Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Pa hteo sam da sacekam jos malo dok se ne sredi situacija sa drajverima(mada cujem da rade drajveri za Vistu bez vecih problema),nije da sam neki ljubitelj Viste,pre bih uvek stavio XP,ali reko da probam bas da vidim na sta lici s obzirom da sam je do tada koristio sporadicno-i mogu ti reci da nije nista spec :bigblue:

Hvala za sugestije svakako cu probati i Win 7,pored XP-a ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, treba mi pomoc ASAP!!! Dobio sam novi monitor sa rezolucijom 1920 x 1080, a pre toga sam imao obican monitor sa 1024 x 768! Fazon je sada sto mi je sve sitno i malo! :haha::haha: Jedva vidim sta kucam sada! Stavio sam u Visti ono 120 DPI, Larger Scale i povecale su mi se ikone i folderi u my computer, ali ne i slova recimo u Mozzili, Winampu, Total Comanderu... Jel postoji jos neka opcija kako to da povecam u Windowsu?! Jbg, n00b sam. Oslepecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe znam da deluje trulo,ali-navici ces se :meshuggah:

Secam se kako je meni bilo cudno kada sam prvi put seo ispred monitora od 20" a do tada sam radio samo na 15 i 17" monitorima

Medjutim posle nekog vremena,tipa nedelju dana sve je doslo na svoje mesto i kada god sam radio na crt monitoru manje dijagonale sve mi je nekako delovalo zamuceno

Iako ti se cini da je drugacije LCD monitor dosta manje napreze oci i prakticno ne zraci,to tek uvidis kada se posle nekog vremena vratis na crt :zeleni:

I jebem mu kako ne vidis-ne kucas valjda sa 5 metara :haha: ,sem ako nemas bezicnu tastaturu i misa

Share this post


Link to post
Share on other sites

једноставно погледаш у свим продавницама рачунарске опреме. ВинВин, МБ Софт, Паком, Деск, Гигатрон... мада, колико сам разумео, теби требају они каблови који повезују матичну и хард. провери прво колико слободних утора имаш на матичној.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako reci šta zbunjuješ narod :haha:

 

Mislim da je Canyon svojevremeno proizvodio mnogo dobre kutije za HDD standardne, ne znam da li ih još uvek ima po radnjama.

 

Edit: Uf Simo otkad ne videh tu fiokicu. Mnogo pametna stvar. Pogotovo ako imaš kafić pa tu držiš.. svašta :D

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

е па ето онда, лепо ти је Симм А))) рекао. само, кад будеш узимао то, понеси хард са собом, да би ти дали одговарајући модел. и ако ћеш као екстерни ХД да га користиш, узмеш неки који се не монтира у кућиште.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što da ne u kućište? Ova fiJoka je baš zgodna, bar time eliminišeš šanse da ga oboriš sa kućišta kao neki što stalno rade svojim eksternim hddovima :P

 

Plus, retro je skroz - ko voli... Možda i neki telefon poprikupi usput objašnjavajući šta je to što liči na ceger a vidi se da je iz računara izašlo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interni HDD rackovi (fioke) su golo govno, u njima hard crkava duplo brze zbog pregrevanja i losih kontakata. Uzmi USB rack i to neki brendirani (tipa Transcend, Chieftec), OBAVEZNO metalni zog hladjenja, a bilo bi dobro i da ima ventilator.

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi za šta će ga i koliko koristiti. Ja imam već 4-5 godina jedan u kućištu bez ventilatora i sve savršeno radi. Ako će svakodnevno da ga arči, slažem se treba mu kutija sa ventilatorom. A oni canyonovi što sam ih pominjala su bili metalni tj aluminijumski.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...