Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Kolko znam to su obični 2.5-inčni hard diskovi za laptopove, mada proveri na benchmark forumu u sobi za konzole.

Treba procesljati dve teme od po 500strana. :(

 

EDIT: Zvao sam Game-s Shop, lik mi kaze da su to obicni SATA HDDovi. Nije mi nista jasno. Koliki HDD staje unutra? :/

 

EDIT:

 

http://www.cnet.com.au/how-to-upgrade-your...e-339282375.htm

 

http://boardsus.playstation.com/playstatio...essage.id=62981

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem pri podizanju Viste na HPov laptop. Vec 3x pokusavam da je podignem, ali uvek zastane na istom mestu. Kopira fajlove, instalira apdejte, i zabode kod Finalizing Installation. Stoji, tackice trepere i dalje, ali se nista ne dogadja. Prva dva puta sam ga formatirao preko intalera, a treci put i preko instalera i preko Acronisa. Ne znam da li je bitno, ali pre formata je u sebi imao original Vistu na nemackom, koja je dosla u laptop. Ima li neko ideju u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd i ovde da dodam

 

imam adsl i imam problem da kad god nesto upalim ili izgasim u sobi gde mi je komp,veza mi ode dodjavola...

 

jebeni modem je osetljiv na promenu napona..da li postoji neka vrsta stabilizatora specijalno za modem?ili nesto slicno..

 

pivopije.gif

 

 

 

mozda da probas sa novim/drugim strujnim adapterom. samo da potrazis neki koji daje isti napon/struju... mozda je do njega problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem.

Nesto sam isprobavao oko RAM memorije,i kada sam vratio na staro pri ucitavanju windowsa izbaci cuveni plavi ekran i kaze dumping memory.Imam jedan od 1GB,i jedan od 2GB.Nije nista crklo,posto sam probao sve kombinacije na oba slota (dakle i jedan i drugi ram zasebno na oba slota) i sve radi,medjutim kada ih stavim zajedno,prsava.Koristim Windows 7.Da li je nesto do windowsa se podrkalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem pri podizanju Viste na HPov laptop. Vec 3x pokusavam da je podignem, ali uvek zastane na istom mestu. Kopira fajlove, instalira apdejte, i zabode kod Finalizing Installation. Stoji, tackice trepere i dalje, ali se nista ne dogadja. Prva dva puta sam ga formatirao preko intalera, a treci put i preko instalera i preko Acronisa. Ne znam da li je bitno, ali pre formata je u sebi imao original Vistu na nemackom, koja je dosla u laptop. Ima li neko ideju u cemu je problem?

 

Можда ти је диск прљав или ДВД није у реду.

Исто ми се десило са једним компом пре пар дана, само што је био ХР у питању...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vadio si clear cmos jumper. tj premestio sa pozicije 1-2 na 2-3 i vratio posle na 1-2? Naravno, to se radi kada je komp isključen skroz iz struje. A možeš da probaš i da izvadiš bateriju i da vratiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm,nisam tako uradio clear cmos.Cak sta vise,nemam pojma ni o cemu pricas.Uradio sam clear cmos kao sto pise u prirucniku za maticnu.Dakle postavio sam jumper na clear cmos,ostavio krace vreme,skinuo i loadovao defaults.

 

Ovo o cemu pricas ne kapiram...1-2,2-3...sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je to, ako si išao po priručniku. Ima tri pina (bar kod mene) tamo gde je clear CMOS, a po defaultu jumper mi stoji na 1-2 pinovima, pa ga prebacim u 2-3 i vratim na 1-2 i tako resetujem. Je l' su sve tri iste memorije, je l' overklokovan procesor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dva pina,i po defaultu jumperi nisu na njima.Kada hoces uraditi clear cmos postavis ih,pa ih skines nakon toga.Procesor nije overklokovan,a obe memorije su iste,hyper x,s tim sto je jedna 2GB,a druga 1GB.Probao sam cackati po BIOS-u,stavljao sam load defaults...ne vredi.U BIOS-u ispisuje da je sve ok,a cim se windows digne prsne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можда ти је диск прљав или ДВД није у реду.

Исто ми се десило са једним компом пре пар дана, само што је био ХР у питању...

Instalirao sam sistem sa drugog dvd-a odmah sutradan, to je resilo problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=144937

 

Vlasnici sajta su čak odlučili da se sprdaju sa sudskom odlukom, pa su na naslovnoj stranici ostavili poruku: "Proveo sam mesece i potrošio milione dolara da bih zatvorio The Pirat Bay, a sve što ću dobiti je ova lepa majica" (uz prigodnu fotografiju majice).

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

јуче ме је један познаник питао једно питање, а ја сам само стао и бледо гледао. једноставно, нисам знао шта да му одговорим. па ако може неко од вас да одгонетне ово: "Који су системски захтеви за нет од 1 мегабита?!?!" :confused: :confused: :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...