Jump to content

Laibach


Recommended Posts

VEPAR,

bas me zanima kako je to proveravao zvuk???udario dva puta palicom o dobos, a ima bezicne slusalice da bi cuo kako se cuje sa mix pulta, jel to zelis da mi kazes??? Nema svrshe da pricamo o ovome, jednostavno meni se ne svidja tolika upotreba matrica, vama je OK.

Ah da, kada dobosarke ukrste palice 1 metar od mikrofona u zvucniku cujes prodoran zvuk. Pitam se samo zasto neko ima potrebu da parcijalno svira pravo??? ili sviras pravo ili na matricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VEPAR,

bas me zanima kako je to proveravao zvuk???udario dva puta palicom o dobos, a ima bezicne slusalice da bi cuo kako se cuje sa mix pulta, jel to zelis da mi kazes??? Nema svrshe da pricamo o ovome, jednostavno meni se ne svidja tolika upotreba matrica, vama je OK.

Ah da, kada dobosarke ukrste palice 1 metar od mikrofona u zvucniku cujes prodoran zvuk. Pitam se samo zasto neko ima potrebu da parcijalno svira pravo??? ili sviras pravo ili na matricu.

 

Sledeci put brate, dodji tri sata pre pocetka koncerta i lepo ih pitaj ,pa nek ti objasne sve sto ti nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ti ne bi rekli? A bar bi mogao da se uvuces na tonsku probu i sve lepo proucis. Nego ja mislim da ce sledeci koncert biti u onoj predhodnoj standardnoj postavi, mada bih voleo da ponovo vidim Minu za mikrofonom.

 

Kako li je bilo sinoc u Nisu? Nislije javljajte se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nisu su bili fenomenalni. Jedino je bilo shit to sto nisu uklonili sedista, tako da je bila pozorisna atmosfera (uz naravno nekih 300 ljudi koji su stajali), publika mlitava, zivnula tek pred kraj (u stvari na samom kraju).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema veze, Laibach su bili svesni da sa ovim repertoarom (ceo novi album) i ne mogu ocekivati ne znam kakvu reakciju pogotovo od Nislija koji sigurno i tokom koncerta nisu verovali da je Laibach zaista dosao. Svaka cast Laibachu na ovom potezu i veoma mi je drago zbog Nislija sto su najzad imali prilike da vide neku veliku ex YU rock atrakciju.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S

Da nije malo zastarelo da pustaju sa CD playera? Ako je bina bila na daskama a narod skakao, dodje nekad do rezonance i manjih potresa dovoljih da zeznu CD, ali pored tolko opreme da pustaju sa CD-a??

Ja sam bio na nekom koncertu Olivera Mandica gde je pustao matricu sa CD-a, narod poceo da skace i doslo do preskanja :) onda on zamoli ljude da ne skacu da bi mogao da odrzi koncert, tuga :redface:

 

Pa bash mi se zato chini da je sa CD-a, pola ovih uvodnih 'partizanskih' pesama je preskakalo i to dosta... Malo je sjebalo feeling :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ti ne bi rekli? A bar bi mogao da se uvuces na tonsku probu i sve lepo proucis.

ponasas se kao da si ti bio na tonskim probama i tacno znas kako su ozvuceni.

 

Pa bash mi se zato chini da je sa CD-a, pola ovih uvodnih 'partizanskih' pesama je preskakalo i to dosta... Malo je sjebalo feeling :rolleyes:

Ako su u SKC-u bile pesme bez preskakanja onda ne vidim razlog da preskacu tamo. Jednostavno zakazala tehnika. Ali njima se moze, navikli su narod da slucajne greske tretiramo kao namerne efekte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laibach u Nišu, 06.02.2007.

 

Intoniranjem himne „Bože pravde“ Laibach je u Nišu započeo spektakl koji će se dugo pamtiti. U prepunoj sali Doma vojske predstavljen je album Volk, koji zapravo sadrži interpretacije himni različitih zemalja. Od USA do NSK (Neue Slowenische Kunst- virtuelna država po kojoj je Laibach poznat od svojih početaka) imali smo priliku da čujemo fantastičan vokal Mine Spiler, koja je na desetak različitih jezika otpevala himne različitih zemalja, naravno, na način na koji ih ovi uvek kontroverzni i beskompromisni Slovenci vide. Pored prepoznatljih kostima i koreografije, poseban utisak su ostavili video radovi koji su pratili muziku na način koji daje domaći zadatak svima koji pretenduju da se bave video performansom. Nakon izvođenja novih pesama sledili su stari hitovi koji su celu publiku digli na noge- Tanz Mit Laibach, Alle Gegen Alle, Achtung!, Hell: Simmetry, Das Spiel Ist Aus…oprostili su se prebrzo za moj ukus uz Life is Life, iako je koncert trajao skoro dva časa.

Ono što može da se izdvoji kao interesantno, jeste da ste na istom mestu mogli videti klince od 16 godina (koji, btw, misle da su prisustvovali naci predstavi pošto ih niko nije obavestio da Hitler nije bio slikar:) kao i ljude koji su stariji od samih Laibachovih članova. Takođe, još jedan dokaz da Niš vapi za adekvatnim prostorom za svirke ovakvog tipa, jer je zaista bilo žalosno SEDETI u onom ruiniranom bastionu soc-realizma i gledati spektakl svetskih razmera, bez preterivanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, bio je to savrsen koncert u BGu.

 

Nemam vremena sad da citam detaljno, ali glupa je prica da su ribe udarale fake po onim dobosima. Nalazio sam se tacno iznad njihovih glava sa desne strane (iznad crne lady) na balkonu, i moram reci, pored odlicnog pogleda, da su i zvuk i slika bili savrseni... dakle generalno, perfektan audio vizuelni spektakl... mnogo bolje od Grave Diggera :bigblue::cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, bio je to savrsen koncert u BGu.

 

Nemam vremena sad da citam detaljno, ali glupa je prica da su ribe udarale fake po onim dobosima. Nalazio sam se tacno iznad njihovih glava sa desne strane (iznad crne lady) na balkonu, i moram reci, pored odlicnog pogleda, da su i zvuk i slika bili savrseni... dakle generalno, perfektan audio vizuelni spektakl... mnogo bolje od Grave Diggera :bigblue::cool:

kada neko objasni kako se sa jednim mikrofonom (pod pretpostvakom da nije specijalni mikrofon, a nije jel su na istom pevale u jednoj pesmi) dobija stereo efekat udarcima od dve cinenele onda moze da prica o fake i no fake. Da pojednostavim : udarcem u njihovu desnu cinelu publika cuje zvuk na levom zvucniku, udarcem u njihovu levu cinelu publika cuje zvuk u desnom zvucniku. Naravno lepa vizuelizacija matrice : "vidis ono sto cujes"

Taj sto je pisao clanak o Laibach-u je polupismenu novinar. Zna se dobro koliko traje koncert Laibach-a. Da li je taj bio uopste na koncertu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemo se lazemo, dosta stvari ide sa matrice, ali toliko je bio jebeno dobar dozivljaj da ja i dalje nemam reci, slusam volk skoro svaki dan po malo.

meni nije nesto mnogo bitno sta ide live a sta sa matrice, bitno mi je da mi se sve u paketu svidja. :opusteno:

Edited by djuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji car!!!!!!

A koncert je trajao duze nego obicno, a sto se Milana tice, po meni je ovako mnogo bolje. Veca mi je magija i misterija Laibacha kada se ne obraca publici.

nisam bio na koncertu, ali bih voleo da mi neko da set listu da vidim koliko je to duze. Ako je u Beogradu trajao 1:30, eventualno 1:35, sta su tu jos svirali da bi trajao 2h????Naravno kad imas matricu onda si misteriozan skroz, ne mozes sebi da dopustis spontanost, sto je car koncertnog izvodjenja. Bas je velika misterija kada publika aplaudira za zavrsenu pesmu a naredna vec pocinje :) Zapravo publika vise i ne aplaudira, nemo ih posmatra i uziva u magiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dobro je sto nisi bio na koncertu. Nadam se da vise neces ni dolaziti.

Koji si ti lik. Ja pricam realno. Da ih ne gotivim ne bih bio 4 puta na njihovom koncertu. Ako ih gotivim to ne znaci da ih okivam u zvezde. Zasto da ne dolazim? valjda je bolje da ja platim kartu nego da na kraju puste njih 100-200 bez karte kao sto uvek rade da popune salu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iluzorno je komentarisati da li je nesto bilo zivo ili nije, ovog puta koncert je mnogo konceptualnije zamisljen nego neki prethodni na kojima je bilo i gitara koje su definitivno bile zive kao i ceo njihov nastup!

Volks je slozeno muzicko delo i tesko je odsvirati elektronski sve njegove delove ali poenta elektronike nije bas uvek u totalnoj zivoj svirci!

Kovali ih u zvezde ili ne, Laibach, uprkos svim politickim stanjima, opovrgavanjima, progonima, opstaju tolike godine, i razlikuju se od svih bendova sa prostora SFRJ!

Upravo, pokazuju kako treba voleti, raditi i verovati u ono sto radis i ostati isti godinama! Malo je, na zalost, takvih bendova na svetskoj sceni!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se u potpunosti. Mozemo mi da pricamo sta zelimo ali oni zive od muzike i nemaju neke poslove sa strane, a pitaj bilo koji nas, da kazem poznatiji bend, da li izve od muzike.....eh...da... ali u snovima..... Laibach je jednostavno postavio sebi jedan standard i fura ga vec 28 godina.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...