Jump to content

Srpski Burzum Tribute


VANDALICUM

Recommended Posts

Ovo planiram vec duze vreme, tako da je red da se i kaze koja rec...

 

Imam ideju da napravimo srpsku Burzum tribute kompilaciju. Svi zainteresovani bendovi neka se jave (sa predlogom pesme koju bi obradili) ovde ili na pp.

 

Za sad je ovo samo ideja koju ne bi bilo lose ostvariti s obzirom da je BURZUMov uticaj danas neverovatan...

 

Temerlan ce verovatno uraditi Die Liebe Neprus, Brann (moj bend)-Dunkelheit.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ti mozda palo na pamet da u zemlji nema black bendova koliko je pesama potrebno za kompilaciju (plus jos pola njih verovatno ni ne voli Burzum)?

 

Mani se ovoga, ako nije uspelo sa Bathory tribute-om, gde ce sa Burzumom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo planiram vec duze vreme, tako da je red da se i kaze koja rec...

 

Imam ideju da napravimo srpsku Burzum tribute kompilaciju. Svi zainteresovani bendovi neka se jave (sa predlogom pesme koju bi obradili) ovde ili na pp.

 

Za sad je ovo samo ideja koju ne bi bilo lose ostvariti s obzirom da je BURZUMov uticaj danas neverovatan...

 

Temerlan ce verovatno uraditi Die Liebe Neprus, Brann (moj bend)-Dunkelheit.

Mislim da je ovo ok tema, al' od toga, ko što reče Laki nema baš fajde.

Da budem najiskreniji i ja bih najviše voleo da obradim ''Dunkelheit''. Samo bog zna šta bismo toj pesmi uradili-''progressive burzum''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svirao u jednom bendu, sada vise ne postoji. Ali snimali smo neke probe i obradili smo i Lost Wisdom, mislim da imamo jedan dosta dobar snimak sa probe (naravno, neobradjen je i nije neki poseban kvalitet ali je ok).

Pa ako te interesuje, javi.

 

Poz

 

Ali slazem se da nema neku poentu to ovde izdati samo da bi se izdalo.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svirao u jednom bendu, sada vise ne postoji. Ali snimali smo neke probe i obradili smo i Lost Wisdom, mislim da imamo jedan dosta dobar snimak sa probe (naravno, neobradjen je i nije neki poseban kvalitet ali je ok).

Pa ako te interesuje, javi.

 

Poz

 

Ali slazem se da nema neku poentu to ovde izdati samo da bi se izdalo.

O da to su bili dani...

 

I zaboravio si da smo svirali i Stemen fra Tarnet a ja sam cak skinuo i Crying Orc icon_rockdevil.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mhihi.gif

 

 

 

Elem, Laki je u pravu, nemas dovoljno bendova za jednu kompilaciju. I to ne mislim samo na black bendove (aktivne + polu raspale + one koji su u procesu nastajanja), vec i na bendove drugih zanrova (sto bi cak i bilo pozeljnije cuti nego samo black bendove). E sada, tribute nije samo ponovo nasnimljena neka pesma vec kao sto i sam spominjes, OBRADA. Ponovo, obrada, ne presviravanje. A mogu sa potpunom sigurnoscu da tvrdim da kod nas nema dovoljno kreativnih bendova, a da pri tome vole Burzum i/ili da je Burzum uticao na njihov rad.. Resenje bi mozda bilo u tome i da se ne ogranicis samo na Srbiju, vec pozoves kolege iz Hrvatske, Bosne, Makedonije, Republike Srpske i Crne Gore. Kontam da bi tek tada imao dovoljan broj izvodjaca koji bi uradili posao kako treba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Btw, ono mhihi je bilo zbog kuda-turci-tu-i-mali-mujo sindroma koji je izgleda previse cest kod Srba......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da bi tek tada imao dovoljan broj izvodjaca koji bi uradili posao kako treba.

A ja kontam da ni tad ne bi bilo dovoljno kvalitetnih bendova. Ako je cilj dati svakim klincima da snime na kompu obradu za pola sata, onda OK, mozda se i dupli CD nakupi, ali ako pricamo o kvalitetnim bendovima koji zele to da urade, mislim da ni 5 takvih ne postoje u ex YU.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laki, e sada se ne slazem sa tobom u potpunosti. Ti se izgleda samo pozivas na broj kvalitetnih black bendova, ali sta bi falilo tome da Tales of Dark na primer uradi Dunkelheit, Consi urade neki trip na temu Naar Himmelen Klarner a Draconic neki War ili A Lost Forgotten Sad Spirit?

 

 

Ujbte, sad ce jos i neko da pomisli da ja slusam black mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon je u tome sto je ocigledno da oni koji ne podrzavaju projekat ne vole/mrze Burzum/Varga Vikernesa.

 

Mislim, neko je gore napisao da Burzum nije zasluzio tribute. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Kakvih se stranih tribute izdanja ima, ali ne, mi smo suvise dobri za to. icon_rolleyes.gif

 

Vredi pokusati, najlakse je reci da nema bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta sad, ako likovi prdnu napolju i to snime, i mi treba da prdimo ovde i snimamo???

 

Mislim, koja je to logika "pa sve zemlje imaju tribute, ajmo i mi"???

 

Ja se sa time ne slazem.

 

Stvar je u tome sto ono sto cinis treba da ima neko znacenje, a ja ne vidim nikakvo specijalno znacenje u ovome. Odati pocast, to se cini slusanjem, a ne kao "e, i mi imamo tribute album, ha!"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredi pokusati, najlakse je reci da nema bendova.

Da vredi pokusati, vredi... Kao sto vidis i sama sam navela 3, po meni, izuzetno zanimljive kombinacije. Ali ponovo, mislim da kod nas nema dovoljno kreativnih i kvalitetnih bendova koji bi se latili tog posla i napravili jednu kompilaciju koja bi na jedan kvalitetan nacin prezentovala domacu metal scenu. Zato sam i predlozila prosirenje na celu ex Yu teritoriju a ne zadrzavanje celog projekta u granicama Srbije.

Pa ponovo, ako vec postoji toliko tribute kompilacija, zasto se ne potruditi da nastane neka koja je drugacija i koja ce se izvojiti i po kvalitetu i po originalnosti? Da se ja pitam (a sada ce neko da mi kaze da se ja nista ne pitam, ne trosite reci, znam to vec - ali cu ipak reci sta mislim), dozvolila bih da samo jedanm eventualno 2 black benda ucestvuju u projektu i to samo u slucaju da obradjuju neki od Vargovih ne-metal instrumentala. Ostalo bih sve dala bendovima razlicitih zanrova da eksperimentisu i urade te pesme u drugacijem fazonu.

 

EDIT

@Heavy jerk

To je ono moje mhihi... Ali kontam da bi lik radio tribude iz pravih razloga ali se samo pogresno izrazio u tom trenutku...

Edited by Aurora Calerva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim ja thrash da slusam pa ne pravim thrash muziku jer je izvakano, u sustini da ne sirim dalje...kljucno pitanje je - KAKAV PRAVI ZNACAJ IMA OVA KOMPILACIJA?

 

Mislim da si lupila kad si rekla "da prezentujemo nasu scenu".

 

Napolju takvih albuma ima na kile, ugl. se prave da bi izdavacke kuce pomuzle pare a i na takve albume se zovu poznati bendovi jer ce neki slepci koje sve skupljaju od omiljenog benda pa makar to bilo i govno njihovog idola, potrcati da to kupe, a i tesko da ce nekom bendu da se ponudi ugovor zato sto je na recimo ovoj kompilaciji dobro obradio pesmu. Scenu, koje btw nema ovde, treba da prezentujemo svojim stvarima, i to originalnim...ako neki bend odavde zeli da uspe u inostranstvu mora da 4 puta bude bolji od stranaca da bi uspeo jer Srbija je za npr. Engleze kao nama...recimo Tadzikistan, hteli neki to da priznaju ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laki, e sada se ne slazem sa tobom u potpunosti. Ti se izgleda samo pozivas na broj kvalitetnih black bendova, ali sta bi falilo tome da Tales of Dark na primer uradi Dunkelheit, Consi urade neki trip na temu Naar Himmelen Klarner a Draconic neki War ili A Lost Forgotten Sad Spirit?

Hmmm, ne razumes osnovni problem, a to je pitanje: ZASTO? Zasto bi i jedan od tih bendova obradio Burzum, kad ih niko od pomenutih ne gotivi? Zato da bi smo pokazali kome sta? Ja bih pre ucestvovao na tribute albumu Riblje Corbe nego Burzumu...

 

A ne sumnjam da bi to bile dobre obrade, ti bendovi koje si pomenula uradili bi posao kako treba, ali isto tako mislim da bi uradili posao kako treba i Gocu Trzan da obrade, gde se opet vracam na pitanje: zasto?

 

Taj bend nije ostavio toliki uticaj na metal scenu generalno gledano. OK, inspirisao je black metalce, ali koga jos? Verujem da se svi ostali slazu da je to u pitanju sastav sa bolesnim frontmenom koji ima uzasnu produkciju na albumima i iste takve pesme (objektivno gledano).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo zadnje se ne slazem. Mislim, ne volim ga ni ja ali ta produkcija odgovara njegovoj muzici, barem na albumima sa vokalima.

 

I da je mnogo veci bend u pitanju, npr. Morbid opet to pitanje "ZASTO?"

 

Kome mi nesto dokazujemo sa tribute albumima - ???

 

Ugovor se ne dobija obradom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta sad, ako likovi prdnu napolju i to snime, i mi treba da prdimo ovde i snimamo???

 

Mislim, koja je to logika "pa sve zemlje imaju tribute, ajmo i mi"???

 

Ja se sa time ne slazem.

 

Stvar je u tome sto ono sto cinis treba da ima neko znacenje, a ja ne vidim nikakvo specijalno znacenje u ovome. Odati pocast, to se cini slusanjem, a ne kao "e, i mi imamo tribute album, ha!"...

Jbg, omasio si moju poentu.

 

Nije stvar u tome da strane zemlje imaju Burzum tribute, pa zato moramo i mi.

Taj primer sam dao jer je neko napisao da Burzum nije dovoljno vredan da ima svoj tribute.Ja sam samo naveo da jeste.

 

A sto se tice znacenja..zbog cega i nastaju takvi albumi?

Zbog odavanja pocasti, i sta fali da domaci mladi bendovi pokusaju tako nesto?

Ne mora to biti samo Burzum ( mada priznajem da bi mi se to najvise svidelo ). icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ne razumes osnovni problem, a to je pitanje: ZASTO? Zasto bi i jedan od tih bendova obradio Burzum, kad ih niko od pomenutih ne gotivi? Zato da bi smo pokazali kome sta? Ja bih pre ucestvovao na tribute albumu Riblje Corbe nego Burzumu...

 

A ne sumnjam da bi to bile dobre obrade, ti bendovi koje si pomenula uradili bi posao kako treba, ali isto tako mislim da bi uradili posao kako treba i Gocu Trzan da obrade, gde se opet vracam na pitanje: zasto?

 

Taj bend nije ostavio toliki uticaj na metal scenu generalno gledano. OK, inspirisao je black metalce, ali koga jos? Verujem da se svi ostali slazu da je to u pitanju sastav sa bolesnim frontmenom koji ima uzasnu produkciju na albumima i iste takve pesme (objektivno gledano).

Jasno se vidi da ne gotivis Burzum.Pitam se da li bi isto ovako mislio da se radi o nekom tvom omiljenom bendu?

 

Mislim, otkud ti znas da ti bendovi ne gotive Burzum?

 

To sto ti mislis o produkciji, bla bla bla i govoris da je sranje i bolesno ne znaci nista.Burzum jeste inspirisao mnoge, to je cinjenica.

Sta mislis koji je album prvi na listi najboljih black metal albuma svih vremena?

 

Ostavimo subjektivna misljenja po strani i pustimo ljude da rade sta vole.Ne moze da skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...