Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

marshall jcm800 nije nikako highgain i sa njim ne mozes da prizvedes nikakav tezi zvuk (tezi od Crunch-a) dokle god mu ne nabijesh neki drajv ili sta vec..

Dobar deo tvojih omiljenih ploča za koje ti se čine da su "highgain" je sviran baš na tom maršalu, i pri ovoj svojoj tvrdnji ni ne moram da znam koju tačno muziku i koje bendove slušaš. 2203 (JCM 800) je jedno od najzastupljenijih pojačala na snimcima. I nije uvek boostovan. Neko snimi kvadrupleks, neko ga zašilji EQ-om, a neko jednostavno ima desnu ko Kraljević Marko.

U svoje vreme (a ako se ne varam, izašao je cirka 1982) 2203 je bio i te kako High-Gain (a ako mene pitaš, i danas je).

 

Cheerz, bro! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas RAT nemas u slobodnoj prodaji mada kapiram da moze da se nadje negde.Jedan ortak je nedavno uzeo RAT-a negde preko oglasa....inace danasnje verzije RAT-a su golo sranje u poredjenju sa ranijom serijom i ne znam koliko se kome isplati da kupuje tu pedalu novu (moje misljenje...mozda se nekome i svidi kako zvuci ali nije to ta boja zvuka).Ja sam imao srecu da takoreci dzaba ugrabim originalni ProCo RAT Made in Usa sa kraja '80-ih,pocetak '90-ih i ta pedala je od neprocenjive vrednosti.Sada kada bih je valjao recimo ne bi isla ispod 150EUR sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na JCM800 moze da se desi da naletis ali opet samo valja matora serija,ove nove su bulja tako da moras biti obazriv dosta pri kupovini.Video sam skoro matorog Marshall JMP-a sa sve boxom kod nekog lika za 1500eur sto je skroz cool cena s obzirom da se radi o originalu a i super je ocuvano.Ta 2 modela Marshall-a jedino cenim,ostalo je bulja :) Nije los ni JCM2000 od novijih ali daleko,daleko ispod dva navedena...Rat me usrao priznajem,ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jmp zbog Brent Hindsa?imao sam ja genuine jcm800 ali otislo...a rata sam koristio jedno godinu,ali nisam uspio da izmolim lika da mi je proda...i sve tako...

 

elem,iskopah i sredih juce jos jedan kult- BOSS ME-5!!!!sad mi jos fali samo ispravljac za napon,posto je sa ebayja(amer)pa je onaj njihov budjavi 110V napon,ali i to ce vrlo brzo da se sredi!!!cak su i svi osiguraci netaknuti,sve radi,sve je u tip -top stanju,samo sam ga izcistio i izpolirao.ko ne zna o cemu se radi,evo linka.

 

znaci sad ide:

 

gitara - boss me-5 (u nju ustekan boss mt-2) - digitech whammy - za sad samo komp preko line6 pod studio ux2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kad sredish taj me-5 pusti neke demoe, zhivo me interesuje kako zvuchi jer sam naishao samo pozitivne kritike o njeme na harmony-u..i ako je stariji od Piramida.. kao to je analogna pedala ..pa zvuk itd jaddah jaddah... Kako se nosi sa modernim procesorima danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,on je radio prije generalke savrseno,samo sam sto iz dosade sto iz fore ga odradio,to je tenk sto se tice izrade,smrti mu nema.

 

a razlika izmedju njega i ovih sada...to ti je kao kad vozis najnoviji njemac iz 2009,sve je tu strava,sve cisto i precizno,samo sto sama ne idu,i kad vozis dodge dart iz '76 sa hemi motorom,koji jede 30 litara na 10 km,ali ima dusu...

 

razlika je u dusi...

 

bacicu neke demoe cim nadjem ovaj adapter iz 220 u 100 V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jmp zbog Brent Hindsa?imao sam ja genuine jcm800 ali otislo...a rata sam koristio jedno godinu,ali nisam uspio da izmolim lika da mi je proda...i sve tako...

 

elem,iskopah i sredih juce jos jedan kult- BOSS ME-5!!!!sad mi jos fali samo ispravljac za napon,posto je sa ebayja(amer)pa je onaj njihov budjavi 110V napon,ali i to ce vrlo brzo da se sredi!!!cak su i svi osiguraci netaknuti,sve radi,sve je u tip -top stanju,samo sam ga izcistio i izpolirao.ko ne zna o cemu se radi,evo linka.

 

znaci sad ide:

 

gitara - boss me-5 (u nju ustekan boss mt-2) - digitech whammy - za sad samo komp preko line6 pod studio ux2.

 

Sta zbog Brent Hindsa? :) Nisam od onih sto se lozi (usput ne lozim se na Marshall-a nikako,previse treblovan,prstav,praskav,nazovi kako god,zvuk za mene sto je u neku ruku i karakteristicno za Marshalle) na slepo na neke stvari ako si na to ciljao hah...Ja tipujem na Orange,Ampeg,Fender...Rat je majka.keva i sve ostalo...

Probaj Boss Space Echo i batalices taj procesor ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebi batalio ovakav kult ni za rat-a,salim se samo je mnogo dobra analogna sprava,ovo sada sve dzidza bidze,plastika i kompjuteri.dokurcilo mi to.a treba mi zbog midi-ja.mada idem bas da vidim da zategnem jedan prastari na ebayju,mozda mi se posreci pa i ja posjedujem rat-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eo bas sad ukopcao da nadjem taj obituary zvuk me-5 u comp i evo snimih nesto i presrecan sam!!!

 

setup je biJo 'vaki:

 

djitara - me-5(nastekan compressor i eq) - line6 pod ux2 - amplitube metal(samo ukljucen proco rat) - waves GTR3 amp mono (panovana na LR dva marshalla,cinimiske jmp i mkII ali nisam siguran).

 

jedino da sam im'o neki bass,ovako je na whammy pitchovan jednu oktavu dublje signal sa moje gitare,i ppusten kroz NI guitar rig 3 (emulacija ampega).

 

i da,bubanj je ezdrummer.nisam nista producirao,nema limitera,compressora,nisam nikakav master radio,ovako cisto renderovano iz cubase-a.poslecu se igrati malo i sa wavelabom.

 

pljesma je redneck stomp od obituaryja,jedino sam imao taj bubanj,pa reko nju da snimim(mrzjelo me kucat neki bubanj za moju stvar.)

 

redneck stomp

 

 

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li ko gdje u bg mogu nac konvertor naseg napona od 220 V u americki od 110 V,znaci da ide u nase uticnice a ima zenski dio,uticnicu(picku) za americki? hitno mi treba.

Želeo bih da ti skrenem pažnju na to da razlika u naponu nije jedina razlika između američkog i evropskog napajanja. Transformator vrlo lako napravi 110 V od 220 V ali je zajebancija u tome što je standardna frekvencija u Evropi 50 Hz, a u Americi 60 Hz (pa je u skladu sa tim recimo i broj frejmova u evropskom PAL TV sistemu 25, a u američkom NTSC 30). To nekada može biti vrlo bitno, naime neke sprave koriste tu sinusoidu iz napajanja za koješta. Ako je ta američka sprava koristila tih 60 Hz kao oscilator (veoma praktično rešenje, jer tako praktično ne postoji oscilator u spravi, jer se sinusoida dobija iz napajanja), onda je sasvim verovatno da će nakon što dobije napajanje od 50 Hz da se po'ebu neke stvari, na primer modulacioni efekti i prostorni. Konkretno: chorus, flanger, phaser i ti efekti , kao i dilej (dakle efekti koji u svojoj arhitekturi mogu ili moraju da imaju oscilator) će moguće raditi malo čudno. Prostije rečeno, zamisli to ovako. Tih 60 Hz toj spravi "daje tempo", kao da je bubnjar. E sad čak i ako se napon prilagodi, postojaće problem da će mu evropska struja "davati tempo" koji je za jednu šestinu sporiji. Naglašavam još jednom da je to slučaj jedino ako se sprava na bilo koji način oslanjala na taj "spoljašnji tempo".

 

Koliko je lako napraviti "spravu" koja će od naizmeničnih 220 V napraviti naizmeničnih 110 V, toliko je teško napraviti spravu koja će od 50 Hz praviti 60Hz.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želeo bih da ti skrenem pažnju na to da razlika u naponu nije jedina razlika između američkog i evropskog napajanja. Transformator vrlo lako napravi 110 V od 220 V ali je zajebancija u tome što je standardna frekvencija u Evropi 50 Hz, a u Americi 60 Hz (pa je u skladu sa tim recimo i broj frejmova u evropskom PAL TV sistemu 25, a u američkom NTSC 30). To nekada može biti vrlo bitno, naime neke sprave koriste tu sinusoidu iz napajanja za koješta. Ako je ta američka sprava koristila tih 60 Hz kao oscilator (veoma praktično rešenje, jer tako praktično ne postoji oscilator u spravi, jer se sinusoida dobija iz napajanja), onda je sasvim verovatno da će nakon što dobije napajanje od 50 Hz da se po'ebu neke stvari, na primer modulacioni efekti i prostorni. Konkretno: chorus, flanger, phaser i ti efekti , kao i dilej (dakle efekti koji u svojoj arhitekturi mogu ili moraju da imaju oscilator) će moguće raditi malo čudno. Prostije rečeno, zamisli to ovako. Tih 60 Hz toj spravi "daje tempo", kao da je bubnjar. E sad čak i ako se napon prilagodi, postojaće problem da će mu evropska struja "davati tempo" koji je za jednu šestinu sporiji. Naglašavam još jednom da je to slučaj jedino ako se sprava na bilo koji način oslanjala na taj "spoljašnji tempo".

 

Koliko je lako napraviti "spravu" koja će od naizmeničnih 220 V napraviti naizmeničnih 110 V, toliko je teško napraviti spravu koja će od 50 Hz praviti 60Hz.

 

Cheerz! :pivopije:

 

znao sam to,ali pitah onako uopsteno,jer sam prizeljkivao odgovor:"imas ih u klubu radioamatera,po 1000 kinti.dobro rade"...

 

 

zvog tih fora i hocu da kupim novu stvar,a ne da mi neko pravi.u svakom slucaju puno hvala!!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasićen izobiljem procesora i efekata, malko sam redukovao svoj setup (makar ovaj za po kući) u nostalgičnom old school fazonu.

Uvezao sam samo tri pedale:

morley-muff.jpg

 

I Wah i Fuzz su mi prilično novi, pa rekoh da ujedno i podelim neke impresije:

 

  1. Big Muff je nešto neverovatno. Sjajna pedala.
  2. True bypass je jedno neopevano govno, šarena laža za naivne paćenike
  3. Nakon što sam ovo probao, nikada više ne želim da imam vah sa on/off prekidačem (ono na slici nije on/off prekidač)
  4. Ameri ne razmišljaju o praktičnosti kada stavljaju potenciometre na pedale
  5. Nikad u životu nisam čuo vah koji radi dublje od funk moda na ovom vahu
  6. Da je u pitanju Power Wah umesto Dual Bass Waha, sad bih gnjavio komšiluk ranim opusom Metalike.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

главни педал-борд:

http://i167.photobucket.com/albums/u136/na...VIJI-PBOARD.jpg

 

у ПОД ланцу су ми обично ноиз геијт >>> компресор >>> дист >>> појачало >>> модулација (углавном комбинације хоруса или неког фанки феијзера-фленџера) >>> дилеиј >>>

експрешн педала је наравно волумен, кад се згази онда је неки вах-вах.

 

у резервном педалборду (у случају да ПОД врисне, није се дешавало али нека...) веми педала >>> босов дс-1 (модован, јапанац, не бих га никад дао ни за шта) >>> ибанез саундтенк фленџер (кад се лепо подеси дела као неки хорус, баш га рашири на све стране, јефтина педала која изува) >>> ибанез аналог дилеиј из '81-е.

 

*за сада у фази експеримента обично на крају оба ланца иде Коргов КП3, а у ПОД це-де улаз иде исто Коргов Каосилатор, али то још нисам лепо осмислио па је то више иживљавање док лепо не осмислим где како и са чим.

 

оба педал-борда углавном користим за бас (Скбајер Џез бас, серија 50 годишњице Фендера, Ибанез Роадстар 2 '84-то), али слично је и за џитру (ибанез РГ-560) с'тим што тада нагојим реверб на појачалу у ПОД-у и мењам дилејеве и модулације.

 

НАПОМЕНА: сви ви који желите дигитеков Веми, мој савет је да се отворите и купите прву серију, разлика у цени и није толика али у звуку драстична, и то углавном јербо све нове серије па ни моја четворка немају прави бај-пес, тако да како год га држите у бај-пес моду он ипак пушта неку своју струју и мало изобличава звук, што за уживо и није за приметити али свако снимање у студију узима данак. ја то решавам тако што еф-икс луп канал држим искљученим док не пожелим да свирам и веми. јесте да четворка има и миди контролер и све је то лепо урађено и од свих реиздања има најбоље оцене на интернету, али - то је једноставно дигитална педала без правог бај-песа и звук није исти са њом или без ње.

Edited by 84_KRIK
velika ti slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...