Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

'Ajde pomagajte. Došao je do mene jedan fenomenalan materijal koji kada pustim samo čujem zvuk, ali ne i sliku. Znam da je neki kodek u pitanju, a znam i da vi znate "iz rukava" rešenje :D

skini KMPlayer (freeware je) - i probaj njim da pustis. taj program u sebi ima kodeke za veliku vecinu formata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam blage veze ja sam otisao u prodavnicu i rekao da mi trebaju dve bananice koje idu u mrezne i kabel za njih i covek mi je to dao :) jedino sto znam je da ima 8 zica i da su 4 bele boje sa razlicitim sarama,a ostale 4 su zelena,plava,narandzasta i ona braon ili koja li je vec..

moraš da znaš da li je straight-through ili crossover, za to što ti hoćeš treba ti crossover kabl ;)

pogledaj obe bananice i vidi da li su žice iste boje na istim pinovima, ako jesu onda je to straight-through

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajde pomagajte. Došao je do mene jedan fenomenalan materijal koji kada pustim samo čujem zvuk, ali ne i sliku. Znam da je neki kodek u pitanju, a znam i da vi znate "iz rukava" rešenje :D

ako ni to ne radi, skini Super, pa probaj u njemu preview, on pusta sve zivo i mrtvo... a ako radi tamo, sa dva klika ga konvertujes u obican xvid

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajde pomagajte. Došao je do mene jedan fenomenalan materijal koji kada pustim samo čujem zvuk, ali ne i sliku. Znam da je neki kodek u pitanju, a znam i da vi znate "iz rukava" rešenje :D

 

скинеш последњу верзију K-Lite codec pack. са тим чудом све ради!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jaroslav

 

Pre dve nedelje mi je sestra neki film, dokumenarac šta li je, stavila na SD i sad mi skače po glavi što ga još nisam pogledala :wub: seka moja pametna

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

moraš da znaš da li je straight-through ili crossover, za to što ti hoćeš treba ti crossover kabl ;)

pogledaj obe bananice i vidi da li su žice iste boje na istim pinovima, ako jesu onda je to straight-through

na jednoj bananici je belo,narandzasta,belo,plava,belo,zelena,belo,braon,a na drugoj belo zelena,belo,plava,belo,narandzasta,belo braon i onda trebam da ih izmenjam da idu na toj drugoj tipa belo zelena,belo,braon,belo,plava,belo narandzasta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

s' leva na desno:

T568A varijanta

1. belo-zelena, zelena, belo-narandžasta, plava, belo-plava, narandžasta, belo-braon, braon

2. belo-narandžasta, narandžasta, belo-zelena, belo-braon, braon, zelena, plava, belo-plava

 

T568B varijanta:

1. belo-narandžasta, narandžasta, belo-zelena, plava, belo-plava, zelena, belo-braon, braon

2. belo-zelena, zelena, belo-narandžasta, belo-braon, braon, narandžasta, plava, belo-plava

 

izaberi koja ti se varijanta više sviđa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

s' leva na desno:

T568A varijanta

1. belo-zelena, zelena, belo-narandžasta, plava, belo-plava, narandžasta, belo-braon, braon

2. belo-narandžasta, narandžasta, belo-zelena, belo-braon, braon, zelena, plava, belo-plava

 

T568B varijanta:

1. belo-narandžasta, narandžasta, belo-zelena, plava, belo-plava, zelena, belo-braon, braon

2. belo-zelena, zelena, belo-narandžasta, belo-braon, braon, narandžasta, plava, belo-plava

 

izaberi koja ti se varijanta više sviđa :)

probao sam obe varijante i tek sada nemam nista u network connectionsu..bas super..

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam obe varijante i tek sada nemam nista u network connectionsu..bas super..

Ne zaboravi da moras podesiti i tcp/ip protokol.Nece samo od sebe da radi sto se kaze ako imas samo odgovarajuci kabl.

Znaci start , control panel,Network connections ,desni klik na mrezni adapter pa idi na tcp/ip properties.

Na jednom kompjuteru upisi IP 192.168.0.1 subnet mask 255.255.255.0 a na drugom 192.168.0.2 255.255.255.0.

Iskljuci windows firewall na oba kompa i probaj da pingujes sa jednog na drugi da vidis da li je sve u redu.

Ne zaboravi da ako zelis da ides na internet moras vratiti tcp/ip settings onako kako je bilo na pocetku znaci obtain ip address automatically.

 

Poz

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sredu je udario grom u blizini moje kuce i pobio nam gomilu elektricnih aparata u kuci izmedju ostalog i moju graficku karticu GTX 260. Znaci ne verujem... Svima kojima sam rekao da mi je od svega u racunaru graficka nastradala od groma nisu mogli da veruju. Ali eto, sva sreca dobicu u zamenu novu karticu. Dakle cuvajte svoje graficke od ovog nevremena. :da::)

A da, uglavnom smo sve sto je poriknjavalo uspeli da popravimo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravi da moras podesiti i tcp/ip protokol.Nece samo od sebe da radi sto se kaze ako imas samo odgovarajuci kabl.

Znaci start , control panel,Network connections ,desni klik na mrezni adapter pa idi na tcp/ip properties.

Na jednom kompjuteru upisi IP 192.168.0.1 subnet mask 255.255.255.0 a na drugom 192.168.0.2 255.255.255.0.

Iskljuci windows firewall na oba kompa i probaj da pingujes sa jednog na drugi da vidis da li je sve u redu.

Ne zaboravi da ako zelis da ides na internet moras vratiti tcp/ip settings onako kako je bilo na pocetku znaci obtain ip address automatically.

 

Poz

hvala puno na informaciji,probacu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sredu je udario grom u blizini moje kuce i pobio nam gomilu elektricnih aparata u kuci izmedju ostalog i moju graficku karticu GTX 260. Znaci ne verujem... Svima kojima sam rekao da mi je od svega u racunaru graficka nastradala od groma nisu mogli da veruju. Ali eto, sva sreca dobicu u zamenu novu karticu. Dakle cuvajte svoje graficke od ovog nevremena. :da::)

A da, uglavnom smo sve sto je poriknjavalo uspeli da popravimo. :D

 

znaci steta od groma na konjarniku mome gazdi 470 e,skoro komplet manja elektrika,meni samo mrezna riknula,a posto je integrusa bila neje mi jasno kako nije sve spapunjalo.nvidia je to.a dje ti zaginu 260,kakva steta.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije se sa nevremenom zezati

Najbolje je iskljuciti komp iz struje total i istekati prikljucak za telefon/kablovski whatever,doduse ko ima laptop samo nek se prebaci na bateriju ;)

Meni se desilo jednom da je grom spicio i napravio rusvaj u celoj zgradi-sreca pa sam kompjuter tada iskljucio iz struje,medjutim ostao je prikljucen kabal od telefona,pa mi je sprzen bio eksterni dial-up modem-sreca sto je bio externi,da je bio onaj standardni ko zna sta bio jos sve riknulo unutra :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...