sporija...ima ql delove i dobar tekst, koliko sam uspeo da razumem...

3.)They Think it is over(Well is it Now) - Mid tempo pesmica, ima neki jak heavy prizvuk, i ono super je

4.The Roman Wall Blues - Je ustvari pesma Ntrwb sa A Semblance of Normality, tako da necu da komentarisem s obzirom da sa tog albuma ne postoji losa pesma...

 

Sve u svemu odusevljen sam...ocekivao sam neki EP koji ce da zvuci kao No Daylights...ali dobio sam nadprosecan Folk Heavy, a nista manje od 'Clada ne treba ni ocekivati...

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...