Jump to content

Srpski Burzum Tribute


VANDALICUM

Recommended Posts

Varg, pocast se odaje onom ko je umro.

I fali. Treba da prave svoju muziku a ne da chak i obrade snimaju. U redu je ako obradu stavis na album ali izmenjenu sa svojim pecatom, ali album pun obrada...ne znam, nisam pristalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh my... here we go icon_mrgreen.gif

 

@Deda

Poenta mog nabrajanja je pokazivanje da moze da se razmislja izvan granica jednog zanra. Te bendove sam navela jer sam makar donekle upoznata sa njihovim radom pa mogu da naparavim pristojan primer. A ponovo, ko zna,mozda je ipak Vargova muzika uticala na neke clanove pvih bendova icon_wink.gif

Nema vise kubika za tebe, secer ti udario u mozak icon_razz.gif

 

@Heavy jerk

Ahm da... Pazi, sta god ce da nas predstavlja u svetu mora dobro da se uradi. Pa ako ce cak to biti i ova kompilacija. Bolje uraditi posao kako treba nego nesto traljavo odraditi...

U redu je ako obradu stavis na album ali izmenjenu sa svojim pecatom, ali album pun obrada...ne znam, nisam pristalica.

E a u tome je problem, igra pojmova... Ovo ne bi trebalo da bude COVER vec TRIBUTE album. I kontam da ja o tome cvrkucem u ovim postovima...

 

Ae, da ne pametujem ja vise, s obzirom da to nije za plavuse mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim poentu udavanja pocasti zivom coveku/bendu, i tu se sve zavrsava. Stoga je podesan recimo ili takav album u cast Death-a, ili neke grupe koja ne postiji, a cini mi se da Burzum jos nije rekao svoju zadnju rec, tj. Varg. Treba da izadje uskoro iz mardelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno se vidi da ne gotivis Burzum.Pitam se da li bi isto ovako mislio da se radi o nekom tvom omiljenom bendu?

 

Mislim, otkud ti znas da ti bendovi ne gotive Burzum?

 

To sto ti mislis o produkciji, bla bla bla i govoris da je sranje i bolesno ne znaci nista.Burzum jeste inspirisao mnoge, to je cinjenica.

Sta mislis koji je album prvi na listi najboljih black metal albuma svih vremena?

 

Ostavimo subjektivna misljenja po strani i pustimo ljude da rade sta vole.Ne moze da skodi.

Upravo tako, ne gotivim. Ali kakve to veze ima? Kao sto rekoh, pricam objektivno. Nemam nista protiv takvog projekta, ali govorim realno, realnije nego sto ti razmisljas.

 

Pitas otkud znam da li ti bendovi gotive Burzum? Mozda zato sto znam ljude godinama.

 

Ovo za produkciju, takodje nije moje misljenje, vec misljenje vecine metal populacije koja ne gotivi black metal. Da li pisem toliko komplikovano da je to nejasno? Koji bi razlog i jedan bend van black metal scene imao da snima Burzum cover? Sta ce sa tim, da dobiju promociju tamo gde im ne treba?

 

Kakav god da je uticaj Burzuma na metal sceni, uticaj Bathory-ja je 100 puta veci, pa opet taj tribute nije uspeo, iako ga je guralo mnogo vise ljudi (Bethor, Kozeljnik, Rock Express je bio spreman da to objavi)...

 

Samo napred ako mislis da je to izvodljivo, ali nisi realan u svakom slucaju, jer bendova kod nas nema dovoljno za KVALITETAN Tribute ni jednom stranom bendu, pa time ni Burzumu.

 

@ Starica - secer tebi udara u mozak, ne jedem ja ono zlo svaki dan icon_wink.gif

Zar ti stvarno mozes da zamislis Jekija kako svira Burzum ili Lazu hip-hopera kako svira isto to? Kad malo razmislim, ni 3 benda mi ne padaju na pamet da bi mogli to kvalitetno da odrade.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim poentu udavanja pocasti zivom coveku/bendu, i tu se sve zavrsava. Stoga je podesan recimo ili takav album u cast Death-a, ili neke grupe koja ne postiji, a cini mi se da Burzum jos nije rekao svoju zadnju rec, tj. Varg. Treba da izadje uskoro iz mardelja.

Tribute se radi i zivim, legendarnim bendovima koji su uticali na pravac a ako to Burzum nije za Black Metal onda je smesno.

Npr. Slayer ima svoj tribute, a jos uvek prashe.

 

Pored toga sto je prvi koristio klavijature, sporije ritmove i tekstove koji nisu " Hail Satan ", i to sve pocetkom 90-ih kada je to bilo nezamislivo, na svim ozbiljnijim listama najboljih albuma black metala uvek ce pri vrhu biti i neki Burzum album, a neretko je i prvi.

 

Druga je prica ako nema bendova da to odrade.To je zalosno onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da oni zasluzuju tribute kad bi sad Varg objavio kraj Burzum-a, ali to nije slucaj. I ne mislim da Slayer i ostala kompanija koji jos sviraju, treba da imaju svoj tribute, to je moje misljenje. Ta kompilacija ionako ne bi imala neki veci znacaj, osim za clanove bendova koji su ucestvovali u tome("e pazi, vidi izasli smo na disku") i njihovih ortaka.

 

JA sam znam da mi ne bi nista posebno bilo zanimljivo da izadje ovde recimo tribute to Death ili Cynic, posto uvek imas original, jedino bi bilo mozda opet kao ortaku nekog benda, o cemu sam vec pricao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Starica - secer tebi udara u mozak, ne jedem ja ono zlo svaki dan icon_wink.gif

Zar ti stvarno mozes da zamislis Jekija kako svira Burzum ili Lazu hip-hopera kako svira isto to? Kad malo razmislim, ni 3 benda mi ne padaju na pamet da bi mogli to kvalitetno da odrade.

Sto je najtuznje, mogu.... Pogotovu Lazu sa sve "Izdao sam black metal" majicom mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...