Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Koristi proxy-e, ukucaj na googleu nesto tipa "free proxy servers/sites" i citaj uputstva. Za svaki fajl ce ti trebati drugi proxy, sto i nije neki problem jer ih ima k'o sitnih svetaca. I ne moraju svi obavezno da rade, istrazi malo. Moras obavezno za RS da na proxy sajtu enejblujes skripte.

 

:pivopije:

 

јел ти не би био проблем да мало појасниш то? како се користи, и томе слична чуда.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuuu, al' ga ti zakomplikova!

Nisi napisao koji tacno monitor imas (sem da je Asus 17'' tft), ali pretpostavljam da ima samo obican VGA ulaz. Vecina novijih kartica ima samo DVI izlaze, tako da ti je za kacenje na starije/jeftinije monitore potreban adapter DVI/VGA koji se dobija uz skoro svaku karticu (osim ako nije neki teski retail). Anywayz, redosled povezivanja je sledeci: stavis adapter u kartu (na DVI1), zasrafis, monitor steknes u adapter, zasrafis i vozi! Nije mi samo jasno kako si uspeo da VGA konektor stavis u DVI prikljucak, razlikuju se k'o nebo i zemlja?!? Ukoliko problem nije do gore navedenog, moraces da uslikas zadnji deo karte, prikljucke na kablu i ulaz na monitoru, kao i to "cudo" koje si stavio izmedju da bi mogli da ti pomognemo.

Cheerz!!!

 

:) :) :) Hm.. Pa nisam ja ni stavljao VGA u DVI!!! Znam da se razlikuju bokte xD Ali sam taj kabal iz monitra spojio sa standardnim VGA portom iz kucista!!! I onda kazem, cas je radilo, cas nije, pa sam uzeo taj adapter i spojio monitor sa grafickom u DVI!

 

E sada, imam jedno pitanje, zasto mi tamo u opisu sistema pise: AMD processor model unknown 3.10 GHz!!!!? Zasto ne pise da je tu Phenom II, jel fale drajveri neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) Hm.. Pa nisam ja ni stavljao VGA u DVI!!! Znam da se razlikuju bokte xD Ali sam taj kabal iz monitra spojio sa standardnim VGA portom iz kucista!!! I onda kazem, cas je radilo, cas nije, pa sam uzeo taj adapter i spojio monitor sa grafickom u DVI!

 

E sada, imam jedno pitanje, zasto mi tamo u opisu sistema pise: AMD processor model unknown 3.10 GHz!!!!? Zasto ne pise da je tu Phenom II, jel fale drajveri neki?

 

 

Mislim da mi je jasno...ploca ti ima i integrisanu grafiku (mrzi me sada da proveravam) i ti si se ustekao u nju, right? U tom slucaju, dobro si postupio, daklem u tog Radeona usrafis adapter, u njega kabl i to je to.

Sto se prepoznavanja procesora tice problem je DEFINITIVNO (102%) u BIOSU, tj, lika od koga si kupio comp je boleo tuki da ti ufleshuje najnoviji BIOS. To nemoj sam da radis, nego lepo nosi komp kod njega da ti to odradi, procedura, sa sve downloadom BIOSa traje 10ak minuta. I budi uporan sa likom, problem je sigurno u tome, ako te nesto zavlaci ili laze ili nema pojma (sto uopste nije iskljuceno, svakakvi ljudi danas rade IT opremu). Nisam gledao karakteristike te ploce kad si navodio, podatak o cipsetu i cinjenica da se komp uopste upalio kazuju da mora da podrzava taj procesor, ali se mora staviti novi BIOS.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koje poslove i za koliko para?

 

Procesor je spor, ploča je bezveze i sa lošim čipsetom, grafička je totalno neupotrebljiva za iole novije 3D igre (a i sa starijima ima problema zbog drajvera). Ako ti treba komp za internet i matore igre, može i jeftinije da se prođe.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne baš, sada je već puno starija i od nje su brže i ove nove od 30 evra (ne zajebavam se, imaš Radeone 3650 za 30-35 evra koji su bukvalno 2-3x brži od X800 u bilo kojoj varijanti. Plus drastično manje struje troše plus su drastično tiši od X800 koji su imali užasne kulere).

 

I ako možeš, doplati 10 evra za E5200 na 2.5 GHz, dosta je bolji procesor. Taj Celeron je previše osakaćen i na frekvencijama i na keš memoriji, iako je dvojezgarac.

 

Sa ovim izmenama glatko možeš da pičiš i najnovije igre.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

хм, сад нешто гледам...

 

ово звучи много примамљивије:

 

MB MSI G31M3-L V2

VGA ATI 4650 1GB DDR2

INTEL CORE2DUO E7400 2,8GHz

MEM 3GB DDR2 800MHz

HDD 320 GB SATA II 7200 rpm

DVD RW Black

Kuciste ATX Tower 450W

SB Integrisana 5.1

 

+ фул ХД монитор

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ATI sa Intelom?

 

 

Zanima me ljudi preko čega vi puštate dvd filmove? Mislim kao prave dvd-ove, ono kad ima neki meni i to. Pre sam puštao preko Power DVD-a i sjajno je radilo a onda odjednom više nisam mogao da pristupim "meniju" sa starta.

Ne mogu da kliknem ni na šta jer kursor ne tretira ta mesta kao objekte menija nego kao bilo koji deo slike.

Pomoć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ATI sa Intelom?

a što da ne?

 

Zanima me ljudi preko čega vi puštate dvd filmove? Mislim kao prave dvd-ove, ono kad ima neki meni i to. Pre sam puštao preko Power DVD-a i sjajno je radilo a onda odjednom više nisam mogao da pristupim "meniju" sa starta.

Ne mogu da kliknem ni na šta jer kursor ne tretira ta mesta kao objekte menija nego kao bilo koji deo slike.

Pomoć?

media player classic ili vlc... kako kad...

Edited by necko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalirao sam ponovo windows pre nekoliko sati i dalje neće da radi.

 

Tretira meni kao deo slike a ne kao meni.

 

Programi koje sam pokušao do sada: media player classic, bs player, PowerDVD 6, PowerDVD9, KMPlayer, Gom Player...

 

 

Mislim da nije problem u playeru... Da li može biti da je do nekih drajvera ili tako nešto? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalirao sam ponovo windows pre nekoliko sati i dalje neće da radi.

 

Tretira meni kao deo slike a ne kao meni.

 

Programi koje sam pokušao do sada: media player classic, bs player, PowerDVD 6, PowerDVD9, KMPlayer, Gom Player...

 

 

Mislim da nije problem u playeru... Da li može biti da je do nekih drajvera ili tako nešto? :huh:

 

Moguce d aje do samog DVD-a?

 

Probaj VLC player, po meni najbolji je , ne trebaju mu nikakvi kodeci i pusta DVDje ne obaziruci se na regione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajd' probaću al' pre sam iste te dvd-ove puštao u PowerDvd 6 bez problema.

 

Probao sam 3-4 komada koji su pre godinu dana na starom kompu radili bez problema...

 

 

edit: Uspelo je sa vlc playerom fajnli!!

 

I to jer ima opciju da kliknem desnim na folder gde se nalazi dvd i onda imam opciju da pustim folder u vlc playeru.

Svo importovanje diska i foldera u drugim programima nije uspelo....

 

Hvala Mrakoslava :D

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ATI sa Intelom?

зато што је АТИ закон, а ИНТЕЛ још већи закон!

 

иначе, ај мејд ап мај мајнд.

 

MB MSI K9N6PGM-V

ATI RADEON HD4550 512MB DDR3

AMD ATHLON X2 7750 2,7GHz

MEM 4 GB DDR2 800MHz

HDD 320 GB SATA II 7200 rpm

DVD RW Black

Kuciste ATX Tower 450W

5.1 Ch. Sound Blaster OnBoard

 

не знам само шта ћу са ова 4 ГБ меморије, али неће се бацити :)

 

и није Интел, јбг, али ме је привукла ова конфигурација зато што са њом у комплету иду монитор и штампач, и то све за нешто мање од 400 евра.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebi ti to, ako je to već gotova konfiguracija, nego ti sam sebi sastavljaj ;)

 

јесте готова, али узимам од људи које знам преко 10 година, тако да није проблем...

 

Prodaš 2 GB i onda imaš keša da variš ceo dan, da variš ceo dan, da variš ceo dan :) :)

 

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...