Jump to content

Kako izdati album u Srbiji


_Grotesque_

Recommended Posts

samo sto u srbiji ne rastu palme icon_smile.gif

 

 

 

bez zajebancije sad.. imala sam priliku nedavno cuti demo snimak lokalnog metal benda. svi muzicari su studenti muzicke akademije - cak svi uce i pjevanje.. znaci, sam snimak je savrsen, zbudzena produkcija, sve uradjeno po propisima, ljudi znaju da sviraju i pjevaju - autorski radovi (po meni jako kvalitetno), i evo vec mjesecima i vise pokusavaju da uvale snimak samo da izdaju album - nema sanse. konkurencija je ogromna.. poenta - ili moras da se `namjestis` (sto bi rekla ova nova fora) ili stvarno da si djavolski dobar/originalan.

 

naravno, ovim ne zelim demoralisati ljude (mozda je u evropi lakse?), nego cisto motivacija da fakat mora da se zapne.

 

poz ljudovi.

Amerika je najbolji primer da ne moze da se zivi od stare slave i lencarenja.Jel se neko zapitao zasto su na "nogama" Aretha Franklin i Barbara Streisand ? Mislite da ih ne muce boljke koje idu sa godinama?Koliko ima bendova ili clanova nekada legendarnih bendova koji tezgare po klubovima kapaciteta 300 ljudi? rezon je jednostavan. Ako neces ti dovescu neke klince da mi animiraju publiku a ti sto si nekada bio zvezda cekaj jos godinu dana za slobodan termin.Ima jedna anegdota, za koju verujem da je istinita. Nas nekada vrlo poznati bend se obreo u NYC da pazari muz instrumente (ne smem da kazem ime benda jer ovde neki clanovi, potencijalnom uvredom omiljenog benda,smatraju licnom). Bubnjar seo za bubanj da proba kakav je i poceo da glumi zvezdu, udarao, osluskivao...Momak koji je zaduzen za asisteniciju u prodavnici, uljudno je prihvatio njegova zakeranja i primedbe. Kada se ovaj odmakao od bubnjeva uz komentare da nije to sto njemu treba, momak koji radi u prodavnici je seo za bubanj, odradio taktove koji je ovaj pokusavao i rekao mu : "imas slab rad nogu" icon_smile.gif. Hocu da kazem da ima mnooogo kvalitetne mladezi koje ne mogu da dodju do izrazaja, ali oni ne sede i ocajavaju kao pojedini i dele tuzbalice "Znaci oko jednog se slazemo - treba ti ogromna lova. A dok je skupis za dve godine pesme ti se ukisele i postanu prevazidjene. I dolazimo do ultimativnog pitanja - da li se to isplati". pa ako ides u startu da nece da se isplati onda bolje pozovi bend, kupite prase (ako mozete), najedite se i kolektivno se povesajte.Ako imas neku zamisao, uradi, progutaj sto se tesko guta, i veruj u sebe. Ne pricajte o ogromnoj lovi kao da se radi o 50.000 eura, ne trebaju vam gostovanja svestskih zvezda, vec vas snimak.A mozete i na dugorcne staze kao bluzer "Pera Joe" da skupljate 15 godine nastupe sa zvezdama bluza i da izdate album a u medjuvremenu da zivite kao profesor fizickog vaspitanja, ima zilion varijanti kako da osmislis zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To sto ej Bethor rekao, brate jednostavno ne vazi za ostalo osim BM-a. Ja recimo nemam nameru da mi album izda neka znj kuca iz inostranstva u tirazu limited edition 300 primeraka i da se hvalim kako mi album izasao napolju, ato sto nema promocije, to sto nema nigde reklame, znaci izdavac ne radi nista za tebe, koji ce mi to? Treba raditi vredno, verovati u sebe, i totalno baciti u zapecak misao da zaradis od Metala, znaci raditi iskljucivo iz srca, time naravno icesto gubiti lovu. Svi smo mi poceli da slusamo Metal jer nam se svideo, a ne zbog para, tako treba i sa bendom da se postupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da ne mislim, ja bih prvi voleo da zivim od onoga sto obozavam da radim, i o kakvim to silver diskovima pricas??? Ali mislio sam na to da ne treba da pravis pesme tipa refren-strofa-refren samo da bi prosao kod publike jer je pamtljivo a da ti volis nesto drugo. Rekao sam da se to baci u zapecak i da se zapne da se uradi celo pakovanje i da se bude spreman da puknes jer bar pucas radeci ono sto volis, niko te nije na to naterao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerika je najbolji primer da ne moze da se zivi od stare slave i lencarenja.Jel se neko zapitao zasto su na "nogama" Aretha Franklin i Barbara Streisand ? Mislite da ih ne muce boljke koje idu sa godinama?Koliko ima bendova ili clanova nekada legendarnih bendova koji tezgare po klubovima kapaciteta 300 ljudi? rezon je jednostavan. Ako neces ti dovescu neke klince da mi animiraju publiku a ti sto si nekada bio zvezda cekaj jos godinu dana za slobodan termin.Ima jedna anegdota, za koju verujem da je istinita. Nas nekada vrlo poznati bend se obreo u NYC da pazari muz instrumente (ne smem da kazem ime benda jer ovde neki clanovi, potencijalnom uvredom omiljenog benda,smatraju licnom). Bubnjar seo za bubanj da proba kakav je i poceo da glumi zvezdu, udarao, osluskivao...Momak koji je zaduzen za asisteniciju u prodavnici, uljudno je prihvatio njegova zakeranja i primedbe. Kada se ovaj odmakao od bubnjeva uz komentare da nije to sto njemu treba, momak koji radi u prodavnici je seo za bubanj, odradio taktove koji je ovaj pokusavao i rekao mu : "imas slab rad nogu" icon_smile.gif. Hocu da kazem da ima mnooogo kvalitetne mladezi koje ne mogu da dodju do izrazaja, ali oni ne sede i ocajavaju kao pojedini i dele tuzbalice "Znaci oko jednog se slazemo - treba ti ogromna lova. A dok je skupis za dve godine pesme ti se ukisele i postanu prevazidjene. I dolazimo do ultimativnog pitanja - da li se to isplati". pa ako ides u startu da nece da se isplati onda bolje pozovi bend, kupite prase (ako mozete), najedite se i kolektivno se povesajte.Ako imas neku zamisao, uradi, progutaj sto se tesko guta, i veruj u sebe. Ne pricajte o ogromnoj lovi kao da se radi o 50.000 eura, ne trebaju vam gostovanja svestskih zvezda, vec vas snimak.A mozete i na dugorcne staze kao bluzer "Pera Joe" da skupljate 15 godine nastupe sa zvezdama bluza i da izdate album a u medjuvremenu da zivite kao profesor fizickog vaspitanja, ima zilion varijanti kako da osmislis zivot.

Pre svega, ja u zivotu nisam sedeo i ocajavao. Sviram zato sto volim i ono sto volim, ako uradim nesto sa tim super, ako ne uradim, meni opet lepo, sviracu za sebe. Cak i da nemam bend svirao bih sam. Ja kada nesto hocu ja to i imam bez obzira na cenu. U sranje drzavi niko ne moze da dodje do izrazaja. Kod nas ne samo da vlada ekonomska kriza, sto je jos gore, vlada kriza morala. Ali sta ti ja to pricam ti si ionako verovatno vec posisao svu pamet ovoga sveta.

 

A, kada sam rekao isplativost, nisam mislio na ekonomsku stranu isplativosti, nego da li ces i kad ulozis toliku lovu postici ono sto hoces? Ne mora ti se ni dinar vratiti, da li postizes ono sto zelis?

 

A sada dolazimo do najglavnije stvari: AKO NEMAS STA DA SNIMIS, MOZES DATI I 100.000 EVRA, DZABA TI JE. Prvenstveno moras imati materijal. Sve ovo sto se ovde svira, napolju je vec odavno odsvirano.

 

I kao sto sam vec rekao u prethodnom postu sve sto sam napisao je iz mog licnog iskustva.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sranje drzavi niko ne moze da dodje do izrazaja. Kod nas ne samo da vlada ekonomska kriza, sto je jos gore, vlada kriza morala. Ali sta ti ja to pricam ti si ionako verovatno vec posisao svu pamet ovoga sveta.

 

Ja naveo primer Ameriku u pocetku da se nebi neki kao ti hvatali za nasu zemlju, ali ne vredi. Sve je ok sto kazes i zasviras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo najprostijeg primera kako obajviti album napolju.

Prvo i osnovno, moras da imas DOBRU, ali STVARNO dobru muziku.

Drugo, moras da imas koliko-toliko solidan snimak i reprezentativan broj pesama.

Trece, u skladu sa velicinom benda, cuvenjem napolju i muzickim usmerenjem, treba zanti kome to poslati. Tu svi grese i odmah udri na slanje dikova u Nuclear Blast i Century Mediu. Vece, cak i nezavisne, metal izdavacke kuce su takve demo snimke, bez podrske nekog menadzmenta, 80-ih godina zvale 'unsolicited material', koji je po pravilu zavrsavao u djubretu bez preslusavanja.

Cetvrto, treba bend da zna sta hoce, da bi u skladu sa tim i radio. Ako vam je cilj da se obogatite, onda se zna sta se tad radi. Preselis se u neku zapadnu zemlju, ukoliko je moguce, zivis na hlebu i vodi godinu-dve, a sve pare u bend i muziku, pa ko prezivi pricace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerika je najbolji primer da ne moze da se zivi od stare slave i lencarenja.Jel se neko zapitao zasto su na "nogama" Aretha Franklin i Barbara Streisand ? Mislite da ih ne muce boljke koje idu sa godinama?Koliko ima bendova ili clanova nekada legendarnih bendova koji tezgare po klubovima kapaciteta 300 ljudi? rezon je jednostavan. Ako neces ti dovescu neke klince da mi animiraju publiku a ti sto si nekada bio zvezda cekaj jos godinu dana za slobodan termin.Ima jedna anegdota, za koju verujem da je istinita. Nas nekada vrlo poznati bend se obreo u NYC da pazari muz instrumente (ne smem da kazem ime benda jer ovde neki clanovi, potencijalnom uvredom omiljenog benda,smatraju licnom). Bubnjar seo za bubanj da proba kakav je i poceo da glumi zvezdu, udarao, osluskivao...Momak koji je zaduzen za asisteniciju u prodavnici, uljudno je prihvatio njegova zakeranja i primedbe. Kada se ovaj odmakao od bubnjeva uz komentare da nije to sto njemu treba, momak koji radi u prodavnici je seo za bubanj, odradio taktove koji je ovaj pokusavao i rekao mu : "imas slab rad nogu" icon_smile.gif. Hocu da kazem da ima mnooogo kvalitetne mladezi koje ne mogu da dodju do izrazaja, ali oni ne sede i ocajavaju kao pojedini i dele tuzbalice "Znaci oko jednog se slazemo - treba ti ogromna lova. A dok je skupis za dve godine pesme ti se ukisele i postanu prevazidjene. I dolazimo do ultimativnog pitanja - da li se to isplati". pa ako ides u startu da nece da se isplati onda bolje pozovi bend, kupite prase (ako mozete), najedite se i kolektivno se povesajte.Ako imas neku zamisao, uradi, progutaj sto se tesko guta, i veruj u sebe. Ne pricajte o ogromnoj lovi kao da se radi o 50.000 eura, ne trebaju vam gostovanja svestskih zvezda, vec vas snimak.A mozete i na dugorcne staze kao bluzer "Pera Joe" da skupljate 15 godine nastupe sa zvezdama bluza i da izdate album a u medjuvremenu da zivite kao profesor fizickog vaspitanja, ima zilion varijanti kako da osmislis zivot.

svaka ti dala (i na vrijeme dobila icon_wink.gif )..

 

lijepo receno, nema sta. mislim da znam anegdotu/bend koji si pomenuo, nista cudno icon_smile.gif

 

zivim trenutno preko puta Guitar Centra, radnje za muzicare gdje ne samo sto se prodaje oprema nego se ljudi okupljaju, povezuju, ugovaraju biznise/svirke/zezanje.. i nisam muzicar, ne sviram nikakav instrument ali dobra gitara se uvijek lako namirise - i ruku na srce vidjam klince 10-godisnjake koji opusteno isprobavaju pojacala, gitare, i provedem i po pola sata slusajuci ih.. jasno, ima se - moze se, pogotovo kad ti mama i tata kupe, ili radis za dzeparac a ne za racune.

 

sumirajuci sumijev post - poenta je ista, bilo da se bavis muzikom ili nekim drugim zanimanjem. bez rizika nema dobitka. u Srbiji, dadoh velike pare u biznis koji mi je poslije 3 godine glavobolja i udaranja glavom u zid - jedva vratio nazad pocetni kapital. nije mi zao, opet da mogu isto bih uradila. iskustvo nema cijenu, kao ni zanat koji ispekoh u tom periodu, kako onaj u vezi trgovine, tako i u vezi same profesije. sad radim isto, samo sto je teren sigurniji - ulazem kintu, svoju grbacu, vrijeme i nekad dodjem kuci u 10 uvece. ne zelim da zvucim kao Bosanac u Americi (tema na Kulturi i Medijima), da mi je lose, vratila bi se. i poslije pecenja, nema vjesanja, samo udoban krevet icon_wink.gif

 

ovdje na Domacoj Sceni citah postove nekih klinaca (ajde, nisu ni klinci, odavno punoljetno sve), vise njih iz razlicitih bendova koji pricaju o inostranstvu, svirkama, karijeri, snimaju materijal.. sto je krajnje POHVALNO, a opet s druge strane treba im po 2 godine da bi napravili JEDNU autorsku stvar, ili im je smijesno sto pola godine gitaristi fali treca zica na gitari (i pet daski u glavi), ili ne mogu da skupe 100 eura za neki kurac na bubnjevima vec godinu dana (meni doslo da sponzorisem sve `invalide` samo da ne kukaju) itd itd itd.....

 

i opet, jeste pohvalno sto guraju bend, svirku ili sta god.. ali brate, malo ko ima stalan posao, skola se fura s par ispita godisnje - i kad uporedis s klasicnim americkim klinjom koji takodje ide u skolu i takodje radi puno radno vrijeme i deset puta ozbiljnije shvata svoj bend i svoju muziku, onda ne znam ko tu da istura sise za karadjordjevu zvijezdu..

 

da ne bude zabune, ne mislim ovdje ni na koga LICNO - ali pratim nekoliko tema ovdje na domacoj od nekih bendova i to je opsta smijurija sta clanovi bendova pisu.. ne sjecam se koji bend, primjer - raspao se - razlog: neozbiljnost u radu i napijanje na probama icon_smile.gif brate sestro.. ili najcrnjak kad se krenu k`o babe svadjati ako kazes neku ozbiljnu kritiku na muziku (ako su postavili link), naravno - prethodno moras debelo da ih ishvalis kako su najjaci da te ne shvate pogresno i ne optuze da im zavidis i sl. icon_smile.gif

 

 

 

 

da dodam na kraju iseravanja da RNA ima dobre instrukcije za izdavanje albuma icon_da.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nisam mislio na underground black metal u ovom slucaju icon_wink.gif

 

Za black metal vaze neka druga pravila koja meni do dan danas nisu u potpunosti jasna, ali dobro.

pa Laki "malo" je teze izdati album za nekog velikog izdavaca

pljunuti velike pare za studio,napraviti savrsen zvuk,opet to nije garant da ce

album biti objavljen za nekog velikog izdavaca.konkurencija je velika

 

price o americi,sranje

koliko puta oni imaju vece plate?da mi imamo para kao i oni, ne bi se jurili veliki izdavaci po svetu,zato sto bi kod nas postojali veliki izdavaci

ne bi radili i skupljali pare da kupimo neki instrument (kako je vecina kod nas radila),vec bi kao klinci uperili prst i mama i tata su tu

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da mi imamo para kao oni, imali bi i drugi mentalitet i drugu drzavu i ne bi pricali sta pricamo.

 

a naravno, kad kod nas bude dovoljno jakih izdavaca, nece se traziti inostrani, jer ce domaci obavljati dobru distribuciju itd itd.....

 

btw, kad mali amerikanac uperi prst u nesto, mama i tata jedva cekaju da mu upere prst na izlazna vrata. i to prije punoljetstva icon_smile.gif kad bolje razmislim, ne znam nijednog amerikanca privatno (ukljucujuci maloljetnike) koji zive s roditeljima ili da im ovi placaju neke racune. cist racun duga ljubav icon_wink.gif

znam da dosta nasih ovdje ima naviku da su s mamom i s tatom..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre, jeste tacno da je kod nas to izrazenije. Kod nas ljudi od 25+ godina cekaju od matorih crkavicu za gitaru, pojacalo, cinele.. Tuzno, ali tako je!

 

Ja sam sa 16 godina SAM zaradio za prvu gitaru i pojacalo.

Radio sam k`o konj i po 12 sati dnevno da bih na kraju leta izbrojao 400 evra (SVE sto sam zaradio) i kupio to! Brate, nije bilo lako. I dok su svi drugari zvrjali po kupanjima i pivima raznim, ja sam se znojio. Ali, dobio sam sta sam zeleo. I nije mi zao.. U raznorazne snimke (i svoje i tudje) sam ulagao.. Boga pitaj kol`ko..

Nemojte pogresno da me razumete! Ne hvalim se ovde. Samo kazem da su ljudi u Srbiji danas potpuno digli ruke od jurcanja za snovima. Jebi ga.

 

Ok, svaka cast ljudima koji jurcaju, pucaju pare - ali za uzvrat dobijaju od svoje muzike sve ono sto na drugim mestima ne mogu. Ali, malo ih je.. icon_da.gif

Edited by _Grotesque_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja naveo primer Ameriku u pocetku da se nebi neki kao ti hvatali za nasu zemlju, ali ne vredi. Sve je ok sto kazes i zasviras.

Da ne ispadnem uvek ja budala koja nastavlja raspravu, ali tema se zove "kako izdati album u Srbiji", a ne u Americi. Zato se i hvatam za nasu zemlju. Ali, vredi uzimati tudje primere i uciti iz tudjih gresaka. Samo tako mozemo negde stici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre, jeste tacno da je kod nas to izrazenije. Kod nas ljudi od 25+ godina cekaju od matorih crkavicu za gitaru, pojacalo, cinele.. Tuzno, ali tako je!

 

Ja sam sa 16 godina SAM zaradio za prvu gitaru i pojacalo.

Radio sam k`o konj i po 12 sati dnevno da bih na kraju leta izbrojao 400 evra (SVE sto sam zaradio) i kupio to! Brate, nije bilo lako. I dok su svi drugari zvrjali po kupanjima i pivima raznim, ja sam se znojio. Ali, dobio sam sta sam zeleo. I nije mi zao.. U raznorazne snimke (i svoje i tudje) sam ulagao.. Boga pitaj kol`ko..

Nemojte pogresno da me razumete! Ne hvalim se ovde. Samo kazem da su ljudi u Srbiji danas potpuno digli ruke od jurcanja za snovima. Jebi ga.

 

Ok, svaka cast ljudima koji jurcaju, pucaju pare - ali za uzvrat dobijaju od svoje muzike sve ono sto na drugim mestima ne mogu. Ali, malo ih je.. icon_da.gif

Sve je to tacno. I ja sam 2 godine stedeo za bas pedalu. Roditelji nesto da mi daju za opremu icon_rolleyes.gif NO WAY. Ljudi dizu ruke od jurcanja za snovima, zato sto jurcaju "trbuhom za kruhom". Ima ljudi koji nemaju sta da jedu. Ovo je malo off topic, ali itekako takva situacija ima uticaja i na ono sto mi radimo. Ja ne dolazim ovde da bih bilo kome solio pamet. Jednostavno da bih razmenjivao ideje i iskustva sa drugima. jer sam i ja u istim govnima kao , uostalom, i vi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je opet druga tema. Imas ljudi koji se odricu snova zarad nekog bogatstva. Ja sam od onih koji vole dusevna ispunjenja (zvuci iskenjano, ali tako je). Ne trebaju mi pare samo neko "inner" zadovoljstvo. Sto ljudi - sto cudi. Mogli bi ne danima, nego godinama da se raspravljamo oko toga, svako ima nesto svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, zasto sve mora da bude UG?!

 

Kao, bices cool ako si UG?

HM...

 

@RNA

Lepo izlaganje!

pivopije.gif

Ne kazem da mora, ali vecina Metala je ug i tako ce verovatno i ostati. Koinkretno pricam o svom bendu, mi sviramo neki DM sa podosta melodija, sve lepo-fino ali je ipak to malo kompleksnije, a koji danas bend ima tiraze, mislim na Metal a da svira neku muziku koju je malo teze svariti... i zbog toga kazem. Pogledaj Kanibale koliko su 'veliki' u svetu Metala pa su ipak u neku ruku i oni ug, da ne pricam o manje poznatim bendovima. Recimo, neces naci clanove Morbida kako svaki drugi dan gostuju na TV-u, ug ti znaci da se distribucija i promocija obavlja alternativnim kanalima, nije to nista lose. IMO i treba da ostane tako, ne zato sto sam zatucan vec sto bi se Metal pretvorio u ono sto svi mrzimo danas, fensi muziku, muziku za siroke narodne mase. Vecina Metala suvise je ekstremna za 'neutrenirane' usi, jos plus ako je muzika malo slozenija...

 

I ja podrzavam jurenje sopstvenog sna, sto se voli nije tesko, ali cinjenica je da je bar u Srbiji tesko naci ljude koji ce 100% zagristi za muziku a ne bend smatgrati kao tipa 'Eh, klinacke ludorije, klinacka zabava'.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka ti dala

 

Mislis vodu iz bokala? icon_smile.gif

Grof Drobikus,

Ja nisam dao recept ni za Srbiju ni Ameriku, samo sam izneo svoje vidjenje da je i TAMO tesko a kamoli ovde, da ne kukamo vecito na desavanje i prilike u zemlji. Mislim da se razumemo.Snove treba ispunjavati dok te "greju" dzaba ti da ostvaris neki san kada se ohladis od istog, nema cari.Naravno mnogo siroka tema.

Moje vidjenje izdavanja je da je pojavom CD-a, smanjena povrsina na kojoj moze da dodje izrazaja originalnost nekog benda. To pre svega mislim na malu povrsinu za stampu. Dok su ploce bile aktuelne mogao si sa ploce da dobijes obilje informacija. Osim informacija moglo se eksperimentisati sa kartonskim omotom do mile volje.Sada, na zalost, kada na jedan ipod stane 100 albuma ( u degradiranom kvalitetu), totalno je izgubljena multimedijalna sirina. Verujem da ce kroz neko vreme diskovi zamrti kao format, muzika ce se prevashodno taloziti po nekim kard diskovima, bez omota...

E sad sta ostaje bendovima koji nadolaze?

praviti diskove sa sto vise propratonog sadrzaja

ili

bazirati rad na zivim svirkama

Sve sa ciljem da se narodu pruzi nesto vise od "suve" muzike koja nas posredstvom interneta bombarduje u velikim kolicinama.

Kako izdati album u Srbiji?Nacices resenje, ali sta dalje, misli o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album nije bas pretesko objaviti .

 

ali mislim da je glavno pitanje kako snimiti orginalan , produkciski dobar , i kvalitetan album!

 

da bi se to uradilo treba da bend postoji bar 3-4god a ne samo 6 ili jos gore 3 mjeseca. da imas dobrog iskustva i ostalo.

normalno da u inostranstvu tesko da mozes nesta napraviti sa prvim uradkom ( sem ako nema vanseriski kvalitet) .

 

objektivno koliko vas kupi album od bend za koji nije nikada cuo.

 

puno raditi na promociji , napraviti ime i tek onda razmisljati o izdavanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

puno raditi na promociji , napraviti ime i tek onda razmisljati o izdavanju.

Promocija je kljucna rec u celoj prici, a nijedan izdavac odavde je ne radi kako treba. Ako bend vec izdaje za nekog, to je posao izdavaca, a ne benda. Izdavac treba da stavlja oglase po casopisima/fanzinima, sada metal forumima i sajtovima, salje promo primerke radio stanicama i casopisima, trudi se da svoje bendove gura koliko god je u njegovoj moci. Nijedna izdavacka kuca odavde to NE RADI! Cak i neke napolju ne rade taj posao kako treba i onda se pitaju sto se nesto ne prodaje. kako da se prodaje ako niko nije cuo za to?

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre, jeste tacno da je kod nas to izrazenije. Kod nas ljudi od 25+ godina cekaju od matorih crkavicu za gitaru, pojacalo, cinele.. Tuzno, ali tako je!

 

Ja sam sa 16 godina SAM zaradio za prvu gitaru i pojacalo.

Radio sam k`o konj i po 12 sati dnevno da bih na kraju leta izbrojao 400 evra (SVE sto sam zaradio) i kupio to! Brate, nije bilo lako. I dok su svi drugari zvrjali po kupanjima i pivima raznim, ja sam se znojio. Ali, dobio sam sta sam zeleo. I nije mi zao.. U raznorazne snimke (i svoje i tudje) sam ulagao.. Boga pitaj kol`ko..

Nemojte pogresno da me razumete! Ne hvalim se ovde. Samo kazem da su ljudi u Srbiji danas potpuno digli ruke od jurcanja za snovima. Jebi ga.

 

Ok, svaka cast ljudima koji jurcaju, pucaju pare - ali za uzvrat dobijaju od svoje muzike sve ono sto na drugim mestima ne mogu. Ali, malo ih je.. icon_da.gif

taj rad.. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...