Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Cime i kako obrisati mrlje sa ekrana? Debil, proso sam jogurt po monitoru, pa ostao trag od brisanja krpom. Sad kako najbezbednije to skloniti? Monitor je LCD, btw.

 

Ja sam kupovao ranije u DM-u, vlažne maramice (skoro uopšte nisu vlažne) za brisanje monitora, doduše čistio sam njima TFT na notebooku, i bile su O.K. Ne znam da li i dalje imaju da se kupe tamo...

 

Nego, jel' sigurno da je to jogurt :twisted:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, jel' sigurno da je to jogurt :twisted:

 

AHhahahahahha

 

Anyway, imam problem sa kablovskim netom. Uzeo sam lap-top ovih dana... I kada hocu da spojim taj Scientific Atlanta 2100 ruter/modem sta je vec, sa njim, 7-mica mi izbacuje unknow connection i ne mogu da ostvarim konekciju, a na desktop racunaru pod Vistom radi normalno (skoro normalno -.-). Jel ima neko ideju kako da resim taj problem, treba mi net da update-ujem anti-virus... A i cudi me kako kada ostvarim wireless konekciju na lap-topu, mogu da koristim browser, sve normalno, a ne mogu opet da apdejtujem anti-virus -.- Noob sam oko laptopovaaa

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

AHhahahahahha

 

Anyway, imam problem sa kablovskim netom. Uzeo sam lap-top ovih dana... I kada hocu da spojim taj Scientific Atlanta 2100 ruter/modem sta je vec, sa njim, 7-mica mi izbacuje unknow connection i ne mogu da ostvarim konekciju, a na desktop racunaru pod Vistom radi normalno (skoro normalno -.-). Jel ima neko ideju kako da resim taj problem, treba mi net da update-ujem anti-virus... A i cudi me kako kada ostvarim wireless konekciju na lap-topu, mogu da koristim browser, sve normalno, a ne mogu opet da apdejtujem anti-virus -.- Noob sam oko laptopovaaa

 

Prosto & jednostavno...ne moze!

Provajder ima zapisanu MAC adresu tvog desktopa i samo njemu je dozvoljeno da koristi net kroz taj modem. Jedino resenje ti je da kupis ruter (wireless, posto imas lap, oko 25 jura) i da u njemu kloniras MAC desktopa i na taj nacin "prevaris" provajderov DHCP. Inace, problem nema nikakve veze sa tipom racunara (desk ili lap) ili sa sistemom koji vrtis.

:pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto & jednostavno...ne moze!

Provajder ima zapisanu MAC adresu tvog desktopa i samo njemu je dozvoljeno da koristi net kroz taj modem. Jedino resenje ti je da kupis ruter (wireless, posto imas lap, oko 25 jura) i da u njemu kloniras MAC desktopa i na taj nacin "prevaris" provajderov DHCP. Inace, problem nema nikakve veze sa tipom racunara (desk ili lap) ili sa sistemom koji vrtis.

:pivopije:

 

Hvala na odgovoru! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ima neko komplikacija sa Gmail-om?

Ulogovao sam se opet, ali svaki put kad želim da proverim poštu izbacuje mi

''Moved Temporarily. The document has moved here''. Klik, i opet isto sranje. Od jutros tako zafrkava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja jedno slično pitanje kad smo već kod zvuka...

uzo sam creative audigy karticu ali kada podesim na 4/4.1 (ili više) kanala imam problem - test (koji je deo softvera kartice) daje zvuk na svim kanalima ali ništa drugo se ne čuje na zadnjim kanalima, ni windows zvuci, ni winamp, igrice, ništa, nikakav zvuk osim onog u okviru testiranja kartice... ima li nekakav hint, meni deluje kao da su drajveri problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

rešio sam problem... glupavi softver, po difoltu je isključen "enable CMSS 3d suround system", nije dovoljno da odrediš koliko ti treba kanala već moraš i da mu naglasiš da koristi te kanale, jedva sam ga našao ali sam prvo 3 puta reinstalirao drajvere ko magarac... MAGARAC!

glupavi softver...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам неке крш звучнике добијене уз рачунар, пре сто година. Из оног на којем је дугме за укључивање се чује зујање. Зашто?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам их већ 7 година, до сада се то зујање није чуло.

 

Мњех, изгледа да је отиш'о, кад стишам не чује се зујање.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma boli te kurac. Brate?

 

Inače muziku ne slušam glasno već 2-3 godine, prošla me ta faza. Instaliraj breakaway, dobar je ako 'oćeš da obojiš zvuk i da slušaš nešto glasnije, bez ''mehaničkog'' pojačavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ни ја не слушам гласно, а и долазим кући једном у два месеца. Телефон + добре слушалице и то је то. Ал' нервира ме зујање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...