Jump to content

Orphaned Land


Dowla

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Slušao do besvesti novi album i utisak je ost'o isti kao i na početku, nažalost. Predimenzionirano, pretenciozno, nepotrebno nabudženo, a od suštine nema ni golog kurca. Lep album za slušanje, al' je suviše naporan i ne ostaje u pamćenju. Sa Mabool-a znam svaku notu, a sa Warriorom to nije slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je i sa PT-Incident, previse se uzdaju u cari produkcije, sve je to bajno i sjajno, al kad izgubis sustinu/dusu album je prazan...

naravno ima odlicnih momenata i delova, ali ako nesto traje 80min onda nije dovoljno da zasija na samo par mesta...

 

jbg, nije lakjo napraviti album za sva vremena, podje ti nekad za rukom, ali da ponavljas sa svakim novim izdanjem nece da moze :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nekoga interesuje:

 

http://www.multiupload.com/5HLQWT5BIP

 

 

The long-awaited solo album, by Shlomit Levi, known as female singer of Orphaned Land, using traditional Yemeni style of singing.

 

Pure and rich voice, these ancient songs of the Middle East in a folk / new-age arrangement. This Music Is flying, mysterious, clean and romantic. In many ways, Shlomit - heiress to the Yemeni singer Ofra Haza.

 

http://www.last.fm/music/Shlomit+levi

http://www.myspace.com/shlomitlevi

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Evo ovako, izveštajčić neki...

 

Prvo - tražili smo intervju sa OL, Century media nam nije odgovorila ali jeste promoteru, tako da sam došao tamo i bilo mi je rečeno da za 10 minu radim razgovor sa njima, improvizovao sam i bilo je dobro, pričao sam sa Yossi-em i Matti-jem gitarošima koji su stvarno sjajni momci, ponavljali su nam imena više puta da bi ih zapamtili, stvarno srdačan narod.

I da, snimaju DVD za 15 dana kući, gostovaće Steva Wilson i Greg iz PLost, biće perverzija po njima.

 

Sada najbitnije: svirka.

Na sceni samo njih petorica, ženski vokali, klavijature i sl sa matrice ide, Kobi izašao zadnji na scenu u beloj mantiji odeven kao sa fotke zadnjeg albuma ali ubrzo je rekao "I'm not Jesus... I'm not a virgin" :lol:

Setlista je ova: http://www.setlist.fm/setlist/orphaned-land/2010/diesel-club-budapest-hungary-13d2b91d.html

Momci zvuče... pa "sjajno" je blaga reč. Preuvežbani su, izuzetno živi na sceni, dižu masu do ludila - sve kako treba. Ono što mi se posebno svidelo je to što su live daleko metalskiji i ritmičniji pa je bilo opasnog gubljenja, ja sam se već na prvoj pesmi nabio u prve redove i uživao do daske. I ljudi su ih super primili tako da je atmosfera bila baš vatrena. Najlepši deo je bio na kraju Nore kada su ubacili neki improvizovani outro kada su sve ruke bile u vazduhu.

 

Posle uzeh i novi album tour edition za uspomenu, jedan lep raritet za kolekciju.

 

Verdict: Ordphaned Land anno 2010 su perverzno dobri, ko može neka ih juri kako zna i ume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ostavih je:

 

http://www.setlist.f...y-13d2b91d.html

 

Nemam papir na kom je pisala, ako na to misliš ;)

 

 

Promaklo mi :redface: ćoravilo

 

 

Pih samo 9 stvari.. ali kakvih... ufff.

Teško je svirati live većinu sa ORWarriOR-a, kad im cimbulja ceo orkestar + Steva Vilson odbojkaš u pozadini

 

Kako je zvučala Nora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, sad gledam ovu listu i nešto se tripujem da mi fali nešto na njoj ali da me ubiješ ne mogu da se setim šta... obrnuću Or pa ću videti.

 

Pazi, jes da sve ide sa matrice osim gitara, basa, bubnja i vokala ali oni to sviraju bezgrešno. Još pomaže i zvuk kluba koji je perfektan, ne kao naš SKC (pazi kad se bas čuo sjajno) tako da nema greške.

 

Na Nori su svi skakali i pevali, i još taj outro koji sam pomenuo, a pesma kao pesma - kako će zvučati nego sjajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Meni je par pesama mnogo falilo. Prvo Halo Dies, sa jednim od najboljih tekstova ikad napisanih; pa A Call To Awake, ali tu nisam ni ocekivao da ce svirati; s novog albuma su nedostajale From Broken Vessels i New Jerusalem, nije mi jasno kako ih nisu svirali kad su ocigledno dve najbolje pesme na albumu icon_rockdevil.gif Ali bilo je (b)ludilo. Kasnije su mi sestru hvalili sto je napravila majicu sa stihovima iz njihovih pesama pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...