Jump to content

Griva


Divlji Tigar

Recommended Posts

Znam i za te, ali naveo sam samo one sa losom muzikom. I 'Metalni radnici' i 'Sampioni' imaju odlicnu muziku, o 'Motorima' da ne pricam. A 'Autostop'?

 

Pa da,i "Autostop"...a skoro i ceo album "Carobnjaci".Je si l' cuo nekad pesmu "Carobnjaci"?Tekst je prolivanje suza.Mislim u globalu su imali stvarno lose tekstove,ali je muzika sjajna.Meni se jako svidja i pesma "Let na drugi svijet".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iako sad previse predjosmo na Jagode, moram reci da ta pesma ima i ako nista drugo ono solidan tekst. Zanimljivo je da na Alijinom sajtu, kad pominjepesme sa svakog albuma koje su bile hitovi, sa "Vatre" nema ni 'Ciganke' ni 'Leta na drugi svijet'. Zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je ono bese pravio zajebanciju na tu temu? Da li to bese Dza Ili Bu? Cini mi se da su oni na jednom svom albumu svirali muziku za 'Paranoid', a pevali 'Motore'. Rif nije bas isti, ali je vrlo slican i ima istu metriku.

 

 

Nije bas isti kad se izanalizira pazljivo...inace samo jos fali ozzy i da padne tezga :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nabavio sam se albume od Grive, ima mnogo dorih stvari, samo ima jedna jako jeziva stvar tj Zlatko u par pesam sa albuma "Sto te tata pusta sami" zvuci isto kao Alen Islamovic, primersu pesme :Ranjavas me cergasice" i "Ostani jos malo" i ostalim pesmama sa albuma takodje svuci kao slicno kao Alen. Inace dve gore pomenute pesme je i komponovao i napisao tekst Alen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svojevremeno pisao recenziju kompilacije za moj fanzin i dao sam joj veliku lepu NULU. Sve najgore pesme su probrali, a bila je i jedna nova akusticna pesma, koja je takodje ljigavstina.

 

Preslušaj prvi album Kog sam đavola tražio u tebi

 

A kakva je to kompilacija kad nema nijedne stare pesme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah sve albume. Mogu definitivno da potvrdim da su im balade jaca strana. Svega ce biti, devojka biserne kose...definitivno se mogu svrstati medju najbolje yu rock balade. Sto te tata pusta samu je definitivno odvratan album. Osim par balada svakako treba izdvojiti pesmu ,,ostani jos malo,, koja je isuvise dobra za ovakav album (a bogme i bend).Eh da su im ostale pesme bile dobre kao ova, Griva bi verovatno bio najbolji ex yu hard rock bend ali ovako....zlatna sredina uglavnom zbog balada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušaj prvi album Kog sam đavola tražio u tebi

 

A kakva je to kompilacija kad nema nijedne stare pesme?

Ma, preslusao sam ga otkako si mi ga prosli put preporucio (ima godinu dana) i taj album je stvarno dobar.

Za kompilaciju ne znam, to sam se i ja pitao. Valjda nemaju prava na te stare pesme, pretpostavljam da je ostalo Jugotonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugoton je izdao samo prvi album sa kog su stavili samo jednu pesmu "Svega ce biti al' nas nikad vise"

Samo ni nije jasno sto nisu stavli nijednu pesmu sa drugog odlicnog albuma?

 

Preslušaj prvi album Kog sam đavola tražio u tebi

 

A kakva je to kompilacija kad nema nijedne stare pesme?

Ta kompilacija je izdata 2002. godine tada su imali onaj dobrotvorni koncert.

Inace na kompilacijise nalaze:1 nova pesma, 1 sa 1. albuma, 5 sa 3. albuma, 7. sa 4. albuma i 4 sa 5. albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na toj kompilaciji nema pesama sa drugog albuma verovatno zato sto je on izdat samo na kaseti (a masteri nisu sacuvani), pa bi zvuk bio nedovoljano dobar za CD.

Ima li neko ceo taj drugi album? Inace je to njihovo najredje izdanje, verovatno je bio mali tiraz. Ja nikad nisam video tu kasetu. Mislim da ima 12 pesama.

 

www.zlatkogriva.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svi albumi su objavljeni na LP plocama, osim tog drugog famoznog, koji se zove "Nisi ni ti andjeo".

Takodje postoji i 7" singl sa pesmama "Sitnije, sestro sitnije" i "Tebi je vazna samo lova". Izdat je 1983. godine, ali ne kao zasebno izdanje, nego se dobijao kao poklon uz "Stripoteku" i nije imao omot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, taj singl sam nabavio odavno, ali drugi album ne postoji na ploci? Svasta, nisam cuo ni za jedno zidanje iz tog vremena koje je uradjeno samo na kaseti. Ploca je tada bila glavni nosac zvuka.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali njihov tadasnji izdavac - Jugoton - odbija materijal za drugi album pod izgovorom da nije dovoljno komercijalan. Nemajuci kud, grupa taj materijal nudi novosadskooj izdavackoj kuci "Panonija koncert", koja ga na kraju objavljuje, ali samo na kaseti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Normalan je on ovako, jedino sto je pravio bezveze muziku. Gledao sam ja jedan dokumentarac gde je on pricao o istorijatu benda, a u pauzama price su pustali njihove spotove. najjaci mi je gitarista (ne znam da li je to onaj Sneki Mr. Big) koji je imao gitaru obojenu kao japanska mornaricka zastava i iste takve helanke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalan je on ovako, jedino sto je pravio bezveze muziku. Gledao sam ja jedan dokumentarac gde je on pricao o istorijatu benda, a u pauzama price su pustali njihove spotove. najjaci mi je gitarista (ne znam da li je to onaj Sneki Mr. Big) koji je imao gitaru obojenu kao japanska mornaricka zastava i iste takve helanke.

Meni je Zex Maletic najsmesniji u bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svasta je pricao. O obradi neke folk pesme, kako im jugoton nije izdao album, o studiu gde je odrzan intervju, nabudzenom omotu... Najjaca prica mu je da je sa Berarom i jos nekim likom zapalio za London renoom 4. Gurali su ga po kisi da bi upalio, gurali ga sa trajekta da bi ga na kraju prodali na nekom odpadu i vratili se vozom ko ljudi.

Pusten je i neki skoriji live snimak sa malo poznatijom ekipom muzicara, ne verujem da je to stara ekipa

Edited by DRAZA84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...