Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

ајд' да пробам овде.

 

значи, штамап је ХП из 5000 серије (не знам тачно који. чини ми се да је 5115 или тако нешто). нема стандардан улаз за напајање, него неки чудни. оно што мени треба је кабл за напајање. па ако неко зна где може да се нађе...

 

знам, знам, нисам био баш одређен, али јбг...

Edited by Јарослав111

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljud trazio sam po forumu i nisam nasao neku posebnu temu, pa mislim da je najbolje da ovde pitam...

 

Ovako - Imam jedan veliki problem, posto imam mnogo "pametnog" mladjeg brata, koji uzgred klika na sve zivo sto mu neko posalje, ovog puta mi je preneo onaj MSN virus koji ti zabode MSN i onda svim kontaktima salje poruke tipa: Hey look at your picture... itd... i link... tako ga je on i dobio...

 

E sada da li bi neko bio spasitelj i pomogao mi da resim ovaj problem, jer ne mogu da se bakcem vise po internetu, svaki savet sto sam probao nije uspeo i dalje kada se log in u msn posle nekog vremena mi zabode mis i on pocne da salje to i zabode se msn...:udri:

 

Prvo sam probao sa reinstaliranjem Messenger-a, kad to nije upalilo, potrazio sam na netu neke savete i pokusao nesto sa nekim silnim programima i reistri-om... al je sve to bilo previse zbunjujuce i neki programi nisu bili dostupni jer moras da ih kupis... na kraju sam skenirao ceo sistem sa Avast-om (Home Edition) - nije uspelo... Posle toga sam skinu CCleaner i Spyware Terminator, odradio sve skenove i pobriso gomilu stvari... i na kraju:evotigana:

Znaci poludeo sam...

 

Ajde ljudi smilujte molim vas ako znate kako ovo da popravim, posto mi je MSN zaista potreban, a sa tim virusom ga ne mogu koristiti... pomagajte ...:cry::cry::cry:

 

Unapred zahvalan!

 

ah, dadodam jos da koristim Windows Xp SP3 ...:udri: (nikako windows 7 da nabavim)

Edited by FëanorSonOfFinwë

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sredio sam ga posle celog dana jebanja u mozak... (nadam se bar da je gotovo :D )

cist mi komp ko suza... i radi ko podmazan

 

Punoo hvala Salebghouse na pomoci, da nije bilo tebe ja bi se vrteo po netu ukrug ko zna kolko, a mozda bi cak na kraju reinstalirao windows....:pivopije::pivopije::pivopije:

 

ekipo i vama takodje mnogo hvala na sugestijama:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Може ли неко да ми препоручи конфигурацију (уствари, није за мене) састављену од компоненти са ове странице:

 

http://www.controlpoint.co.rs/racunari/#

 

До неких 26-27 хиљада динара, без монитора, без графичке карте; значи, потребни су: кућиште/напајање, хард диск (ваљало би да буде од 320 гигабајта), матична плоча (може и без интегрисаног звука), процесор, меморија (2 гигабајта, ни мање, ни више). Претежно ће се користити за игре (новије).

 

И да напоменем, само компоненте са сајта, ништа осим тога.

 

Хвала

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, recite vi meni kako da se ja zastitim od onih sabana sa laptopovima koji kradu net? Imam ovaj huawei echolife hg510 ruter i tako to...

 

A, jel ti palo na pamet da u ruteru ukljucis neku enkripciju sa sifrom? WPA, recimo? Ili da, ako nemas lap, iskljucis wireless potpuno? :bigblue:

 

Може ли неко да ми препоручи конфигурацију (уствари, није за мене) састављену од компоненти са ове странице:

 

http://www.controlpoint.co.rs/racunari/#

 

До неких 26-27 хиљада динара, без монитора, без графичке карте; значи, потребни су: кућиште/напајање, хард диск (ваљало би да буде од 320 гигабајта), матична плоча (може и без интегрисаног звука), процесор, меморија (2 гигабајта, ни мање, ни више). Претежно ће се користити за игре (новије).

 

И да напоменем, само компоненте са сајта, ништа осим тога.

 

Хвала

 

 

Na tom sajtu/shopu nema nista pametno. Bolje poruci iz nekih drugih radnji (Telix, CT, Pakom, Win Win, Pin...) i plati kurirsku dostavu od 300 din, vise se isplati nego da kupujesh govna.

Daklem, ovako:

 

Phenom II X2 550 Black edition (oko 80e) - brise pod sa mnogo skupljim procesorima

Biostar TA 790 GX A3+ (na ovoj ploci taj Phenom se sam automatski klokuje na 3.4 sa box coolerom) - oko 85 e

2 GB DDR3 Transcend ili Kingston - oko 35e ( i to uzmi jedan modul od 2 da bi, kad ti zafali, a, veruj mi hoce, ubacio jos jedan i imao dual channel)

Samsung Spinpoint F3 1 TB (apsolutni best buy od hard diskova, najbrzi od cele narodske klase) - oko 60 e

LC Power 6650 GP3 - oko 55 e, ispod ovog si bacio pare za napajanje

Xigmatek Asgard kuciste - 35e, najjeftinije a da nije totalni pleh

 

=350 jura

 

Jeftinije, a da se naigras, ne moze (tj, mogao bi da ustedis na hardu, al' sve manje od 500 GB ti je bacanje para).

Nisi napisao koja je graficka u opticaju, ako je ista slabije od Radeona 4770, zaboravi, treba ti i grafulja. Trenutni best buy - ATI Radovan 5770, Saphire ili Powercolor, oko 140 e.

Edited by necropol

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, jel ti palo na pamet da u ruteru ukljucis neku enkripciju sa sifrom? WPA, recimo? Ili da, ako nemas lap, iskljucis wireless potpuno? 

 

 

 

 

A jesam nub, ovaj moj ruter nije ni wireless,tako da ne mogu da mi kradu  :haha: Phail.

Edited by Zoidberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...