Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

@Secracon, Buddha

 

"Ruski" ili obicni?

 

Koliko novaca ste dali za tu divotu, i ima li je igde kod nas :)

Veoma lako ih je razlikovati. Osim natpisa "made in NYC, USA" / "Сделано в России" postoji i jedna mnogo uočljivija razlika: američki je srebrn, a ruski crn.

Moj je, dakle, ruski.

 

Kupljen je nov novcat za 40 $ u USA (drugar doneo). Kod nas ih Artist uvozi, ali (ovi barem u NS) nisu nikad čuli za rusku verziju, pa su u fazonu "šta bre ruski, pa isti je to q, evo ti američki". Nisu mnogo bezobrazni sa cenama. Trenutno (opet napominjem, u NS) imaju "Little Big Muff" na lageru, i košta ako se ne varam oko 6000 dinara. Da je postojala opcija da mi nabave rusku verziju ne bih cimao drugara da je dovlači iz USA, no nisam video drugo rešenje.

 

Evo, izguglao sam neku sliku sa obe verzije. Ono levo je USA, ono desno je Россиа:

TwoBigMuffsoriginal.jpg

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jki1jq.jpg

 

Evo ga i moj muff, dole levo. ;) Inače, ak' nekom treba kontakt od ovog lika nek mi javi, pravi pedale po narudžbini, okačiću i listu pedala koje pravi ako nekoga zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

то је једноставно дигитална педала без правог бај-песа и звук није исти са њом или без ње.

Prijateljski savet: Ne uzimaj zdravo za gotovo one razne marketiške hvalospeve o "true bypassu" (btw, ni whammy 1 nema true bypass). Stičem utisak da si se malo prenačitao pranja mozga sa kojekakvih frikovskih foruma.

Drugi savet je da nabaviš normalne kablove, jer oni već ZAISTA utiču na zvuk za razliku od prekidača, a moguće je da je za lošiji zvuk whammy pedale kriv neki vezni kinez preko koga je ta pedala uštekana.

Neke stvari u vezi tog hvaljenog "true bypass"-a mi nikako nisu jasne. Ako već neko čuje tu spektakularnu razliku u zvuku kod raznih tipova prekidača, onda bi trebalo da je logično i sledeće:

  • da čuje i veoma primetnu pauzu i "KLIK" koji se dešava kod "true bypass"-a prilikom uključivanja, što realno veoma smeta
  • trebalo bi da čuje i razliku u kablovima, a gle čuda, nigde nisam naišao na komentar da ljudi o tome pričaju, a fakat se kineski vezni kabel (onaj od 20 cm) mnogo više primeti u zvuku nego sistem po kom radi prekidač, pogotovo ako tih skrnavih veznih kablova ima više (a psihološki profil "sledbenika true bypassa" ukazuje na nadprosečni (tatin i mamin) budžet, pa samim tim i na potencijalno poveći broj pedala i potrebe za veznim kablovima)...
  • kabel iz instrumenta od 10 m nisam ni spomenuo...

Realno, ima mnogo stvari koje skrše zvuk, a ni o jednoj se ne priča toliko koliko o tom jebenom true bypassu, koji uzgred i ne utiče nešto. Moje skromno viđenje stvari:

  • Neonke u blizini instrumenta izazivaju zujanje (ko je svirao na ozbiljnijim svirkama, kad-tad je naišao na neonku iznad bine, i garantovano joj se majke na'ebo)
  • Elektromotori zuje, a svaki ventilator ih ima, a opet većina klubskih mikseta ima ventilator, a često i bubnjari... A singl magneti su opet relativno česta pojava, a osetljivi na zujku...
  • dugački kablovi imaju gubitaka, čak umeju i da pucaju (ko je svirao na velikim binama, a koristeći kabel, zna o čemu pričam)
  • wireless sistemi imaju primetnu kompresiju, i primetno menjaju zvuk, lošiji čak umeju i da prekinu ponekad (ko je svirao sa sličnim sistemima zna o čemu pričam)
  • kombinacije nekih pedala (drajvovi međusobno, ili drajv sa kompresorom, itd...) zuje dobrano
  • ...upisati po želji...

I o tome se uopšte ne priča toliko, a to su mnogo veći problemi, mnogo primetniji, i čine svakodnevicu nekoga ko redovno NASTUPA.

E sad, štreberčina napaljena i napaćena, koja sedi u kući i besciljno udara u tamburu, ne svira nigde, normalno da nema problema sa neonkom, nema problema ni sa wirelesom, jer ga ni nema, niti generalno ima problema sa ovim stvarima, jer realno nije ni u situaciji da obrati pažnju na njih, jer NE SVIRA NIGDE. Osim ako se sviranje onoj stvari računa. I dok muzičar nastupa ili snima u studiju, ovi frikovi idu po forumima i leče komplekse obožavanjem true bypassa.

 

Nigde ja nisam video da se iko ko tupi o true bypassu, interesuje za mogućnosti smanjenja šuma, a većina tih frikova imaju minimum dva drajva u lancu (koji su naravno true bypass). Majkumu... True bypass čuješ, a onu zujku ne čuješ? Tipičan primer onoga da je naseo na neku marketinšku žvaku, pa čuje smo ono što su ga "naučili" da čuje.

 

Ljudi, budimo realni. Verujte svojim ušima, a ne šarenim lažama.

 

Ja ozbiljno razmatram opciju da mi se u Big Muffa ugradi onaj FET sistem za uklj/isklj iz BOSS pedala. To je zato što verujem svojim ušima, i čujem da je taj true bypass golo govno.

 

@ najsuroviji:

 

Druže, ne uzimaj ovo sad k srcu. Tvoj post me samo podstakao da izesem neke stvari koje su mi već dugo trn u oku. Kontam da se zanimaš za zvuk, da si primetio nešto u praksi na šta su ti verovatno ukazali neki pročitani komentari nekih ljudi kakve sam opisao iznad, ali hoću da ti kažem da to uopšte nije toliko bitno.

Kupi, brate dobre, kvalitetne kablove, kvalitetne džeksne i da vidiš razliku u zvuku. Nije jeftina investicija, ali je razlika primetna. Jebo tru bajpas, neka se oko toga pate ljudi koji ga kobajagi čuju.

 

Peace! :rockdevil:

 

Cheerz! :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

истина, каблови ми и јесу најефтиније од свега у склопу. ће пробам па ваљда га окрпи. и ја написах да за уживо и није толика штета, а пошто већ два месеца нисам ни у ком бенду, све иде преко слушки и та блага компресија тј. деформација и ШУМ ме иритирају. ево, дођи у госте или седи код митроса па пробај па ако ти већ онај шум не смета, мораћеш да приметиш деформацију, као блага компресија и коцкасто уобличење звука... некад то има шарма, некад не, х'егба...

 

бтв, ово је један од кориснијих постова. оно за дужину каблова мени баца светло на срање које ми се дешавало двапут у ливингруму и које је и Буди задавало муке кад ми је намештао звук.

што се тиче култа баиј-песа, то не знадем нити ми је позната та сцена ликова, ја написах ово са моје тачке гледишта, пробао сам и веми 2 и кеца и ето. бтв, мама и тата су поносни, све играчке су платили моји послодавци.

фала још једаред за остало.

 

уздравље!

Edited by 84_KRIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

RV-5

DD-7

TR-2

MXR Phase 90 (stiže iduće nedjelje)

DS-1 (možda uskoro mijenjam sa nekim za SD-1/OD-3)

Big Muff Pi (NYC, svježe kupljen)

 

 

Nadam se negdje uskoro, kad me obraduje kladionica, neki looper tipa RC-2, i volume pedala ...

Micro POG je isto mnogo zanimljiva stvar :da: ali i čudno skupa :da:

Edited by (kinetic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi vidim da se svi brutalno loze na Ds-1 i Big MUFF koje su stvarno dobre pedale, ali ja mislim da je IBANEZ TUBE KING 999ht sa lampom u sebi neprejebiv sto se tice univerzalnosti

i muda uopste. Plus noise gate ugradjen u sebi.

 

Molim vas probajte ovu pedalu ako budete negde nasli ja sam kupio poslednju u mixu i imam distorziju koju ne bi menjao ni za jednu drugu pedalu osim mozda mesa boogie lampaskih distova.

 

 

Evo slike- 6074904.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakat da tube king jako lepo radi. Al se ja ne lozim na big muff-a ( ili bilo koji drugi fuzz uopsteno ) zbog kvaliteta, nego sto pravi najskrnaviji zvuk u ovome univerzumu. Sto jeftiniji tranzistor - to bolji fuzz :zuba:

 

Narocito zvex-ov fuzz factory koji nekontrolisano oscilira i ludi, u tome je sva radost ;)

 

@Baal:

 

http://www.beavisaudio.com/projects/FKR/

Baci onom liku ovo da pogleda i da razmisli koliko bi trazio :)

Takodje me interesuje njegov mail i sta sve pravi, pa mi baci PP kad budes imao vremena. Fala :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tube King je 160 eura ali vredi svaku jebenu paru! Pogotovo kad sviras po klubovima gde ne znas kakvo govno od pojacala te ceka, ovo vadi celu stvar!!!

A moze se meriti sa jebackim distovima ozbiljnih lampaskih pojacala.

 

 

 

 

 

E sad ko voli stari dobri fuzz ili trnzistorski ton koji reze to je stvar ukusa, u principu hendrix je furao JMP Marshall lampasa a onda nagazi na FUZZ i dere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta para, ali verujem da ubiva!

 

Šta mislite, kako bi mi metal muff radio na tranzistorcu? Čitao sam neke recenzije i hvale ga ljudi, ali većina njih svira na full lampašima.

 

po meni sama pedala je 8/10.malo muljava za moj ukus,ali dobra.kako ce ti se uklopiti sa tranzistorcem to ti najvise zavisi od pojacala.generalno,sve takve "muljave" pedale dobro rade na tranzistorcima,jer imaju prentenziju da zadrze svoj karakter na bilo sta da ih nakacis.to,po meni i cini dist pedalu dobrom(i jos dosta faktora).ono kao kad odma prepoznas ds-1,rata bilo dje da su nakacene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја бих вам свим аод срца препоручио ово:

USEDrogerm_mongoose1.jpg

ROGER MAYER MONGOOSE

 

другар из сад већ бившег бенда га има и ако бих узимао још неку геијн педалу то би било ово, дефинитивно, ако се намести ваљано ради никад боље, рецимо, даје све топлине које вам можда недостају са дс-1 а да притом и даље једе малу децу... наравно, можете и да претерате и да све оде у пич'мтрну, али кад се лепо нагоји даје никад бољи дист а да је дефиниција тона и даље ту. ко може да га уврши себи неће се зајебе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da nije bilo priče o ovome na prethodnim stranicama...

 

Electro Harmonix izdaje nove pedale ovog ljeta:

 

Nano:

22 Caliber - 22 Watt Power Amp

 

XO:

Cathedral - Deluxe Reverb

Enigma - Q Balls for Bass

Memory Boy - Analog Echo/Chorus/Vibrato

POG2 - Advanced Algorithm version

Riddle - Q Balls for Guitar

V256 - Vocoder with Reflex Tune

 

 

Zanima me kakav će biti ovaj Memory Boy, čini mi se da negdje vidjeh da će biti dosta jeftiniji nego li Deluxe Memory Man, a bez nekih nedostataka u odnosu na DMM, već naprotiv. Može se primijetiti i prekidač, vjerovatno za chorus/vibrato/etc funkcije...

 

eh-xo_memoryboy-proto_001.jpg

Edited by (kinetic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovi studenti sa Arhitektonskog strajkuju zbog skolarina, vidim natpise "prodajem bubreg za 3000 evra", pa mozes da im se prikljucis :)

 

 

ako,ako,u zemlji dje je 300 e prosjecna plata,a skolarina boga oca i treba da se strajkuje.znas kako boli tek kad sam placas skolarinu?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to odlicno, upravo zato i da radim - da bih mogao da platim faks (ovaj audio smer za obradu zvuka na Visoj Elektrotehnickoj, 140 000 mada kazu da ce da je jos i dignu). No, ja sam mislio na cene EH pedala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i za to treba da se strajkuje :D

al dobri su,genijalno su idrzljivi,tako da moze im se.al vidim ovih dana svi se furaju na taj fazon skupih "boutique" pedala,stvarno pretjeravaju.jedino boss ostaje trve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...