Jump to content

Laibach


Recommended Posts

Cini mi se da sam ovde procitao da je Gradiliste rasprodato. Ala ce biti krkljanac, neces moci ni da prdnes :) .

Ali nema veze, nadam se odlicnoj svirci. Bas ako pre dve godine na Exitu. To mi je jedna od naj koncerat koje sam gledao, a nagledao sam se raznih.

Hmm, ko ce docekati jos 20-tak sati :opusteno:

Edited by Pirate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio savrsen,jedan od najboljih koncerata koje sam gledao u svom zivotu,ovaj mi je koncert mi je bio 3 puta bolji nego onaj 2004 isto u skcu.Novi album zvuci fenomenalno uzivo,po meni nesto najbolje Laibach snimio do sada.Ozvucenje je bilo stvarno fenomenalno odavno nisam cuo onako dobro ozvucenje,jedino mi krivo sto nisam kupio nesto od merchandisea majica je bila stvarno super al dobro nema veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja sam se istusirala kad sam dosla sa koncerta...hahah..anyway bilo je savrsenooooooooooooooooooo..i ocu jos volka.sve je bilo diivno.najezila sam se sto puta tokom anglie,amerike,italije..perfektno..ali zavrseno je smrc..aj vi u novom sadu se lepo provedite..mislim da ce tek amo biti super.. :meshuggah::mrgreen::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto vec rekoh sinoc koncert je bio fenomenalan! Bolji i od onog prosle godine i bolji od onog sa Exita.

Kao sto su vec spomenuli, svirali su ceo Volk (izuzev Vaticanae :confused: ).

Bio je to pravi audio/video dogadjaj koji se ocekuje od Laibacha... ali ovaj put su sami sebe nadamasili! Znaci odlicno!

Jeste da je 60% svih pesama islo preko matrice ali ovo ostalo je zvucalo zaista impresivno.

Od bubnjara "koji jede malu decu" do pevachice koja je mega talentovana... za pevanje naravno. :D

Jedino nisam siguran da li je bas sve ona otpevala... ako jeste onda je pored dobrog glasa i odlican poliglota! :mhihi:

Sinoc saznah da je Volk ustvari delo Laibacha i grupe Silence. Sta vise mislim da su oni sinoc svirali. Ja ne znam sta se dogadjalo unutar benda ali se postava promenila... ili je to samo za ovu turneju?

 

Merchandise je bio odlican i sad mi je zao sto nisam poneo vise novca. No, kupio sam digipak Volk i bas je lep. :D Na bookletu se nalaze zanimljivi akvareli (na akvarel papiru :da:) a za svaku pesmu je napisano njeno poreklo.

I nisam uzeo aplikaciju za NSK pasosh i ako mi je bila ispred nosa... zaboravio. :rolleyes:

 

Sve u svemu super koncert i bas bi bilo lepo opet cuti Volk recimo na ovogodisnjem Exitu! :da:

 

P.S.

I ovaj put je publika bila bas zanimljiva... doduse mrtva ali zanimljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu samo da potvrdim da je koncert bio stvarno straaavaaa! :da::D Ozvucenje, set lista, Eva i Natasa :surprised: ...Nikad necu njima prestati da se odusevljavam (a kako li je tek tipovima bilo :mhihi: ). :smajlikojibalavi: :redface::bigblue: Mada, vise mi se dopao koncert na Exitu, jer je bilo vise ljudi (logicno) i bolja atmosfera, samim tim. Ovde u SKC-u ljudi kao da su dosli u bioskop, a ne na koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a i da niko od njih nije clan Silencea,Silence je samo radio na albumu

 

Covek za klavijaturama i devojka koja je pevala su oboje clanovi benda Silence. Koncert u NSu je bio dosta losiji, ali je zato ipak Laibach....Laibach!!! Rekli su mi da pregovaraju za Exit ali da ne veruju da ce ih dovesti zbog ove svirke na Gradilistu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo bilo sinoc. Bas lepo. Pravi multimedijalni dozivljaj. Ko nije bio neka se kaje. I ima za cim.

Uff, i kako samo mocno zvuce tanz mit laibach i alle gegen alle. Ocena koncerta 9 ili cak 9.5. Ali ipak malo zaostaje za svirkom sa exita od pre dve godine; tada cista 10-ka kao suza. Toliko od mene.

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek za klavijaturama i devojka koja je pevala su oboje clanovi benda Silence. Koncert u NSu je bio dosta losiji, ali je zato ipak Laibach....Laibach!!! Rekli su mi da pregovaraju za Exit ali da ne veruju da ce ih dovesti zbog ove svirke na Gradilistu...

 

Kako mislis losiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert na Gradilistu je bio strava, odsvirashe ceo Volk (sem Vaticanae naravno), Tanz Mit Laibach, Alle Gegen Alle... i josh nekoliko pesmica :)

Ono shto je donekle pokvarilo atmosferu jeste prisustvo nekoliko pijanih budala & such, chak su pevacha jednom prilikom poprskali s nekim shitom, na svu srecu ne mnogo... Izuzevsi nekoliko malih incidenata u publici, koncertu dajem chvrstu devetku. Devetka zato shto malo smorishe s onim silnim himnama + CD player je preskakao (dodushe, mozda su to namerno uradili)

Laibach FTW :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert na Gradilistu je bio strava, odsvirashe ceo Volk (sem Vaticanae naravno), Tanz Mit Laibach, Alle Gegen Alle... i josh nekoliko pesmica :)

Ono shto je donekle pokvarilo atmosferu jeste prisustvo nekoliko pijanih budala & such, chak su pevacha jednom prilikom poprskali s nekim shitom, na svu srecu ne mnogo... Izuzevsi nekoliko malih incidenata u publici, koncertu dajem chvrstu devetku. Devetka zato shto malo smorishe s onim silnim himnama + CD player je preskakao (dodushe, mozda su to namerno uradili)

Laibach FTW :)

Mislim da je normalno da se nadje nekolicina pijanih koji su skloni da rade svasta. Ne bi bilo normalno kada bi bilo pola publike takvo. Meni se ovaj koncert u SKC-u nije svideo. Vise se ne zna koliko ide na matricu.Ne bi me iznenadilo da ide SVE na matricu. Najzesca je fora kada one dve dobosarke lupe u one dve cinele izmedju kojih stoji JEDAN mikrofon a ti u publici cujes udarac jedne cinele sa jedne strane a kada udari u drugu cinelu onda cujes sa druge strane. Stereo efekat sa jednim mikrofonom ??? E da mozda ima neki sposoban tonac koji rucno prebacuje na koji ce zvucnik da ode, desno ili levo. Malo naivno al nema veze. Jel moze neko da mi kaze kakve su one obrade to Rolling Stones-a koje su pustali na pocetku, tje pre onih partizanskih pesama? paint it black, satisfaction...A da i kada ide italijasnka himna onda pici "salo ili 120 sodome" cemu to?nemam ideju sta su hteli sa tim.

P.S

Da nije malo zastarelo da pustaju sa CD playera? Ako je bina bila na daskama a narod skakao, dodje nekad do rezonance i manjih potresa dovoljih da zeznu CD, ali pored tolko opreme da pustaju sa CD-a??

Ja sam bio na nekom koncertu Olivera Mandica gde je pustao matricu sa CD-a, narod poceo da skace i doslo do preskanja :) onda on zamoli ljude da ne skacu da bi mogao da odrzi koncert, tuga :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vokal,bubnjevi,klavijature definitivno ne idu preko matrice. Bar ne u Skc-u. Za novi sad ne znam. Za bubnjarke mogu reci da sigurno udaraju u dobose. Bio sam na svega dva metra od njih i video da su dobosi ozvuceni. Preko matrice idu samo orkestracije koje ne mogu uzivo da se izvedu. Ali to su radili i rade mnogo veci i poznatiji bendovi u svetu. Mozda zvuk kasni za slikom pa ti se cini (ako si stajao dalje od bine) a sto se tice tonaca, imaju koliko sam cuo vrhunsku ekipu koju predvodi originalni clan Ivan Novak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vokal,bubnjevi,klavijature definitivno ne idu preko matrice. Bar ne u Skc-u. Za novi sad ne znam. Za bubnjarke mogu reci da sigurno udaraju u dobose. Bio sam na svega dva metra od njih i video da su dobosi ozvuceni. Preko matrice idu samo orkestracije koje ne mogu uzivo da se izvedu. Ali to su radili i rade mnogo veci i poznatiji bendovi u svetu. Mozda zvuk kasni za slikom pa ti se cini (ako si stajao dalje od bine) a sto se tice tonaca, imaju koliko sam cuo vrhunsku ekipu koju predvodi originalni clan Ivan Novak.

i ja sam sa 10 metara video kabal koji ide iz dobosa, ali ne mogu da tvrdim da su aktivno vezani sa sistemom ozvucenja. Ne znam kakve veze ima zvuk sa slikom??? nisu bacali nista live na platno, samo unapred predodredjene filmove da kazem. Nikako ne znam koji su argumenti da klavijature ne idu preko matrice. Osim toga NIKAD nisam cuo da je neko pogresio, valjda su profesionalci pa zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo da bubnjarke lupaju stvarno u te doboše ali i na matrici postoje isto tako nasnimljeni doboši. Recimo da one i pevaju, ali i na matrici imamo već nasnimljene ženske vokale. Jedino što stvarno ide lajv je Milanov glas, klavijatura, bubanj, sempler i prateći ženski vokal (koji isto peva preko već nasnimljenih vokala u nekim stvarima).. Kad se sve uzme u obzir Lajbah 65% stvari radi live dok je ostatak matrica.

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato se meni mnogo vise svidja ona postava sa predhodna dva koncerta, mada je ovaj bubnjar jebo kevu.

 

Pazi ja sam gledao kad su se namestali dobosi, video sam kada ih je lik prikljucio i proveravao zvuk, a to da su profesionalci tacno je na kvadrat. Ona devojka je sigurno pevala Live osim u onim horskim deonicama. Verovatno da je njen glas isao live ali su sa matrice pustani horovi sto se najboje videlo u cini mi se kineskoj himni. Bubnjarke su na proslom kojncertu pesmu mama leone sigurno otpevale uzivo jer sam uporedjivao studijsku verziju i ima razlike.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...