Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Ja stvarno ne kapiram taj izbor, ili skandinavija ili Poljski. I see no pattern but it is there. Znam dosta ljudi koji su tako zavrsili na Poljskom. U cemu je stos? Kjeslovski, right?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što ukoliko ne upadnem na skandinavske, mogu da upišem samo nešto gde je ostalo mesta, a neće ostati ni na jednom germanskom jeziku. Poljski nije toliko popularan, pa uvek ostane mesta. ;)

 

Uostalom, volim germanske i slovenske jezike. Poljski deluje zanimljivo. I obožavam Sjenkjeviča. :wub:

 

Sramota me je da priznam da nisam gledala ništa od Kjeslovskija, nikako da nabasam na nekoga ko ima. :/

 

 

Ali sumnjam da NEĆU upisati skandinavske, imam dosta bodova iz škole, na prijemnom imam srpski i engleski, što mi ne predstavlja nikakav problem... U najgorem slučaju ću biti samofinansirajuća i studiraću danski. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sada znate kao ucio otkada sam se vrato iz grada od 3 sata...ustvari nije kao...vec sam stvarno radio gomilu zadataka iz racunovodstva koje moram da predam u 10 na ispitu...jao divno,kako je trne savestan student,citavo vece je ucio kako bi znao na ispitu...e,kurac...trne je trebao da te zadatke uradi u petak poslepodne...ali nije...jer je igrao stonitenis citavo poslepodne,a onda je popio koje pivo i onda mu se dig'o da ide do centra...i onda se vratio i seo da radi ono sto je trebao poslepodne...i sada nije to zavrsio...i boli ga kurac,a nije ni spavao...i pojma nema zasto sebe oslovljava u trecem licu...mozda,jer mu je mozak k'o sutlijas sada...jebem ti budale koje zakazuju ispit subotom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ohoho kolega cestitam :smile:

 

Sad prelazi na Gradjansko & Stvarno, ako si dobio Jelica izlazi obavezno!

Хвала!

У јуну ћу на Породично и Наследно, па у на јесен Грађанско, Криминологију и Економију!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ЕТФ упиши само ако си спреман на крвав рад и ако имаш добру основу из средње. Имам пуно другова тамо и знам колико је јебено.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 90% siguran oko upisivanja, fon - informacione tehnologije. Ili to ili etf. Ima neko nekakva iskustva ili tako nesto?

studiram ja etf, ako trebaju neke informacije pitaj

 

ЕТФ упиши само ако си спреман на крвав рад и ако имаш добру основу из средње. Имам пуно другова тамо и знам колико је јебено.

ali covek ti je rekao manje vise sve ovim postom. ne moras da se razvalis(osim za vreme ispitnog roka i kolokvijuma), ali racunaj na svaki dan 2-3 sata dobrog rada min. fora sa etf-om je sto nas je bolonja sjebala, i npr iz osnova elektrotehnike(koji meni licno nisu predsavljale problem, jer sam ih redovno radio) imas jedan kolokvijum koji nosi 30% ocene, i sad ako ga lose uradis najebo si blago receno, moras da dobijes 7-8 da bi polozio ispit( a 80% ljudi ima ispod 50% na ovom kolokvijumu, a mislim da 60-70% ima ispod 10 bodova od 30). e sad ja sam taj kolokvijum dobro uradio, ispit nisam stigao ceo ni da spremim i polozio sam iz prve, ali zamisli da imas za ispit koji je normalno da se prenese u sledecu godinu, i da se polaze vise puta a neko ti trazi da kolokvijum iz toga za koje dolazi teza materija nego na ispitu(50% gradiva ispita) MORAS dobro da uradis, sto je jbg nekima nemoguce, ako imas u vidu da je sasvim normalno da spremis ispit i padnes, jbg ne mozes ocekivati da ako si ulozio rad da ces dobro kolokvijum taj da uradis. ali opet ako si dobar djak i volis to i zelis to da radis, upisi opusteno je, uprkos svemu ovome imaj u vidu da veliki broj ljudi ipak zavrsava taj fakultet, a nisu studenti etf-a nista inteligentiji nego studenti bilo kog drugog faksa, tako da samo moras redovno da radis, budes svestan koliko znas i koliko treba da znas,i opusteno

 

ја планирам да следеће године , уз ово , упишем и физички факултет , па ћу видети могу ли да постигнем оба одједном .

cestitam :pivopije:

radi to dosta ljudi sa nekih smerova etf-a, polazu razliku u ispitima i guraju oba, akomozes sa svojim faksom da izadjes na kraj ne verujem da je fizika teza. mada imas i opciju da ne studiras paralelno, nego da kad zavrsis tvoj faks, mozes da radis master na fizickom, samo neku razliku treba da ispolazes ;)

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

cestitam :pivopije:

radi to dosta ljudi sa nekih smerova etf-a, polazu razliku u ispitima i guraju oba, akomozes sa svojim faksom da izadjes na kraj ne verujem da je fizika teza. mada imas i opciju da ne studiras paralelno, nego da kad zavrsis tvoj faks, mozes da radis master na fizickom, samo neku razliku treba da ispolazes ;)

Хвала :zeleni:

Знам те форе за мастер , али ипак бих волео да све то положим редом . Ипак ту нема много заједничких испита . Морао бих да полажем математику 3 и 4 , математичку физику 1 и 2 , квантну 1 и 2 , лаборторију физике 1 до 5 , физику атома , статистичку физику 1 и 2 , нуклеарну физику , квантну теорију поља , симетрије ... Ваљда ћу искомбиновати некак оба . Кажу да на физици мало тога је обавезно и да одузима веома мало времена .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi se zale sto skolarina kosta 3000 eur... e da vam kazem, i treba da kosta, faks je jebeno sranje i ne radi se nista.

Кол'ко сам ја чуо од разних људи, зајебано је уписати, али лако завршити. Паре углавном иду за прибор?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa.... ne bas, skolarina kosta 3000 eur ( i te pare su ti samo ulaznica na faks (:, ne daju ti ni papir chak).... posle toga... pribor .. kako kod koga, stampanje koshta, materijal za makete kosta... itd.. ali nisu to sad neki ogromni troskovi u odnosu na skolarinu koja je astronomska.

 

i da.. zajebano je upisati, ostatak... ne toliko, ima mozda 4,5 teskih ispita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.youtube.com/watch?v=Efc9btN2g0Y

Певач бенда је професор и продекан на мом факултету. :)

 

ova pesma je bas stari kult,ne seri da je pevac prodekan sada.a koji fakultet je u pitanju

 

 

usput sto se tice mog faksa filozofskog znaci ja nemogu da verujem koliko cudnih ljudi ima kod mene na faksu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Правни у Београду

Цео албум је култ, на њему је и Балада о серији неразјашњених убистава почињених над МТВ звездама у селима у околини Шапца. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...