Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

http://i47.tinypic.com/4n8qu.png

 

Sta mislite o konfiguraciji? Dodajte samo na to 2gb ddr2 1066 rama, sto mu dodje jos oko 40e. Rezac i atx kuciste vec imam. Gornja cenovna granica je 420eura. Da li bi trebalo nesto da menjam - sastavljam komp za sestru, nista gejmerski zahtevno.

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://i47.tinypic.com/4n8qu.png

 

Sta mislite o konfiguraciji? Dodajte samo na to 2gb ddr2 1066 rama, sto mu dodje jos oko 40e. Rezac i atx kuciste vec imam. Gornja cenovna granica je 420eura. Da li bi trebalo nesto da menjam - sastavljam komp za sestru, nista gejmerski zahtevno.

 

Zajeb'o si se u startu: Intel u budzetsku konfiguraciju ne ide (osim Celeron dual core + G31 integrusa). S775 je end of life i bacanje para (za godinu dana na tu plocu vise neces moci nista da stavis). DDR2 memorija isto tako. Ako se neces igrati (tvoja sestra, to jest), nema nikakve potrebe da uzimas posebnu graficku, integracija ti je sasvim dovoljna za svakodnevni rad i 1080p.

Evo ti sad prava stvar:

CPU SAM3 AMD X2 Phenom II 545, 3.00GHz/7MB BOX 64Bit -7000

Biostar TA790GXB3 - 7100

2*1 GB Kingston DDR3 1333 - 5000

LC Power Silent Giant LC6600GP2 - 5000

Samsung 500GB 16MB SATAII F3 - 5000

LG W2243S-PF, 1920x1080/Wide 5ms DC30000:1 Piano Black - 12000

 

Sve zajedno 41100. Nisam stavio zvucnike. 'al ovo brise pod sa onim sto si ti sastavio. Ako ti je puno para, umesto Phenoma idi na Athlona II 250, on je oko 5000 (al' je i slabiji, bolje dodaj tih 15ak EUR). Posto neces gaming, ova integracija ti je sasvim dosta, a ako ikad pozelis da se igras, samo ubodi nekog ATIja 5770-5850 i vozi (napajanje je dovoljno jako). A razmisli i o Xigmatek Asgard kucistu (3500 din), da bi to sve bilo upakovano kako valja

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

F3 je odličan hard disk, uskoro ću i ja pazariti njega, samo od 1TB. :D

 

Naravno, samo taj od 500 ima jednu plocu, bukvalno se ne cuje, malo struje vuce i sanse da rikne su manje (jedna glava naspram 2-3). I ja cu verovatno uzeti taj od TB, samo moram prvo neko ljudsko napajanje - CFT 750, na primer. Samo da uvaljam negde bubreg. Povoljno :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biostar TA790GXB3 - 7100

Posto neces gaming, ova integracija ti je sasvim dosta, a ako ikad pozelis da se igras, samo ubodi nekog ATIja 5770-5850 i vozi (napajanje je dovoljno jako).

Moram da priznam da me malo brine ova integrusa. Koliko je to zapravo jako/slabo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da me malo brine ova integrusa. Koliko je to zapravo jako/slabo?

 

Nista specijalno

Recimo da je u rangu starog Radeona 9600,mozda nesto brza sem sto DX 10 kompatibilna

Recimo GTA San Andreas moraju da se skresu detalji na medium,onda radi ok,na high je vec sporo pa ti eto nekog orjentira :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da me malo brine ova integrusa. Koliko je to zapravo jako/slabo?

 

Pa ti rece da neces da se igras?

Nebitno, ta integraljka ce ti terati sve starije/nezahtevnije igre na low ili med. Na stoku tipa Crysis/Far cry 2, GTA 4 i sl. zaboravi. Ono sto je bitno je da ti ta ploca (u kombinaciji sa onim Phenomom) otvara mogucnost da samo ubacivanjem grafe (npr. 5850) dobijes zver za igranje. Bolje dobar procesor, ploca i napajanje odma', pa natenane skupi pare za grafu (i jos 2 GB RAMa), nego da posto poto sklopis full masinu u nekom budzetu, pa za lapo godine da bude "Joj, sta sad, ne radi mi xyz". Kao sto napisah, u svakodnevnom radu neces osetiti nikakvu razliku, Win 7 (koji ces, naravno, instalirati :meshuggah: ) iz najbednije Intelove mobile 4x serije izvlaci ludilo od prikaza (tj. radi k'o Vista na 8800gt - licno iskustvo). Jos jedna jako bitna stvar, taj chipset ce ti tog Phenoma opusteno terati na 3.6 - 3.8, uz neko pristojno hladjenje. Daklem, moja preporuka ti stoji za ovu konfu, posle uzmi neko pristojno, dobro provetreno kuciste, grafu, CPU cooler, daj mu ga po OCu i neces moci da prepoznas konfu koju si kupio. A prostora za nadogradnju kol'ko ti srce iste, AMD ne odustaje od AM3 socketa, cene DDR3 padaju (kao i latencije :mrgreen: ), a nove grafe izlaze na mesecnom nivou (u prevodu: danas biraj, kupi za par meseci kad rokne cena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ok, hvala obojici. Ne verujem da ce biti potrebe za naknadnim ubacivanjem graficke. Sutra zovem, prekosutra pazarim. Hvala jos jednom. :pivopije:

 

EDIT: 1. Gde si nasao ovaj model Biostar-a? Nema je na ITSvetu.

2. Nasao sam ovaj hdd. Pise Sata300 a ti si naveo SataII. Verovatno je nebitno, ali cisto da budem siguran.

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Bistarov uvoznik je Telix, cena je odatle. To je taj HDD, bitno da je F3 revizija. Sad videh i MBA Biostar TA790GX A3+, AM3, OEM, malo je skuplja (1200din) al' je all solid cap, vredi te razlike ako mozes da doplatis. Sto se tice grafike/igranja, rekoh ti: sa ovim mogu matore stvari na medium, ubodi bilo kog novog ATIja i ima da vozas Krizu u 19*10 na high. Takodje, ako mozes da nadjes ovaj procesor, uzimaj ga (ja ga nisam stavio jer ne znam gde ga ima), za tih 5 E razlike dobijas 100 MHz vise na defu i black edition (otkljucan mnozilac) koji se klokuje k'o nezdrav.

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim! :pivopije:

Pisi utiske kad sklopis. Ako dobijes, po instalaciji, u propertisu Win 7 cuveno "AMD procesor, unknown model" samo skini sa Biostarovog sajta najnoviji BIOS za tu plocu i ufleshuj ga sa programcicem koji ili ide na CDu uz plocu ili je na sajtu (ovo radi direkt iz Wina, nije nikakav problem).

'Ajd, pa srecna ti nova masina u Novoj godini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel kupovao neko nekad originalne DVDove i imao probleme zbog regiona? Uzela bih neke filmove/serije sa Amazona, sto na DVDu sto na BluRay-u (jos nemam plejer za to al mozda cu uzeti, nebitno je za ovu pricu) pa me zanima da li da ocekujem neka sranja oko regije i ako da za koju onda regiju da kupim? Posto smo trziste na kom zavrsava sve i svasta ne znam koliko uopste znam o svom DVD plejeru, da li je region free ili neki konkretan :confused: Pogotovo jer mi ga je neko nabavio, nemam pojma gde je kupljen.

Kako to ide sa pustanjem na PCu, ista prica ili...?

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nesto prso komp, nece da pokaze skrivene fajlove/foldere x) Ja metnem na Show hidden files and folders a on nista, ne jebe me 2%  :bigblue: Sta mi je ciniti?

 

Virus, prijatelju, virus...

Prvo idi na Run -> Cmd, pa udji u root (cd.. par puta, dok ne dobijes promt c:\>), kucaj dir /ah da vidis da li imas fajl autorun.inf. Ako je tu, obrisi ga sa del autorun.inf /ah/f. Onda se prebacis na ostale particije (d:,e:...) i uradi istu stvar. Posle toga skini Malwarebytes Anti malware i odradi quick scan, radi sta ti kaze, usledice restart. Posle toga uradi full scan (to ce da potraje), obrisi sve sto nadje, restart, pa onda scan sa antivirusom koji imas i to bi trbalo da bude to. Ako ti ova procedura ne pomogne, napisi tacno koju gamad ti je nasao, pa da vdimo sta je dalje ciniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel kupovao neko nekad originalne DVDove i imao probleme zbog regiona? Uzela bih neke filmove/serije sa Amazona, sto na DVDu sto na BluRay-u (jos nemam plejer za to al mozda cu uzeti, nebitno je za ovu pricu) pa me zanima da li da ocekujem neka sranja oko regije i ako da za koju onda regiju da kupim? Posto smo trziste na kom zavrsava sve i svasta ne znam koliko uopste znam o svom DVD plejeru, da li je region free ili neki konkretan :confused: Pogotovo jer mi ga je neko nabavio, nemam pojma gde je kupljen.

Kako to ide sa pustanjem na PCu, ista prica ili...?

najgore sto moze da ti se desi je da ako film narucis preko nemackog/francuskog amazona, taj film bude na njihovim jezicima, nema potrebe da brines da hoce nesto da nam uvale itd, to su sve price za malu decu

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema potrebe da brines da hoce nesto da nam uvale itd, to su sve price za malu decu

Ama kakvo bre uvaljivanje, pitanje je o regionima. DVD namenjen za USA trziste mozda ne radi na plejerima kupljenim ovde - da ili ne?

Sto se uvaljivanja tice svi znaju da postoje klase hardvera, da najbolji idu u servere (prve dve klase), druga i treca u one firmirane konfiguracije a negde sedma dodje kod nas za masovnu prodaju. Samo nisam na to mislila kad sam pricala o plejeru vec da kod nas nemas pojma s kog je trzista tj za koju regiju. Osim ako je region free ali na netu i dalje pise da se desava da ni na region free-u ne rade diskovi iz svih regiona :confused: Pa je malo tupavo da kupim npr Battlestar Galactica kolekciju za 190 dolara i ispusim :ph34r:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...