Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

to arhitekturu nisi mogao biti vishe u pravu...

 

doduse, postoji jedna bitna razlika u primenjenim umetnostima i arhitekturi (govoroim pre svega za prijemni)... a to je da se pre svega ocenjuju malo/vishe drugacijim kriterijumima, mada to verovatno znas...

Druga stvar je da bi bio arhitekta... nemoras da umesh da crtash fotorealisticno.... ili cak uopste da crtas u tom smislu... nego samo da imas smisla za prostor i proporciju.. pa makar neumeo liniju da povuces...

Posle tog prijemnog, ja ne znam da li sam nacrtao nesto rukom uopste, ili bez lenjira...

 

Pazi,ja sam upisao smer unutrasnja arhitektura(uza specijalnost ),tako da osnovni kriterijumi ne mogu biti drugaciji.Arhitektura je arhitektura.U crtackom smislu,primenjene umetnosti je teze upisati zato sto se stvari koje si ti pomenuo/pomenula podrazumevaju u startu.A jos plus se trazi i poznavanje tehnika kao sto su bojce,suvi pastel,akvarel,flomasteri,kao i kreativnost i poznavanje dizajna i najosnovnijih arhitektonskih principa.

 

Secam se,jednog od zadataka:dobijes osnovu(neki hol od hotela sa recepcijom),sa svim kotama,merama,onako tehnicki predstavljeno.I ti sad to moras da nacrtas u dve perspektive,na formatu 70x50,da izdizajniras pult,ubacis namestaj,obradis prozore i stakla,postavis osvetljenje,da obradis podove i plafone i da to sve predstavis u punoj materijalizaciji.I to na sto kreativniji nacin,iz glave.

 

A ovde dobijes da crtas stolicu,gumu,dva stapa i valjak.I to na A3 formatu.I to obicnom olovkom. :udri:

 

Mislim, ja stvarno ne znam kakav je taj faks ovako,za studiranje.Svratio sam cak par puta da vidim kakva su predavanja (nesto na foru istorije umetnosti) i nije bilo lose.Neki video bimovi,fenseraj :mrgreen: .Ali iz mnogih prica sam cuo da je lopovski,pocevsi od toga da je samo polaganje prijmnog 10000 dinara,pripreme 1000 eura.a godina 3000eura. Stvarno im treba jebati mamu lopovsku.

Edited by shtuckensyglieben

Share this post


Link to post
Share on other sites

streberE :)

zajebavam se, odmah da naglasim ;)

 

nego... jos da procitam romaniku i gotiku, pa krece utvrdjivanje :no:

 

Sta si i ti na istoriji ???

Ne znam ni dali imam romaniku, gotika je smesna, jedino sto me muci je Beneventana arggh

 

:)

Биће од тебе нешто. Даћеш и Увод у историјске студије са методологијом к'о из пичке. То је лако.

Ја етику нисам имао..

 

Da, uvod je dosta lak, prevario sam se nije sutra vec u ponedeljak, a danas ni necu da ucim nego cu sutra i prekosutra, jos nam je podelio pitanja sta ce biti, hehe. Poludeo sam danas nisam prijavio Pedagosku psihologiju i sad mi dosla drugarica i dobila desetku a nije ucila, bar ona tako kaze, a sad me udara, u svakom slucaju istorija je cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

@niking: nije vam dovoljno ...?!?!? jao kako ste zli leba mi :)

 

@aronax: arhitektura :no:

 

i da...sad niking i nitro uzivaju, zli jedni stvorovi :)

 

Sto, nisi spavala od strebanja tri meseca ko moja drugarica?? :D

I sto je najgore opucala oba kolokvijuma :D , ne ovo nije smesno :(

Edited by Aronax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto, nisi spavala od strebanja tri meseca ko moja drugarica?? :D

I sto je najgore opucala oba kolokvijuma :D , ne ovo nije smesno :(

 

ma ....tako nesto...samo sto ja ne spavam ko covek evo godinu i po :mrgreen: ali strebanje se isplatilo ..dosad sam sve davala u prvom roku. pu pu pu da ne ureknem :):)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, roditelji su cudo, jos ona kakva je smotana, pa sta sad

Pa sad je prva drugi put, al znas kako kazu prve tri godine su teske, cetvrta je laganica, a onda upises treci semestar

:mrgreen:

ona je onda bila sa mnom na godini,,,,, :mhihi:

kod nas... prva godina je nista, ali nista u odnosu na drugu :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je svuda... ko prebaci drugu, posle je mnogo lakše. barem na etf-u, treću i četvrtu čine isključivo stručni predmeti, pa ako si izabrao smer koji ti odgovara, na konju si.

tako je i kod mene na elektronskom, mada na nekim studijskim programima mogu strucni predmeti da se uce vec od cetvrtog semestra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi pomagajte!

pitanje za ljude koji studiraju arhitekturu: kakav je prijemni, je l zajebano da se spremi, kakav je fax, je l zahtevan u smislu da ceo zivot morash da posvetish studiranju kao na medicini npr,kakvi su profesori itd?

moze odgovor i na pm.

:pivopije:

Edited by angela287

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa arhitektuara ti je smaranj zivo...

ja i ne studiram pa ne znam,

kako kome, aki si vredna, i ako te zanima nije frka

ali ako dizes frku, kao sto kazes z medicinu, onde bolje upisi nesto drugo

ako ipak bas volis arhitekturu, onda konkurisi

skolarina ti je skupa..

a ako imas vezu ili pare ne brini nista :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje za ljude koji studiraju arhitekturu: kakav je prijemni, je l zajebano da se spremi, kakav je fax, je l zahtevan u smislu da ceo zivot morash da posvetish studiranju kao na medicini npr,kakvi su profesori itd?

Kako sam čuo od jedno 4-5 ljudi odatle, nema puno da se uči ali zato ima mnogo da se radi. Prema tome, spremi se da crtaš, crtaš i crtaš! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi pomagajte!

pitanje za ljude koji studiraju arhitekturu: kakav je prijemni, je l zajebano da se spremi, kakav je fax, je l zahtevan u smislu da ceo zivot morash da posvetish studiranju kao na medicini npr,kakvi su profesori itd?

moze odgovor i na pm.

:pivopije:

1. Prijemni je lagan... specijalno deo koji se ne tiche crtanja... ako navezbash crtanje, a imas i 36+ bodova iz skole ne bi trebalo da imas vecih problema.

2. Poziv je super, ne bih nicim drugim zeleo da se bavim... ali faks kao faks... malo zaostaje, u organizacionom smislu, loshi su uslovi, i na kraju se sve svodi na to da znash onoliko koliko se sam angazhujesh van faksa..

3. Sto se tice rada... ponavljam, sve se svodi na to koliko zaista zelis da se posvetish tome i da naucis... mozes lako proci sa minimumom intelektualnog napora.

4. Sto se tice profesora.. oni su uglavnom ok i sto je josh bolje, znaju svoj posao, dobri su strucnnjaci. Problem je s asistentima i demonstratorima, izdrkava se kako ko hoce itd..

 

to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...