Jump to content

Negură Bunget / Dordeduh


Aurora Vandalis

Recommended Posts

Ja imam kazete, rekoh već ovuda. A diskovi su im predivni.

Ja sam još negde 2006. nabavio od Rakića onaj box set sa tri diska. Na koncertu sam imao nameru da uzmem 'n Crugu Bradului ili Om, a ne beše ništa od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tako sam ja skoro hteo da preslušam gomilu skinutog crnila, a onda mi pala na pamet "With Strenght I Burn"... prekinuo šta sam slušao, pustio to, pa ceo album, pa više nije imalo smisla slušati skinuto.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam ja skoro hteo da preslušam gomilu skinutog crnila, a onda mi pala na pamet "With Strenght I Burn"... prekinuo šta sam slušao, pustio to, pa ceo album, pa više nije imalo smisla slušati skinuto.

 

Ja sam sve više u tom fazonu. Gledam onu Stoner rock temu malopre i uhvatim sebe kako mislim "da li ovi ljudi stvarno sve ovo slušaju" :haha:

 

Btw preslušao sam EP još sinoć... deluovao mi je OK ali sam bio pijan sinoć :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pružam šansu novim albumima, ali je gomila stvari na preporukama dobra da se posluša, obrne par puta i - ništa više. Nažalost.

 

Evo, baš sam juče obrisao tri-četiri albuma za pola sata. Svaki je doslovno dobio desetak minuta, menjao sam pesme, ništa... prazno. Preslušavam novije albume, pa se setim albuma koje obožavam, pa pustim Ordo Ad Chao, Spiritual Black Dimensions, Plague Angel, Drudenhaus, Live Inferno od Išana i kompanije, stari COF...

Sledećeg dana kažem "zajebi sve ovo" i stavim Portishead-ov Roseland NYC Live i odvrnem da bruji orkestar.

 

Nekolicina bendova na koje treba obratit pažnju i to je to, čekati njihova izdanja. Kada se pojavi nešto zaista revolucionarno ili nesvakidašnje dobro, sigurno neću propustiti da poslušam, jer će svi pričati o tome. Do tada, prvo na myspace ili YouTube, pa onda odlučiti da li vredi skidanja i pokušaja preslušavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i hiperprodukcijom unutar istog benda, prouzrokovanom razmimoilaženjem među najkreativnijim članovima i članovima koji bi da prigrabe ime i zarade pare... slažem se sa Lou-om, Negura nije više ista... ni izdaleka.

Pazi, moj post nije bio o pomenutim Rumunima, već o ukupnoj situaciji. Meni se dopada ovaj novi album, ali se slažem da taj zvuk nije ono što je nekada bio, a najverovatnije nikada neće uhvatiti i pretočiti na snimak onu atmosferu koju su prethodni članovi stvarali.

 

Talvi: Slažem se, uvodna je čisto savršenstvo. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslato :)

 

Poslusah danas ponovo zadnji od Negure, svidja mi se, ali nekako vise ocekujem od Dordeduha, da l' zbog predrasude prema bubnjarima kad je pisanje muzike u pitanju, da l' zbog toga sto su mi bolji albumi sa Hippogramusom i Sol Faurom nego poslednji, ili zato sto mi ove 2 Dordeduh pesme deluju sadrzajnije nego pesme sa poslednjeg, jebem li ga...

 

Cini mi se da su NB malo izgubili dusu sa odlaskom ove dvojice, al ne mogu da ocenim jos je l' to moj trip i kako bi mi lego album da ne znam da su napustili bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za slučaj da si propustio, obrati posebnu pažnju na bend Martolea - to je projekat lika koji je svirao narodne instrumente na "Om"-u. Ima jedan demo i jedan album za sada i, što se mene tiče, lagano nadjebava i novu Neguru i Dordeduh.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Talvi changed the title to Negură Bunget / Dordeduh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...