Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

Prodao sam MT-2, pa sam sam skupio oko 100e i razmisljam da li da uzmem ML-2?

U svakom slucaju dist sa AVT 50 nije dovoljan, tako da mi treba neka dobra "cepacka" pedala...Da li su slicne ove gore pomenute(posto nisam bas zadovoljan sa mt2), ako nista onda dajte predloge za neke druge... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ti treba neki boost da zamaže ili kako? Nisam imao priliku da probam taj ML-2, ali mi mnogo zvuči plastično, šta znam, ne znam kakav ti zvuk treba.

 

Pa treba mi neka oracina:npr metallica, nesto crunchasto, a sa ml2 za razliku od mt2 moze i idustrial.U svakom slucaju old school metal dist mi treba... and justice for all ima najlepsu distorziju koju sam u zivotu cuo, a cuo sam dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa treba mi neka oracina:npr metallica, nesto crunchasto, a sa ml2 za razliku od mt2 moze i idustrial.U svakom slucaju old school metal dist mi treba... and justice for all ima najlepsu distorziju koju sam u zivotu cuo, a cuo sam dosta...

 

Ako hoces oldschool talme zvuk onda je najbolje da vuces gain sa nekog pojacala tipa Marshall jcm800 recimo a za boost da koristis Ibanez TS9.Big Muff nikako,to je pedala za tezi i znatno sporiji zvuk

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces oldschool talme zvuk onda je najbolje da vuces gain sa nekog pojacala tipa Marshall jcm800 recimo a za boost da koristis Ibanez TS9.Big Muff nikako,to je pedala za tezi i znatno sporiji zvuk

 

 

 

da li znas sta si upravo izjavio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko od vas ima iskustva sa h&k tubeman mk II pedalom ili je probao ili cuo kako zvuci ili sta god? :D

 

zapela mi je za oko bas, pa reko da priupitam..?

 

 

Probao sam ja to jednom, i bas me je odusevila. Jedna od retkih koja mi se svidela, prilicno dobro radi......

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam tu pedalu probao, ali shto se samog drajva tiche, h&k warp factor je unishtitelj

 

Ukoliko si u fazonu da jurish drajv, ovo je super pedala, drndao sam kod kuce + svirke + provereno na otvorenoj svirci na VELIKOJ bini kroz vintage marshall. Ubistvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update - Behringer PB1000 :muzicar:

Jag / Tele -> RR Dream Machine (custom FFactory) -> Colorsound Wah/Swell(modded)-> Daphon Cheap Bastard Tuner -> RR Eclipse (custom RAT)-> Boss PS-5-> EHX Polyphase -> RR Centaur (klon Klona) -> Yamaha Fl-01 Flanger -> EHX SMMwH -> RR Feedback Looper Deluxe + Alesis Nanoverb (loop)-> Vox AC30 CC1 + Vox footswitch (Verb+Tremolo)

pedalboard2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam tu pedalu probao, ali shto se samog drajva tiche, h&k warp factor je unishtitelj

 

Ukoliko si u fazonu da jurish drajv, ovo je super pedala, drndao sam kod kuce + svirke + provereno na otvorenoj svirci na VELIKOJ bini kroz vintage marshall. Ubistvo.

 

Samo što je ne videh nigde kod nas. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno,sto? imas problem?

 

Nema nikakav problem, nego si ti izjavio da je big muff za nesto tezi svuk. A on nikako nije za to. Ta pedala nema nimalo attacka, nikako za denfovanje, puna je midlova. Ona valja samo kada se koristi kao boost, u kombinaciji sa nekom drugom dist pedalom, ili sa dist kanalom na pojacalu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuce, ima sima tu pedalu, bila je kod mene mesecima. Neka je ganja ko hoce, mozda je nadrkao zvuk na pojacalu. Ja pricam na osnovu svog licnog utiska i uva, kome uvek najvise verujem, a necemu sto neko kaze, ili cujem.

 

I Jim Root iz slipknota svira fendera telekastera, poslusaj njegov zvuk. A sta mislis, jel telekaster za heavey svirku? Naravno da ne. To sto on ima takav nadrkan zvuk, ne znaci da je telecaster za heavey svirku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakav problem, nego si ti izjavio da je big muff za nesto tezi svuk. A on nikako nije za to. Ta pedala nema nimalo attacka, nikako za denfovanje, puna je midlova. Ona valja samo kada se koristi kao boost, u kombinaciji sa nekom drugom dist pedalom, ili sa dist kanalom na pojacalu....

 

Nisi procitao lepo sta sam napisao...rekao sam da je Big Muff za spor i tezak zvuk aka stoner/hardrock/doom/sludge metal itd. Ima masan i tezak zvuk i savrseno pasuje na D,C stim koji je karakteristican za gorepomenute zanrove.Ta pedala je kultna u tim krugovima,Mudhoney su cak nazvali album "superfuzz bigmuff" po njoj.Nije klasicna distorzija vec fuzz i sluzi da lepo zamuti zvuk i da ga malkice distorzira.Koristi se i kao boost izmedju ostalog,zavisi ko sta hoce....Decko je rekao da hoce da dobije neki oldschool talme zvuk u fazonu Metallice a Big Muff nije nikako za to bas iz razloga koje si naveo...U sustini se slazemo :) Ne znam sta je Wild Childu nejasno....moj predlog je bio neki jcm800 + TS9 a moze i neki SD-1 za boost u principu ako neko hoce oldschool zvuk treba da se nabavi i neka vintage oprema...neki stari Marshalli,Peavy,Ampeg itd.

 

 

I Jim Root iz slipknota svira fendera telekastera, poslusaj njegov zvuk. A sta mislis, jel telekaster za heavey svirku? Naravno da ne. To sto on ima takav nadrkan zvuk, ne znaci da je telecaster za heavey svirku.

 

Ti telecasteri su uglavnom budzeni nekim high output magnetima a sviraju ih uglavnom zbog vrata koji savrseno odgovara za solo svirku i uopste sviranje.Ko je svirao Fendera zna o cemu pricam

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuce, ima sima tu pedalu, bila je kod mene mesecima. Neka je ganja ko hoce, mozda je nadrkao zvuk na pojacalu. Ja pricam na osnovu svog licnog utiska i uva, kome uvek najvise verujem, a necemu sto neko kaze, ili cujem.

 

I Jim Root iz slipknota svira fendera telekastera, poslusaj njegov zvuk. A sta mislis, jel telekaster za heavey svirku? Naravno da ne. To sto on ima takav nadrkan zvuk, ne znaci da je telecaster za heavey svirku.

ja sam odushevljen telecasterom iako je preruzna djitra, a jim root u njemu ima nabudzen 81 i 60

 

siguran sam da se ta djitra razlikuje od nekog modela iz '58, buduci da je custom made ;)

 

drugo, niko nije prichao o tome da se big muff koristi kao standalone pedala, vec boost na drajvu - chisto da se zamasti, a ta pedala super masti :D

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto me zajebava net ovih dana pa zato tek sada odgovaram.

inache nemam nikakav problem ,samo mi je bila smesna izjava "Ako hoces oldschool talme zvuk onda je najbolje da vuces gain sa nekog pojacala tipa Marshall jcm800 "

 

 

marshall jcm800 nije nikako highgain i sa njim ne mozes da prizvedes nikakav tezi zvuk (tezi od Crunch-a) dokle god mu ne nabijesh neki drajv ili sta vec..

 

...eto nemam obicaj da se proseravam i da se pravim pametan,al smatram da je ovo neka nebitna stvar tako da sam se umesao.pozdrav. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...