Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Posto sam ja duduk sto se tice racunara treba mi pomoc. Instalirala sam (ni ja sama ne znam zasto) neki Security Centar za koji ne mogu da najdem kljuc a ne mogu ni da ga skinem sa kompa. :( Navodno mi je pronasao brdo nekih virusa i izmedju ostalog neko sranje koje mi je zakljucalo desktop ikonice. :(

Pomagajte. :udri::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, bar to znam. :haha:

Ovako to sranje izgleda, ne mogu da ga skinem, ne mogu da otvorim nista sa desktopa ni preko starta, u sustini izgleda da mi je zakljucano sve na C. :(

A u control panelu ogu da otvorim samo add/remove programs. :( Trazila sam neke antiviruse, a izgleda da sam se upecala u neciju klopku, a sad vise ne znam ni odakle sam skinula ni sta sam trazila. :mrtav:

 

 

windowsXPSP2securityCenter.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako. :)

Instalirala sam program sto mi je ITF predlozio, posle 3 sata skeniranja nasao je nekoliko gresaka i virusa i stavio ih u karantin. I dalje mi stoji ikonica programa, i kad pokusam da ga skinem sa kompa opet sve zablokira. Do tada sve savrseno radi.

Sad cu da skinem taj drugi i da probam da sredim, ako ne uspem, jbg, rusicu sistem i paziti sledeci put. Na greskama se uci. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali problem. Instalirah na sestrinom kompu W7, ali ne mogu da nadjem drajvere za modem 56k - nema mogucnosti za bilo koju drugu opciju. Ima li neko ideju kako bih mogao da saznam koji je model u pitanju? Conexant je, nista vise od toga ne znam. Kutija je kineska, na njoj nista pametno.

 

EDIT: Postoje li uopste 56k drajveri za W7? :haha:

Edited by najtMare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

mozda i ima neki 56k modem koji ima win7 driver-e. vjerovatno postoji samo poneki model i to je to

ako imas 32-bitni os mislim da mozes da probas bilo koji modem sa bilo kojim drajverima za 2000, xp, vistu, instaliraj i vidi sta se desava. ako taj modem ne radi, probaj da nabavis/posudis par modema raznih proizvodjaca (mislim da imas najbolje sanse sa hard modemom koji ima drajvere za 2000 ili xp ako uspes naci tako nesto, a sto se soft modema tice probaj neke poznate firme tipa us robotics ili lucent, ja sam imao jedan ali sam ga bacio :haha: )

ako imas 64-bit mislim da ces losije proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel koristi neko CCleaner? Treba mi par saveta npr sta da ne brisem iz njega posto kad sam ga aktivirala po defaultu sistem je prsao :haha: sreca pa je bio tek instaliran... cujem da je mega koristan program pogotovo kad stalno instaliras/deinstaliras igrice i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim CCleaner vec godinama i za ovaj program imam samo reci hvale. Inace u polju Windows mi je podeseno ovako, dok mi je u polju Applications sve selektovano i radi, za sada, savrseno...

 

20100209030801.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...