Jump to content

Holy Terror


Angelystor

Recommended Posts

Ovo mi je jedan od omiljenih thrash metal bendova. Bend za koji ne mogu da kazem da mi je u nekih tamo top10..jednostavno je izvan svake liste. "terror And Submission" i "Mind Wars" su pravo jebeno zlato zanra. Na sta podseca...pa mene na trenutke na Exodus, na Slayer, dosta Metal Church(i uopste ima bas us power metalerskih momenata)..pa jbg "Distant Calling" mi ima i Running Wild duha u sebi..a opet tu su "Debt Of Pain", "Evil's Rising", "Christian Resistance" koje zvuce kao adrenalino brzi Agent Steel sa riffovima koji zasluzuju da budu u ludachkoj koshulji!.."Judas Reward" moja omiljena pesma sa MWa..bogovi su razbili kalup nakon sto su ovu napravili. Tu i "alpha Omega/Bringer Of Balance" bih izdvojio kao najbolje pesme. Ali ipak..uporedjivanja su glupa...ovo je jednostavno HOLY TERROR! Oba albuma su sat i po besprekorne muzike, gde jednostavno nema losih momenata..ja ih bar jos nisam nasao. Keith Deen je jedan od boljih thrash pevacha i sigurno jedan od najboljih thrash lyrichara, i moze da napravi stvarno zarazne vokalne melodije, dovoljno je samo jednom chuti "Debt Of Pain''..takodje i "Distant Calling" i "Evil's Rising". Doduse chesto ga je dosta teshko razumeti i zna da zbrza tekstove samo tako.

 

Bend se oformio skoro..kako kapiram Keitha nisu mogli da lociraju pa imaju novog pevacha..nadam se da je good..HT zahteva i veoma kvalitetno i veoma brzo pevanje(No Resurrection!) a i odredjenu dozu vristanja (Black Plague!)..and nadam se nekom novom materijalu uskoro.

 

Gitaristi i glavni songwriteri benda su Kurt Colfelt i Mike Alvord, a Kurta inace mozete chuti na kvltu zvanom "Skeptics Apocalypse".

 

 

Klasik koji ne smete zaobici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, Kurt se lozio, pa je bio jedno vreme nas tupao pod imenom Kilfelt.

Inace, sjajan bend, veoma drugaciji od svih ostalih koji su tada postojali, posebno u Los Andejlesu.

 

Intervju sa Majkom Alvordom u novom broju The Vault fanzina. out soon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Najkasnije a? :)

 

U.K.-based label Blackend Records has just released a HOLY TERROR restrospective, entitled "El Revengo". The set is a DualDisc release, and the DVD side has live footage as well as the "Judas Reward" video.

 

"El Revengo" track listing:

 

Disc 1:

 

01. A Fools Gold/Terminal Humor/Mind Wars

02. Christian Resistance

03. Damned By Judges

04. No Resurrection

05. Evil's Rising

06. Mortal Fear

07. Distant Calling

08. Alpha Omega (The Bringer Of Balance)

09. Blood Of The Saints

10. Black Plague

11. Terror & Submission

12. Tomorrows End

13. Guardians Of The Netherworld

 

Disc 2: (Audio Side)

 

Live in Dendermonde, Belgium

 

01. Black Plague

02. Evil's Rising

03. Judas Reward

04. Debt Of Pain

05. Distant Calling

06. Christian Resistance

07. Blood Of The Saints

08. Immortal Wasteland

09. Alpha Omega

 

Live In Fort Lauderdale, Florida

 

10. Do Unto Others

11. Christian Resistance

12. Alpha Omega

 

Live In Milan, Italy

 

13. Judas Reward

14. Black Plague

 

Disc 2: (DVD Side)

 

Live sets from:

 

* Milwaukee

* Chicago

* Anaheim

* "Judas Reward" Video

* Slideshow

 

To order a copy, visit CDUniverse.com.

 

ttp://www.holyterrorspeedmetal.com/otherstuff/elrevengocover.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, neke stvari su mi ponovo izmakle kontroli. U petak idem da radim naslovnu stranu.

Nego, bas ste me pogodili sa dizanjem teme na vrh, juce sam ponovo uzeo da slusam "Terror And Submission".

A ova retrospektiva ce, ako ni zbog cega drugog, biti dobra zbog ovih video snimaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobo, citaj pazljivo poruku, sve ti lepo pise - i ko izdaje i gde ima da se nadje. vidim da ce raditi trejdovi.

 

Inace, novi Hallow's Eve album je izasao u Evropi kao reizdanje americkog (Inace, album je golo govno) sa bonus DVD-om sa snimcima iz 1985. samo zbog toga ga treba nabaviti. Kapiram da ce ovde vredeti uzeti i zbog muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to je vec drugo. U stvari, kad smo kod toga, mozda je i bolje, pogotovo kad su novi albumi u pitanju, nabaviti prvo pirata, cuti da li album valja, pa onda razmisliti da li kupovati original. Mislim, tako bi trebalo da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i dobijes,samo zbog dana rodjenja :) :)

 

Hehe, znao sam da ce se taj album kad tad isplatiti :mhihi:

 

Come on lucky seven!

 

 

Rna@ Pa tako smo ja i drustvo radili do pre 2-3 godine..ima jedan lik u Kshu kod kog smo nabavljali pirate..doduse originale smo kupovali samo kad bismo bili u bgu..A sada se skida sa neta, heh..dodushe u medjuvremenu se napravila povelika pirat kolekcija na audio diskovima..na kojima se josh uziva from time to time..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, da se razumemo, ne stizem ni ja da ponabavljam sve sto me zanima, ali uglavnom se trudim da preko ebaya nadjem jeftinije. Jednostavno je nemoguce kupiti sve novo zanimljivo sto se pojavi. Da mi bendovi ne salju promose, poprilicno bih zaostao sa pracenjem scene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh na metal arhivama da su oba labuma reizdata na jednom disku...Bosko,ako vidis negde na EBay to,javi da napravimo narudzbinu.Mada,cenim da se to vervatno rasprodalo,ali ko zna...

Ja sam to video pre dve godine, mozda i vise, na njihovom sajtu. Pogledaj tamo, mozda ima jos. Cini mi se da su to samostalno uradili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

zahvaljujuci svom prijatelju kvlt Goxyju :pivopije::rockdevil: ,slusam trenutno butleg iz Belgije,'87.Zvuk je sasvim solidan za butleg,setlista mainly sa prvog,ali ima i sa drugog - kako Judas Reward jebe keve uzivo :rockdevil: Obozavam pevaca,totalno atipican glas,recimo No ressurection - zvuci kao da se trka sa sitarama,i totalno je bolesno dobro!Uh,kakav bend :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh,a christian resistance,kad izvuce na kraju ono,skroz cudno,ali tako dobro

 

None withstanding keep christian resistance

All are martyred in their minds to all

Troopers of the baptism must fight

In the name of Jesus Christ we massacre

 

!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je vokalista najjaca stavka u bendu.kako samo peva refrene,recimo debt of pain, i ta no ressurection,kombinuje klasicni thrash stil sa veoma pevljivim heavy stilom.

Jesi li procitao u intervjuu kako je covek upao u bend? Slucajno im se pojavio na audiciji po pljusku sa biciklom. Posle toga su bukvalno morali da ga mole da im se pridruzi, jer uopste nije bio metalac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...