Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Jel ima neka fora da zaobidjem/provalim passworde u winraru?? Skinuh nesto sa rapida sto mi trazi budjavu sifru, a ne znam gde da je nadjem... :confused:

Tesko da ces to uspeti da odradis. Vise ti se isplati da skidas opet. Mada, u adress baru, u browseru, kucaj to sto si skidao. Tako ja nalazim link na Warezbb-u kad zaboravim da iskopiram password.

Share this post


Link to post
Share on other sites

help nidid.

L(j)eptop mi odbija da radi na kuchnom vajerlesu. Tj. kazhe da je zakachen i radi skajp i neki sajtovi ali brauzovanje nikako.

Guglovao boljke, menjao ruchno IP, DNS, pingujem guglnjuz i nema greshke al' chim udjem u brauzer (na Operi sam) zaglupi se.

Radi na tudjem vajerlesu, LANu na poslu, al' kuchi neche...

Da li je ko imao ovih prolema i kako ih je reshavao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ces to uspeti da odradis. Vise ti se isplati da skidas opet. Mada, u adress baru, u browseru, kucaj to sto si skidao. Tako ja nalazim link na Warezbb-u kad zaboravim da iskopiram password.

ja u gugle pod navodnicima stavim ime rara, i eventualno dodam i pass...

npr...

"kompot_od_krušku_2009.rar" pass

uglavnom nalazi...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustvo sa zvučnicima i Pakom Šopom:

 

Kupim ti ja pre desetak meseci Sonic Gear zvučnike (2.1) u Pakom Šopu i dam oko 3500 dinara. Posle nekih 9 meseci počne desni zvučnik strašno da šušti posle, u proseku, pola sata slušanja muzike ili čak i kad stoje samo upaljeni.

 

Pošto imam garanciju i sve po redu odnesem ja nazad i prijavim kvar, popunjava čovek formular cirka nekih deset minuta, potpišem se ja četiri puta i kaže on da se to mora popraviti u roku od 45 dana po zakonu. (Poslati su u Niš na servis, jer je firma odande).

 

Čekao sam između 30 i 40 dana dok mi nije javio da su napokon stigli sa servisa. Odem ja po to, potpišem se još jednom, odnesem zvučnike kući, raspakujem, utaknem, kad ono još gora situacija nego što je bila. Posle samo 10 minuta rada!

 

Nazovem ja lepo, kažem šta se dešava i čovek mi kaže kako su oni tamo konji, da ga to uopšte ne čudi jer to nije prvi put da se tako nešto dešava, da donesem nazad što pre.

 

Imam još oko dva meseca garancije, odneću ih još jednom, čekaću opet mesec dana a kad ih vrate ako ne bude ista situacija možda budu radili još par meseci dok se opet ne sjebu. I šta ja tu realno mogu da radim osim da psujem i proklinjem?

Srbijo, na kurac te nataknem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matatrta

 

Reko' bih da te jebe kucni ruter, stekni lap na kabl, pa vidi da li radi. Ako radi, menjaj ruter, nema veze sto ostale stvari sljakaju, i to ce uskoro da ti rikne. Disklejmer: upravo pisem sa lapa nakacenog na komsijski ruter iz istog razloga, a preko mog "stabilni" comp vuce torent od 9 GB najnormalnije moguce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam novi windows live messenger i imam par problema.kada hocu da se ulogujem izbacuje error code 80040154 i uradim sve sto kazu na microsoft sajtu ali i dalje to izbacuje cim zelim da se ulogujem.drugi problem je sto nemogu da unnistaliram taj messenger i da se vratim na 8.5 verziju :S jel moze neko pomoci? mrsko mi je rusiti sistem samo zbog te gluposti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustvo sa zvučnicima i Pakom Šopom:

 

Kupim ti ja pre desetak meseci Sonic Gear zvučnike (2.1) u Pakom Šopu i dam oko 3500 dinara. Posle nekih 9 meseci počne desni zvučnik strašno da šušti posle, u proseku, pola sata slušanja muzike ili čak i kad stoje samo upaljeni.

 

Pošto imam garanciju i sve po redu odnesem ja nazad i prijavim kvar, popunjava čovek formular cirka nekih deset minuta, potpišem se ja četiri puta i kaže on da se to mora popraviti u roku od 45 dana po zakonu. (Poslati su u Niš na servis, jer je firma odande).

 

Čekao sam između 30 i 40 dana dok mi nije javio da su napokon stigli sa servisa. Odem ja po to, potpišem se još jednom, odnesem zvučnike kući, raspakujem, utaknem, kad ono još gora situacija nego što je bila. Posle samo 10 minuta rada!

 

Nazovem ja lepo, kažem šta se dešava i čovek mi kaže kako su oni tamo konji, da ga to uopšte ne čudi jer to nije prvi put da se tako nešto dešava, da donesem nazad što pre.

 

Imam još oko dva meseca garancije, odneću ih još jednom, čekaću opet mesec dana a kad ih vrate ako ne bude ista situacija možda budu radili još par meseci dok se opet ne sjebu. I šta ja tu realno mogu da radim osim da psujem i proklinjem?

Srbijo, na kurac te nataknem.

prvo: moj stav - pakom ne! nagađam da si možda kupio EVO3 sistem (po ceni i po tome što su ih i meni nudili u pakomu)... na nekom drugom mestu bi ih dobio za nešto manje od 3000... a za manje od 4000 si mogao da uzmeš microlab fc330! sasvim druga priča... na stranu sad dal si se zajebo, ako neka stvar provede 40, ili koliko god dana na popravci, za taj period treba da se produži garantni rok... pa neka ih popravljaju dok ih ne poprave (sa konstantnim produžavanjem garantnog roka) ili traži da ti ih zamene, ili da vrate pare (i onda dodaš 400 din i kupiš fc330) a najbolja varijanta je da, ako se nakon ove popravke ne reši problem, pozoveš tržišnu inspekciju (pronađi broj na netu) i vidiš sa njima kakve su ti opcije, i onda sa tim informacijama u pakom, da znaju da nisi konj pa da mogu da te otkače sa nekom krš robom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kupio sam te zvučnike i to znam ni zašto... Al' ok su mi, ni ne treba mi bolje, samo da rade.

 

Imam sve papire i na kojima piše da su popravljeni pa ću videti šta će mi reći sledeći put kad odem.

 

Nisam ih stigao odneti juče i danas zbog ove kiše, a i prehlađen sam nešto... Al' eto u startu ću dati pare za bus dok ih vučem tamo - vamo do prodavnice, a da ne pominjem što sam zadnjih mesec dana bez zvučnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni su u pakomu i dalje 3500...

a na drugim mestima su 2900 ili tako nešto, ostavio sam ti linkove, pogledaj...

a microlab valjda važe za najbolje, i ne tako skupe, ali ih u pakomu nećeš naći... evo ovo valjda ima u pakomu, ovde su ih nahvalili i ja se nanj zaleteo kada sam kupovao zvučnike ali tada ih nije bilo na lageru pa sam uzeo druge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ovo je bez pdv-a bilo na ovom prvom linku što si ostavio...

 

Da, video sam ta dva, samo sam ja baš hteo 2.1 (ne znam zašto). Mislim čak da sam i pitao prodavca da li su bolji ti Genius ili ovi EVO3 i on mi reče za ove druge.

 

Ma sve je to valjanje i uvaljivanje najgore...gori su od prodavaca polovnih automobila.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba kevi da reinstaliram win na lap topu ( HP COMPAQ 530 GH637AA ), udjem lepo u win setup kaze to set up windows press enter, standardno, i onda izadje Setup did not find any hard disks drives installed in your computer. Setup cannot continue. To quit Setup, press F3.

sta da radim? sto setup ne vidi hard laptopa? jel treba nesto u biosu da podesim? Da li treba da upotrebim opciju Disk Sanitizer? posto kolko sam svatio ona formatira hard... hvala unapred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba u BIOSu da probaš da namestiš da hard radi u native modu, ali to verovatno neće raditi, moraš da integrišeš drajvere preko nlite za hdd kontroler i onda da pokreneš install. Ili jednostavno stavi joj Windows 7. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matatrta

 

Reko' bih da te jebe kucni ruter, stekni lap na kabl, pa vidi da li radi. Ako radi, menjaj ruter, nema veze sto ostale stvari sljakaju, i to ce uskoro da ti rikne. Disklejmer: upravo pisem sa lapa nakacenog na komsijski ruter iz istog razloga, a preko mog "stabilni" comp vuce torent od 9 GB najnormalnije moguce...

Steknuo i dalje ne shljacka. A kaze da je zakacen.

Odo da ga menjam pa sha mi bog da hvala u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...