Jump to content

Tartaros


gavrosaurus

Recommended Posts

Izuzetan, one-man bend koji dolazi iz Norveske a koji je, zapravo projekat od Charmand Grimloch tj. povremenog klavijaturiste Emperor.

Elem, Tartaros ima 2 albuma "The Grand Psychotic Castle" i "The Red Jewel" i oba su zaista, zaista fantasticna!

Zna se da retko hvalim bilo sta ali ovaj bend zasluzuje sve pohvale.

Oba albuma su vrlo ambijentalna ali i brza i brutalna, sa puno klavijatura koje daju savrsen smek celom dozivljaju.

Ko god je u prilici - neka mu ne padne na pamet da ovo odbije!

icon_da.gif

 

Da dodam i ovo: nesto klavijatura na "The Red Jewel" je odradio i sam Ihsahn, neka to bude dodatna preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, obožavam ovaj bend... icon_da.gif

 

najbolja mi je pesma Into the faculty of wonderful secrets mada ceo The red jewel je za respect icon_rockdevil.gif . ne znam stvarno koja pesma je tu losa...

 

ne znam da li imaju nesto vise, ali ja imam samo ta 2 albuma i bukvalno sma odusevljena.

 

znam i to da su im uglavnom tematika duhovi icon_confused.gificon_smile.gif te s toga sam negde nasla da pocetak pesme Into the faculty... koji pocinje nekim šumovima i slično, da je to ustvari kao neka gozba duhova i da se u tom delu duhovi kucaju vinom, što se jelte i čuje u pesmi (zveketanje čaša i sipanje vina) icon_da.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sl;ushao Akumu oba. icon_da.gif

Fantastichno je,uostalom evo moje izjave sa MetalSerbia-e:

Odlichna muzika,puno klavijatura,mnoshtvo horor elemenata(ako mogu tako da se izrazim),rezhecih i horskih vokala,grandioznih melodija i fenomenalnih rifova.

Pojedini delovi su definitivno gothic,ali to se ne odrazhava na ukupan kvalitet.

Nabavljajte!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Harry Potter black metal icon_da.gif

U suštini još jurim prošireno izdanje na Digi-pack-u prvog albuma gde se nalazi ona pesma kad nekakva deca-duhovi plaču.

Inače jako zanimljiv one-man-band šteta što odavno ne postoji. icon_sad.gif

A šta je sa Grimlochom? Uglavnomm Emperor su krostili drugog klavijaturistu na Wackenu, onog što maše rukama. Mislim da se zove Einjar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, da nije tebe ja ne bi ni saznala za ovakav bend/prijekat! Hvala icon_da.gif  icon_cool.gif

 

Ah, beše to jako davno (praistorijski period) icon_wink.gif

 

Ako neko voli Tartaros neka potraži bend MORGUL. I oni su isto tako iz Norveške, a bili su aktuelni devedesetih. ''Parody of the Masses'' je njihov najbolji album i veoma liči na DIMMU BORGIR tako da će se verujem mnogima svideti.

I Morgul prati priču o ''začaranim kućama'', ''duhovima'' i ostalim ljudski fikcijama/maštarijama tipa Brama Stocker-a i ostalčih romantičara iz viktorijanskog perioda.

Edited by +morgan+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta stvar se zove "Letzidah's Hypnotic Children Waltz" i totalno je nenormalna!

Tu postoji jos jedna bonus stvar a to je "Into the Faculty of Wonderful Secrets" koja se nalazi i na "The Red Jewel" ...

Evo baš sam juče (tek što veče pade) vozio kola po kraju i pustio "Letzidah's Hypnotic Children Waltz".

Sjajan osećaj. Posle sam pustio Bal-Sagoth ''e to je tek feeling''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je pitanje da l' vozish Porsche,kao Mr.Satyr. icon_smile.gif

Milsim da to nije bio Satyrov Porsche već je jedno vreme on bio test vozač za neku firmu.

Za početak Opet Corsa je odličan, ipak 4000 eura za polovni nije malo suma pogotovo ako taj auto kupiš sam. icon_da.gif

Za preticanje predlažem slušanje Rhapsody-a i sličnih herojskih bendova. Feeeling je neprevaziđen icon_rockdevil.gificon_twisted.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Satyr-ov Porsche,njegov cale ima jako puno novca.

Tako sam i ja nešto načuo, al' mi sve jedno-njegova stvar. Nego šteta što nisam mogo da navratim ovih dana do Pešte ili Zagreba da ih vidim.

 

Pitam se samo šta Frost vozi? Zla dvokolica sa sve šiljcima sa strane i upregnutim besnim kerberusima (obavezno sa po par glava) icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...