Jump to content

Orphaned Land


Dowla

Recommended Posts

A ja ne mogu da razumem da neko dovodi u pitanje tuđe mišljenje argumentom o broju slušanja. Uzgred, je l' vam se to javilo koliko je puta neko preslušao album ili šta?

 

 

Posto sam ja cini mi se jedini koji je pomenuo broj slusanja rekao bih da se ovo odnosi na mene pa da kazem nesto:

nemam ja pojma druze koliko je ko slusao album niti me to zanima, ja sam izneo jedan opsti utisak a to je da ovaj album zahteva da bude preslusan nekoliko puta za sticanje potpune slike o njemu jer je dublji od maboola. nikome licno nisam rekao nista

 

budi baja pa iznesi svoj

 

stvarno, znas kolka muda treba imati da se iznese misljenje o albumu na yumetalu, lol not

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam ja cini mi se jedini koji je pomenuo broj slusanja rekao bih da se ovo odnosi na mene pa da kazem nesto:

nemam ja pojma druze koliko je ko slusao album niti me to zanima, ja sam izneo jedan opsti utisak a to je da ovaj album zahteva da bude preslusan nekoliko puta za sticanje potpune slike o njemu jer je dublji od maboola. nikome licno nisam rekao nista

 

Ni ja nisam nikome ništa lično rekao, pogotovo zato što nisi samo ti pominjao broj slušanja, prema tome, nema potrebe da se osećaš prozvanim ili bilo šta slično. Potpuno se slažem sa procenom da ovo nije album na prvu loptu i da ga treba slušati više puta. Lično sam to i uradio, jer nikada ne ocenjujem neki album tek tako, tipa opalim nekoliko pesama na random i dođem i kažem "Uuuu, sranje".

 

stvarno, znas kolka muda treba imati da se iznese misljenje o albumu na yumetalu, lol not

 

Ovo si pogrešno razumeo. Ne moraš da imaš slonovska muda da bi izneo svoje mišljenje bilo gde, a pogotovo na YuM-u, i ne znam otkud takav gard. Moja poenta je bila da je najlakše dovesti tuđi sud u pitanje, dok je malo zahtevnije formulisati i izneti svoj. Najlakše je kenjati okolo jer ti tada nisu potrebni nikakvi argumenti. Da ne bude zabune, ne odnosi se ni na koga lično, govorim načelno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada sam prezadovoljan albumom. Josh ce se ovo slusati album je ogroman, treba to svariti. Ali ono sto je sigurno grupa je poprimila ogromne uticaje Porcupine Treea i Opetha , ali to mi nesmeta jel obozavam te dve grupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar intervju. :da: Pitanja dosta klasicna,ali sta drugo da pitas kad je novi album upravo ugledao svjetlost dana. :smile: I on mi se cini kao dobar sagovornik,ili,ukoliko ste radili putem mejla,bar je korektno odgovorio na sva pitanja (za razliku od Grobodanovog Katatonca).

 

Rijec,dvije (u hladu borova) o ORwarriOR-u. Preslusao sam ga sigurno bar 10 puta,evo upravo sad,poslije par dana pauze. I dalje nijesam odusevljen. Mabool mi je bolji za klasu,iako i on ima par pjesama koje ne varim. 

Kad sam cuo Sapari jos prije mjesec-dva,bio sam poprilicno suzdrzan. Sad mi je ona jedna od boljih pjesama. Ne znam da li su je vec uzeli za prvi singl,ali ,po meni,bi trebalo. Najveci hit na albumu.

Imali bi taj svoj šmek i sa pola tih etno dionica,koje ne zauzimaju manje mjesta nego na proslom albumu. Ovako imam utisak da igraju na sigurno,eksploatisu to maksimalno,sto je on i sam potvrdio u ovom intervjuu gore,kad je pricao o pocecima u Death Metalu. Ne kazem da je los album,daleko od toga. Sasvim je solidan,ali ja sam ocekivao neko ludilo,Mabool na kvadrat.

Izdvojio bih jos The Warrior pjesmu,koja mi je u pocetku djelovala smorno,ali sad mi je moguce i "highlight" albuma. Poslije nje slijede dvije pjesme koje imam problem da odslusam do kraja,nista pamtljivo mi nemaju,sto je moguce i glavni moj problem sa ovim albumom. Jednostavno ne nalazim toliko vanserijskih momenata,niti išta sto bi me "oduvalo",kao sto je slucaj sa onim neparnim (valjda 7/4,ako sam dobro tad izbrojao) rifom na Halo Dies sa Mabool-a.

 

No,dobar album,u svakom slucaju,a slusacu ga i dalje,sigurno.

 

Edit:

 

Ipak pretjerah,nijesam ga odslusao 10 puta,vec nekih 6,ako je vjerovati broju pjesama na Last-u,ali svejedno. :)

 

 

 

 

  

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanja su im bila dostavljena pre x dana, još pre Nove godine, ali su tek sada odgovorili. Pretpostavljam da su bili u gužvi pa je zato tako ispalo. Zato su ta pitanja o novom albumu donekle klišeizirana, jer tada još nije bilo procurelo ništa na netu, na osnovu čega bih mogao da postavim malo drugačija pitanja. A Matti je inače dobar sagovornik, potrudio se i sve to, s tim što sam morao da ga cimam i preko chata da dopunimo neke odgovore.

 

Što se albuma tiče, i dalje imam onaj utisak s početka da to nije baš to. Album jeste složen, ima tu štošta da se otkriva, ali me jednostavno ne pokreće. Videćemo kako će se pokazati kroz dalja slušanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...