Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Једно питање:

Имам 2 компа (на оба windows 7 64bit), и адсл модем huawei mt882 на коме се налази једно место за мрежни кабал, и једно за usb. Један комп повежем нормално преко мрежног кабла, и није потребна инсталација, али за онај који иде на usb, јесте потребна. Драјвере сам скинуо са нета, али верзије за висту и седмицу не постоје. Пробао сам compatibility мод за XP, али не функционише. Има ли неко неку паметну идеју?

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz nekog razloga kod devojke na kompu (windows xp sp3) kaspersky 2009 boga nema da proradi, vec konstantno ima disable-ovan protection i ne prima update-ove i ne dozvoljava da se ista od toga promeni.

aktivirao sam trial, da ne bude zabune da je key blacklistovan.

pogasio sam windows firewall i te mazalice, deinstalirao do tada nefunkcionalan nod32 i nakon deinstalacije obrisao njegove foldere iz program files i registry-a, medjutim kaspersky i dalje peva istu pesmu.

ima neko predstavu o cemu se radi, je li do windowsa ili je nod ostavio neke svoje zaostatke ili je nesto trece u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једно питање:

Имам 2 компа (на оба windows 7 64bit), и адсл модем huawei mt882 на коме се налази једно место за мрежни кабал, и једно за usb. Један комп повежем нормално преко мрежног кабла, и није потребна инсталација, али за онај који иде на usb, јесте потребна. Драјвере сам скинуо са нета, али верзије за висту и седмицу не постоје. Пробао сам compatibility мод за XP, али не функционише. Има ли неко неку паметну идеју?

 

Bice najbolje da kupis neki switch-nije vise od 1000 i kusur din,a zavrsice ti posao s obzirom da imas samo 2 kompa

Ako budes kupio pravi ruter,procedura za setovanje te forwardovanje portova je malo komplikovanija s obzirom da je Huawei MT822 takodje uslovno receno mini ruter pa treba da radis tzv double port forward i da pravilno povezes oba rutera ;)

 

EDIT:A videh da je na oba kompa Windoza 7-jebiga onda ti ne gine da kupis neki ADSL ruter-ili probaj da se obratis Telekomu :da:

 

@poni

 

Probaj da maknes te programe sa nekim specijalizovanim softverom,tipa CCleaner ili Your Uninstaller

A Kasperski je tesko smece-moja preporuka ide za Avast,Aviru(free su,a imas i AVG ;))ili pak Nod 32

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram da je glupost...

elem skinula sam drajvere za maticnu, ukljucujuci audio, instalirala KM plejer i mp3 muzika mi se cudno pusta - cas je jedan cas oba zvucnika, pojacava se, utisava... Jel to do plejera ili drajvera? Sto puta sam radila taj proces i ovo je prvi put da brljavi.

edit: sad vidim da se to desava i u WM plejeru...

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz nekog razloga kod devojke na kompu (windows xp sp3) kaspersky 2009 boga nema da proradi, vec konstantno ima disable-ovan protection i ne prima update-ove i ne dozvoljava da se ista od toga promeni.

aktivirao sam trial, da ne bude zabune da je key blacklistovan.

pogasio sam windows firewall i te mazalice, deinstalirao do tada nefunkcionalan nod32 i nakon deinstalacije obrisao njegove foldere iz program files i registry-a, medjutim kaspersky i dalje peva istu pesmu.

ima neko predstavu o cemu se radi, je li do windowsa ili je nod ostavio neke svoje zaostatke ili je nesto trece u pitanju?

 

Poni nisi jedini koji je imao takvu muku. Ja sam lichno imao sa Avirom i Nodom.

Ali sam resio tako sto sam instalirao avast. Mislim da je do windowsa i piratskih verzija nesto.

 

 

mp3 muzika mi se cudno pusta - cas je jedan cas oba zvucnika, pojacava se, utisava... Jel to do plejera ili drajvera? Sto puta sam radila taj proces i ovo je prvi put da brljav

 

kako se dodjavola pojachava i utisava xD

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Savetovao bih vas da ne koristite Zone Alarm piratske registracije jer posle godinu dve vas provale i bombarduju vas virusima, a

takodje i zakljucaju program tako da ne moze da se skine sa kompa. Mreze se totalno blokiraju i mora da radi format.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...