Jump to content

Vibrations Of Doom


Sgt.Splatter

Recommended Posts

jes to je taj album, videh ga na zvanicnom DB sajtu..da nema neka demo verzija "cry of medusa' ili 'deliver us..' na tom albumu? to bih voleo da cujem

 

e da, kolko ja znam Ski je probao i da bude novi pevac Judas Priest-a al su ga odbili na audiciji iz nekog razloga (previse visoko peva?)....brate kakav glas ima! on i Bill Carter iz Screamer-a su mi omiljeni 'visoko frekventni' pevaci :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za takve informacije ti je uvek najbolje da proversi metal archives. Ima demo verzija 'Cry Of Medusa'. Ortaci su skinuli neki video zapis sa Headbangers Open Air od pre dve godine kad su svirali i ono nije normalno kako covek peva. K'o pre 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci lik je pravi MIND-BEN-DER haha

 

ja mogu da zaboravim na bilo kakvo downlodovanje bilo-cega (pa i tog video snimka) s obzirom na "brzinu" moje konekcije. a sta, jel su svirali ceo "ascend..." ili samo par pesama na tom festu?

 

 

e da htedoh da te pitam za koji zin pises?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, nemam pojma da me ubijes. moracu da se raspitam, ako te bas interesuje.

Moj zin, The Vault. Pogledaj na domacoj sceni spisak bendova u novom broju, da ne prepisujem ovde. Mislim da ce ti se svideti. Inace, radim i za Metal Sound thrash, klasicni power i heavy metal, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono bila bi bas fora da su odsvirali ceo album.

 

e za The Vault nisam cuo do sada (jel to nov zin?) a za Metal Sound sam cuo...ali zar oni nisu malo komercijalno orijentisani? tipa Blind Guardian, Nightwish i sl.?

 

e da, jel znas nesto o bendu Wardog? sad sam ih nabavio (album "Scorched Earth" al ne znam nista o njima? zvuci mi kao neki power/thrash mada cu morati jos da poslusam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je bend Toma Gattisa, koji je imao bendove Deuce i Tension 80-ih, a sada Ballistic. Ako nisi cuo ovaj poslednji bend, obavzeno nabavi njihov album iz 2003, zato sto je bomba! Inace, sad je u tom bendu (Ballistic, da ne pomislis da mislim na Wardog) za vokalom Toni tejlor iz Twisted Tower Dire, mada ne znam zasto, jer je Tomov vokal bio savrsen za ovu svirku. Bubnjeve svira Rikard Stjernkvist iz Jag Panzera.

 

The Vault? Ne, nije novi zin, postoji od 2001, ovo sad je 6. broj, ali moguce da nisi cuo, zato sto u poslednje dve godine nisam bio uradio nijedan broj. Kao sto rekoh, pogledaj spisak intervjuisanih bendova.

 

'Si slusao Sacred Rite? Fantastican bend!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jesam ali sam ih greskom izbrisao s kompa!! probacu ponovo da ih nabavim..

 

e znaci skroz mi se svidja Wardog (vec sam ga preslusao 2-3 puta) a jel si ti cuo za americki thrash/power bend Reverend i njihov cuveni EP iz '89? mislim svidja mi se mjuza, gruba produkcija, sam zvuk i tako to ali vokal mi se nesto ne svidja, previse piskav.......a?

 

 

e da jedna preporuka od novijih stvari je genijalni grcki sympho power bend (ali nisu pompezni uopste ne brini) SARISSA - 'masters of sins' ....to morash da cujes, kapiram da su poznati u andergraundu, nema sanse da ti se ne svidi, oni su stari bend ali su imali "pauzu" od jedno 10-ak godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da zaboravih, strava su bendovi u novom broju a najvise Exciter, Heathen, Xentrix, Toxik.......aj videcu da uskoro nabavim svoj primerak.

 

evo nekih bendova koji bi mogli da budu u sledecem broju: Vanadium, Rex Inferi, Sacrifice, Talion (znam da nema sanse ali..), Scanner, Crying Steel, Unreal Terror, Screamer, Aska..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveci problem je uci u trag clanovima bendova koji vise ne postoje. Xentrix ce biti u narednom broju.

 

Reverend... mislis na onaj koji je osnovao Dejvid Vejn kad je otisao iz Metal Church, pa nahvatao i bivse clanove benda Heretic, ciji je bivsi pevac zamenio Vejna u Metal Church? Naravno da sam slusao, ja volim sve u vezi Metal Church, Heretic i Reverend. Slusao Heretic? Imaju samo jedan EP i jedan album.

Za Sarissu znam, Grci mnogo smaraju sa njima, samo nikako da nadjem neku vezu tamo dole, pa da napravim neku razmenu. Imaju oni jedan redak Ep sa pocetka 90-ih, koji mi je umalo pao saka na ebayu... Ovo 'umalo' je najveci problem u prethodnoj recenici.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, da, kapiram....'umalo' za nekih 100$ :) ma imaju oni i jedan full length album iz '93 ili '94 ali ga nisam slusao..

 

da na taj Reverend mislim moracu jos da ih poslusam.....

 

e to sam i hteo da pitam kako 'ulazis u trag' clanovima tih starih i manje/vise (nepravedno) zaboravljenih bendova? mislim ja sam isto pokusao da dodjem do nekih mail adresa i ubi se trazeci, moleci ali nigde ni traga ni glasa....bedak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, pa nisam ih ja trazio. Te intervjue mi je poslao kolega fanzinas iz Madjarske. On ih je nalazio preko nekog thrash sajta, ne znam napamet adresu.

 

Nije to 'umalo' vezano za pare, nego su me izjebali u poslednjih 5 sekundi 'umalo'. Inace, uopste nije bio skup, manje od 10$.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo, ali ja nemam brz net i dok on meni ponovo ucita stranu, meni maznuse. Ali, bukvalno sam u poslednjih 5 sekundi izgubio dosta zanimljivih stvari, npr. Forbidden Evil demo pre par nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e a tek moj internet....joj boze...ali fora je u tome sto ja 'izracunam' kad ce se aukcija zavrsiti pa onda zadnjih 2-3 minuta bukvalno visim na kompu i proveravam status non-stop a nekad se desava da se aukcija zavrsava u 3 ili 4 ujutru kao npr. za Saint-ov 'time's end' cd.........ali brate morao sam da se iscimam i splatilo se na kraju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e znaci zin je skroz strava..sve mi se svidja. imam samo par sugestija za sledeci broj ali reci cu ti kasnije.

 

i ne, definitivno necu moci da ga procitam za 2-3 dana :)

 

 

nego, APOLLO RA "ra pariah"..........10/10 e pa svaka cast! definitivno imas ukusa! carski album i jedina moguca ocena..

samo, ja sam cuo da CD verzija ima "neku gresku na nekoliko prvih pesama" ali nemam pojma o cemu se tu radi! jel ti znas?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, na samom pocetku 'Crimson Streets', u akusticnom delu, cuje se neko suskanje otprilike jednu sekundu, i to je to. To je jedina greska koju sam ja spazio, osim sto moj disk preskace na polsednje cetiri pesme kako kad mu se cefne. Nekad i nece. Nikako da nadjem plocu, pa da dam ortacima da skinu muziku sa nje.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ma ja mislio da je nesto ozbiljnije...ok sad cu da stavim taj cd na listu zelja.

 

procitah ceo HEATHEN vju i znas kako, meni se svidja njihov "victims..." album jer sviraju onaj fini tehnicki thrash, bukvalno mi se svaka pesma svidja (kill the king mi je "najrokerskija" pesma od ostalih a?) ali fora je u tome sto ja ne mogu nikako da odslusam ceo taj album od pocetka do kraja, malo mi je prevelik zalogaj (predugo traje valjda, tezak je) tako da uvek moram da ga "presecem" sa nekim drugim bendom...nemoj da me shvatis pogresno volim ja i te tehnicki "teske i zajebane" albume tipa Sceptic's Universe, Ink Complete, Chaosphere..

 

ali ok, album je super u svakom slucaju.

nisam slusao drugi "breaking the silence" kaki je? u poredjenju sa "vod"-om?

 

 

e da, govori sve sto znas o SCARLET RAYNE i njihovom jedinom albumu iz 1990.

ja cuo neke lepe stvari o to albumu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najiskrenije nikad nisam cuo za Scarlet Rayne.

 

"Breaking the Silence" je takodje dobar album, malo manje melodican, malo tvrdji, malo cudniji. Bilo je ljudi koji su obozavali prvi album, ali drugi nikako nisu mogli da svare. Jesi li cuo nove 4 pesme? Meni neki Svaba posla taj njihov demo i ono razara koliko je dobro! Jedva cekam ceo album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e znaci Scarlet Rayne su pravi pravcati underground kult od benda kao npr. Shok Paris, Raising Cain, Throes Of Sanity, Visitor itd. i nevidjeno redak i trazen. inace sviraju hriscanski power metal i ubijaju kako su dobri.

 

nisam slusao novi demo ali sam citao tvoju recenziju pa ono kao, ja ti verujem tako da i ja sad jedva cekam novi album...volim i brutalnost i melodiju ali ako bi morao da biram izmedju ta dva ipak bi odabrao melodiju tako da videcu kakav ce biti novi album, u stvari jedino sto mi se nekako ne svidja na "victims.." je produkcija koja mi je pomalo "teska" i nabudzena ali ok to je samo moje misljenje..

 

 

kad smo vec kod tehnikalija, si slusao mozda svedski prog/thrash bend Hexenhaus? stvarno su odlicni a posebno album "tribute to insanity"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hexenhaus je do jaja bend. Bila je tema o njima na thrash forumu pre nekoliko godina, ali je odavno nestala. Niko nije postovao na njoj.

 

Sto se Heathen-a tice, ne ocekuj nikakvu preteranu brutalizaciju. Malu su se pomerili vise ka klasicnom thrash metalu, ali tu je stari pevac Dejvid Vajt, koji peva kao u najboljim danima, melodicnih solaza ima koliko hoces. Mozes da ocekujes nesto kao "Annihilation principle" od Laaz Rockit.

 

Volis Kuni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio po kvalitetu, vec po snazi. "Shattered Existence" je mnogo melodicniji od ovoga sto ti dajem kao primer.

 

Kuni je japanski gitarista koji je imao isotimeni bend. Na prvom albumu mu je pevao pevac iz benda Lion (oni sto su uradili pesmu 'Transformers' za dugometrazni crtac), kao i Nil Turbin iz Anthraxa (koji je pisao sve tekstove), a na drugom je pevao Dzef Skot Soto, a bubnjeve svirao Majk Terana. Oba albuma su odlican heavy metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci nije normalno koliko za ne znam japansku scenu...slusao sam samo par japanskih glam/hardrock bendova i zvuce ok ali imaju totalno "amerikanizovan" zvuk, nema nekakve posebnosti ali dobro. kakvi su Kuni? jel ima jos neki dobar? jel ti meni verujes da sam ja duze vreme tripovao da su Tokyo Blade japanski band! mislim, uz takvo ime i onakve omote ko to ne bi pomislio..eeee sta imidz moze da uradi jednom bendu :)

 

 

procitao sam i vju sa Masvidalom iz Cynic-a, ok realno je pricao ali je ipak vesto uspeo da ne kaze ko je keva svih keva...a to je jedan jedini ATHEIST! oni su ti koji su zapoceli svo to ludilo i ne mogu da shvatim kako neki ljudi tripuju da su Cynic (koje stvarno gotivim skroz, cak i njihove pre-Focus radove) u stvari izmislili tehnicki death ili da su oni prvi spojili death metal sa free jazz deonicama..

 

e posto su mi Atheist (uz Opeth) omiljeni bend svih vremena samo jos da kazem da jedna od stvari koja mi je i dan danas posle svih ovih godina slusanja neverovatna jeste da sva tri njihova albuma imaju totalno drugaciji zvuk jedan od drugog a posebno u odnosu na neke druge bendove koji pokusavaju da ih (manje/vise) kopiraju....stvarno..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e posto su mi Atheist (uz Opeth) omiljeni bend svih vremena samo jos da kazem da jedna od stvari koja mi je i dan danas posle svih ovih godina slusanja neverovatna jeste da sva tri njihova albuma imaju totalno drugaciji zvuk jedan od drugog a posebno u odnosu na neke druge bendove koji pokusavaju da ih (manje/vise) kopiraju....stvarno..

Imam ja Atheist intervju u drugom broju zina!

 

A sto se Japanaca tice, Hellen su me odusevili sa svojom singlicom iz prosle godine. Bend je skroz na japanskom i jebu kevu kako dobro sviraju, klasican heavy metal bend. Anthem obavezno, to je jedan od mojih omiljenih heavy metal bendova svih vremena, Bow Wow (kasnije Vow Wow), naravno Loudness. Ima tu jos dosta bendova, ali ovo je dovoljno za pocetak, ovo i bendovi koje je Sloba naveo gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...