Jump to content

Kako izdati album u Srbiji


_Grotesque_

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

202-ojka je jedno od resenja. samo gledaj da te zgotive jet i olga.

ha, ha... mhihi.gif

 

taska ti je ta rabota...

oni ce svakako moci da ti pomognu oko slusanosti, ali nikakve veze sa edicijom oni nemaju... lepo je, naravno, sto i ovoliko cine za bandove i nasu scenu, ali...

 

posto sam u bandu koji je pred izdavanjem albuma, znam da je to vrlo tesko...

na zalost, i ovde vazi ona: 'i para vrti gde burgija nece'...

sve u svemu treba dresiti kesu i dosta uloziti da bi se nesto i ostvarilo...

 

retki su srecnici koji dobiju sve na tacni...

 

tako da - bandovi, uzmite se u pamet!

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh..

Mozda situacija i jeste po malo (pretera` ga! icon_smile.gificon_smile.gif ) zajebana.

Ali, mislim da moze i kod nas da se prodje. Da se izda album. Da se rade turneje. Pa onda da se razmislja o inosranstvu. Ok, svaka cast onima koji uspeju obrnutim redosledom.

 

Samo, nesto mi se cini da su ljudi LENJI! Ne svi, naravno. Glupo je generalizovati.

 

Ali, razmislite malo.. Koliko bendova kod nas uopste zeli da ulozi u svoju muziku?

Koliko bendova ide na gigove i kad pucaju iz dzepa? Da, svi tako u pocetku. Ali, posle maksimum 3 godinsve popuca po savovima! Zar ne?

Pocne ono "kad cu ja da zaradim neku paru od metala?!".

 

Smatram da ko ovo ocekuje odma` digne ruke. I noge. icon_wink.gif

 

Znaci, bas sam ubedjen da moze da se uradi nesto ozbiljno. Samo se treba malko vise potruditi. I posvetiti.icon_da.gif

 

Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo vise se treba posvetiti. Ma gde ces ti ovde da radis turneje po Srbiji kad nema klubova. _Naravno uvek mozes da nadjes prostor ali cemu to ako je prostor krsh, ozvucenje krsh, nista se ne cuje i ako precizno sviras, i publici je shit a i vi se shit osecate? Inostranstvo bato, ako hoces uspeh. Ovde ni zabavnjaci nemogu cesto da zive od zike a kamoli metal. Sto bih rekao, u Americi kad jedan covek prdi i od toga napravi pesmu nadje se menadjer, a kod nas samo turbo dzihad ima finansijsku prodju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da nam finansiska situacija nije bas neka, al kao sto kaze kolega treba uloziti u sebe, i naravno ne moze odjednom da se izda album.

 

Prvo moras da snimis dobar demo(i to kad kazem dobar, mislim da se da minimum 50 evra po pesmi), onda to maltene besplatno delis ljudima da bi te culi, onda naravno svirke (po mogucstvu dobre).

 

Tek onda mozes da pocnes da razmisljas o izdanju nekom ( i to naravno opet sam da platis). Kao sto ljudi kazu, prvi macici se bacaju u vodu, to naravno moze da se kaze i za album. Tek sa drugim albumom, ako imate srece da izadjete u inostranstvo ili da napravite bolji ugovor sa izdavackom kucom ovde.

 

Meni se cini da ovo sto sam gore naveo ne moze da ispuni 90% bendova.

 

Moj zakljucak je, to sto svirate i radite, radite iz ljubavi prema muzici, a ako vas usere usput PUNO SRECE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi uzmesh 13.000 € i odes kod Kornelija Kovaca u PGP-u das mu kintu i vidi cuda vidis tvoj bend na reklami izmedju serija...prosto ko pasulj samo trebaju pare icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

 

Da ali na koga to ciljas tim putem? Jer hoces da babe i dede uvedes u metal? Imaces u najboljem slucaju gerijatriju na svirci icon_smile.gif, a izdavanje albuma ces morati da stelujes tako da izadje posle penzija da bi tvoja verna publika uzela svoj primerak icon_smile.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali na koga to ciljas tim putem? Jer hoces da babe i dede uvedes u metal? Imaces u najboljem slucaju gerijatriju na svirci icon_smile.gif, a izdavanje albuma ces morati da stelujes tako da izadje posle penzija da bi tvoja verna publika uzela svoj primerak icon_smile.gif

TO je najprostiji ali ne i najbezbolniji naci icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ako `oces da (za 10 godina) zivis od metala, nema jare, nema pare, nema cigare, samo pivo. I to kad neko pusti!

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Salu nastranu, moze da se uradi nesto. Daleko od toga da ne moze!

Ali, rekoh vec, puno odricanja treba.

 

Turneje mozes da radis.

Tu mislim na turneju gde ides GDE GOD MOZES!

Znaci, Babusnica-Babusnica moj bato! icon_wink.gif

A zaista stoji da ako umes da sviras, ni jedno ozvucenje ti nece biti shit!

Pa, ljudi sviraju i bez ozvucenja (eventualno bubanj i vokal) pa prave cuda od svirki!

 

Pristojan demo-promo moze da se snimi za 250 jevreja. Sa sve stampom diskova.

Ok, za full album treba malo vise.

 

Za promociju (ozbiljnu) ti ne treba vise od 6 meseci. I to za tih 6 meseci svaki balavac koji je tek cuo za Maidene i tripuje da je "cool" metalac cuje za tvoj bend. Ne samo hard-core fanovi!

 

Treba li da jos sire objasnjavam svoje vidjenje stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...