Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

Samo masno i sto vise.

 

Bez cry baby nikada na binu izasao nisam.

 

Dve pedale ispred mene i vozi,kakvi kurcevi pedal bordovi,nisam Fred Aster.

 

Samo par puta bio GT-8 ispred,koristio sam samo distorziju i clean,cak nisam ni onaj njegov wah koristio,mizeran je u poredjenju sa cika Dunlopom.Oterao u kurac i GT-8.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Pa i taj power jimy je ruchne izrade, ne vidim kako bi bio bolji od tvog napajanja, samo da bolje sve spojish :haha:

 

Imam jednu artec pedalu, shljaka dobro, tako da cenim i da ovaj klon dc brick-a mora da valja.

 

Edit - sad vidim da je svaki individualni output 100 mA, shto je retardirano ako, recimo, hocesh da terash neku stariju pedalu koja vuche kao luda (moj primer je boss RV-2 koji zahteva 130 mA).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако си отворен за друге опције могу ти дам линк за лика који је мени урадио напајање за 5 педала ( које не користим :haha: ). Човек то израђује по договору, ради феноменално, ја сам одушевљен био љубазношћу и професионалношћу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vuk

 

znachi artec je govno...

 

Trenutno u koferu imam crybaby, OD 808, TU3 i DD3. Board cu da punim josh sa decimatorom i moooozda nekim mxr mono chorusom, i to je to.

 

Mislim da nishta od toga ne vuche preko 100mA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bossovi sigurno ne (DD3 je 55 mA, TU3 je 30 mA), wah je 20-ak mA, a i ovo ostalo, ako je pravljeno posle 1990 ne ide preterano daleko xD

 

Jedino cesh sa artecom morati da vodish rachuna o digitalnim i matorim pedalama tj. da iste ne kupujesh ili da imaju zasebno napajanje. Sad gledam - ovaj moj eq je na granici - 100 mA :)

 

Da dodam - da li delay gurash u loop na pojachalu? Da li cesh i chorus da gurash sa njim iza pojachala ili ce sve da ide ispred?

 

Ovo pitam zbog toga shto ja koristim 2 napajanja - jedno za pedale koje idu ispred, a drugo za pedale koje idu iza pojachala, a pretpostavljam da se dc brickovi ponashaju kao jedno napajanje.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da dodam - da li delay gurash u loop na pojachalu? Da li cesh i chorus da gurash sa njim iza pojachala ili ce sve da ide ispred?

 

Ovo pitam zbog toga shto ja koristim 2 napajanja - jedno za pedale koje idu ispred, a drugo za pedale koje idu iza pojachala, a pretpostavljam da se dc brickovi ponashaju kao jedno napajanje.

 

Plan mi je da guram delay i chorus u loop. E sad, kako si reshio te pedale koje idu u loop nazad? Jel ih drzish na boardu, ili ih drzish kod samog pojachala, pa ih aktivirash preko nekog kontrolera?

Chuo sam od Pileceg da su ovi iz Eyesburna napravili multicore cablove koji idu od boarda do pojachala i kod pojachala se razdvajaju na input i send/return...to je elegantno reshenje, al jel ima neshto bolje od toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj koji je EB-u pravio te multikore je isti napravio i meni kada smo zajedno svirali u Yobo-u xD

 

Imam veliki bord na kome uvek stoje pedale za iza pojachala + pedala koja njih napaja i kontrolishe (Boss LS-2), a chichkom mogu da zakachim manji bord sa gejtom koji napaja drajv i shtimer (taj bord vechito nosam sa sobom, dok veliko sranje nosim kada je bitnija svirka ili kada mi nije mrsko da teglim 5150). Dva napajanja sam tutnuo u jednu kutiju i iz nje poslao kablice koji se rachvaju, pa jedan ide u LS-2, a drugi u NS-2. Sve stoji ispred mene i kurcobol™.

 

Jedino shto mi smeta je to shto bord nije zatvoren, pa u transportu ponekad chukam pedale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu biti u prilici da prolazim skoro pored prostorije, ali sam napravio neki krnji dijagram xD

 

bord.jpg?t=1422700343

 

Glavno je da LS-2 i NS-2 dobijaju 2 odvojena napajanja, da su mi pedale za iza pojachala u loop-u LS-2 kako bih mogao da kontrolishem da li rade ili ne. OD i shtimer su u loop-u NS-2. Preradjen je futsvich, tako da zeleni kanal koristim kao drajv i "suv" je po defaultu. Clean kanal mi je onaj crveni i njemu automatski radi eff. loop i ne moze da se iskljuchi, osim ako ne pogasim pedale preko LS-2. Bajpasovao sam jedan kanal na LS-2, kako bi mi glumio pseudo-treci kanal - sad, da li cu da pojachavam za solo ili stishavam za neko zezanje, na meni je da odluchim xD

 

Loop od LS-2 nisam hteo da ukrshtam, poshto sam u paintu radio, pa bi bio nered xD

Edited by Vuk
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

@Vuk, a mogu i ostali ako znaju >

 

Hocu da teram booster i delay u loop, a da mi ispred pojacala bude tubescreamer... i hocu da sva tri ukljucim kad ulazim u lead, i da ih iskljuchim kad zavrshim sa solazom.

 

Znaci, TS mi pegla/kompresuje signal ispred, boost dodaje volume na pojacalu, a delay radi vec shta delayevi rade :D

 

Da li mogu da ih povezem sa line selectorom na neki nachin da to bude sve na jedan klik? Komplikaciju pravi to shto je TS ispred, a ova dva sranja u FX loopu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu bez nekog switchera tesko da mozes sta napraviti...

 

evo kako sam ja to rijesio :) kad stisnem boost dize se gain,volume i pali se delay

 

 

ab0533e8-bc82-4b49-8422-a533a88f758e.jpg

 

a mozes uzeti i pedal switcher i staviti ga u board i programirati po volji

npr

RocktronPatchMate-back.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo shto Deki kaze.

 

U principu, LS moze da uradi posao jer ima mix opciju oba svoja kanala - ali samo sa jedne strane pojachala, a tebi treba pre i posle. Kad malo razmislim, mogao bi da u kanal A ubacish ono shto ide ispred pojachala (loop na samoj pedali), a u kanal B ono shto ide posle (loop na pedali koji ide sa loopom pojachala) i da to po potrebi miksash, ali ne znam shta sa strujom u tom sluchaju

 

Ja sviram tako shto mi OD stalno radi, a po potrebi dodajem efekte iza pojachala. Kad hocu clean, onda malo skakucem dok ne pogasim gate, OD i eventualno te iste efekte koji su iza (mada su mi oni vezani u LS, pa je to samo jedan prekidach).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...