Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

da li zna iko od vas da li u srbiji ima (i gde) onih GPS tracker-a ili nekih sličnih uređaja kojima je moguće locirati auto ili šta god?

 

U modernim automobilima. :>

Svakom novijem skoro.

 

Inace mislim da to takodje mozes da obezbedis ako kupis bilo koji gps uredjaj za auto. Drugim recima svaki auto koji ima gps ima trackera.

 

a ako nisi za tu shemu

 

http://www.oglasi.com/oglasi-50920-GPS-Lokator-Tracker--prislukiva.html

 

Ovo u stilu jamesa bonda moze da ti pomogne. Mada za 200 evra bolje kupis gps.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece mu biti nista

Cak stavise (pleonazam :haha: ) preporucljivo je da racunar sto manje palis i gasis

Fora je u tome sto se njegove komponente zagrevaju i opet hlade ako palis/gasis i ta promena temperature ne deluje bas blagotvorno na njih

A ovako dok ti racunar radi one se zagreju do neke odredjene temperature i u tom opsegu sa manjim plusevima ili minusima i rade

Ne beri brige-po firmama npr imas kante od kompjutera koje se ne gase godinama pa im nista ne fali :zeleni:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece mu biti nista

Cak stavise (pleonazam :haha: ) preporucljivo je da racunar sto manje palis i gasis

Fora je u tome sto se njegove komponente zagrevaju i opet hlade ako palis/gasis i ta promena temperature ne deluje bas blagotvorno na njih

A ovako dok ti racunar radi one se zagreju do neke odredjene temperature i u tom opsegu sa manjim plusevima ili minusima i rade

Ne beri brige-po firmama npr imas kante od kompjutera koje se ne gase godinama pa im nista ne fali :zeleni:

 

:haha:!! E super onda!!! Hvala :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino je zajebano zbog pada napona ako nemas neki ups koji istovremeno pegla napon.. meni je tako davno otisao u kurac hdd, sjebala ga struja malo po malo. inace je preporuka da komp stoji non stop upaljen, jedino sto nekad zabaguje zbog loseg os-a :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se radi sa .bin fajlovima i zasto VLC media player oce da mi ih pusti kao film? Skinuo sam neku igricu s torenta, dobih gomilu rar fajlova, unrarujem ih i zvrsim s tim .bin fajlom s kojim nista ne mogu, a u uputstvu pise da ga treba mount-ovati ili narezati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto mi na firefoxu izbacuje kod youtube-a kada hocu da pustim bilo sta "an error occurred please try again later", a kada upalim IE radi normalno? Pritom sam reinstalirao adobe flash player, ali i dalje ne radi. Vidim na google da nisam jedini sa tim bagom, ali niko ne nudi drugo resenje osim te reinstalacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu Aviru i ja koristim, i mogu reci, nisam naisao na bolji antivirus O.o (cak sam imao i F-security original (kupljen) i kaspersky (kupljen)) Avira me najvishe odusevila od pomenutih AV-a xD Toplo preporucujem aviru ;)

 

Ne slazem se. Kaspersky je keva, bez premca.

Nijedan antivirus nije uspeo da mi sredi ono sto je kaspersky uspeo.

REcimo avast nije mogao da se izbori sa rootkitom. ( virus koji zabrani da se vide nevidljivi fajlovi, cesto dodatak trojancu, valjda se rootkit kaze)

 

Avira sa upisima u registry i virusom koji se uploaduje u boot.

 

Kaspersky je sve pocistio kao iz picke.

 

E sad! Pricaom o kaspersky punoj verziji i avira free i avast home ( koje su besplatne)

Ne znam kako avira i avast rade kada se plate kao kaspersky.

 

Zasto mi na firefoxu izbacuje kod youtube-a kada hocu da pustim bilo sta "an error occurred please try again later", a kada upalim IE radi normalno? Pritom sam reinstalirao adobe flash player, ali i dalje ne radi. Vidim na google da nisam jedini sa tim bagom, ali niko ne nudi drugo resenje osim te reinstalacije.

 

evo ja da ti ponudim resenje, a nije reinstalacija. http://www.google.com/chrome/index.html?hl=sr&brand=CHMB&utm_campaign=sr&utm_source=sr-ha-emea-sr-sk&utm_medium=ha

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antivir sluzi da ne pusti virus na komp. Kad ga vec pazaris, tu su BESPLATNI S&D i Malwarebytes da pociste sranja. I rade bolje od bilo kog antivira, iz prostog razloga sto svaki iole ozbiljniji virus odmah napadne .exe i .dll fajlove samog avir programa i onesposobi ga na taj nacini (recimo Heur i Thanatos koje sam vidjao x puta to rade).

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antivir sluzi da ne pusti virus na komp. Kad ga vec pazaris, tu su BESPLATNI S&D i Malwarebytes da pociste sranja. I rade bolje od bilo kog antivira, iz prostog razloga sto svaki iole ozbiljniji virus odmah napadne .exe i .dll fajlove samog avir programa i onesposobi ga na taj nacini (recimo Heur i Thanatos koje sam vidjao x puta to rade).

:pivopije:

 

To radi svaki antivirus. Bar moderniji. Ne pusta virus da udje na komp. No sta ako udje? Jel ce avira ili avast da se izbore sa njime? Meni se to nije desilo. Kaspresky je tu pobedio.

No istini za volju koristim aviru jer za kaspersky nemam love, a stalno dodaju blacklisted keys

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme nalazi se dosta ilegalnih filmova sa Poljskom sihornizacijom.

Zapravo nadodaju glas preko standardnog audio streama na divx.

 

Pokushao sam preko par playera da iskljucim taj stream medjutim on je nekako nalepljen preko ovog, pa postoji samo jedan. Taj izmeshani.

 

Dakle ide engleski jezik i preko njega neki poljak-seljak cita prevod.

 

Jel ima neko ideju\nacin da to iskljucim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...