Jump to content

Pitchshifter


Recommended Posts

IPB Image

 

Pitchshifter je industrial metal bend koji je nastao 1989 u notingema,UK.Prvo su poceli kao death metal bend koji je furao neki industrial fazon.Prvi album se i zvao "industrial".Posle toga dolazi Ep Submit...koji nije bas ep ali je tako okarakterisan...porede ih sa godfleshom i ovde se zvuk dosta menja.Sledeci album "Desencitized" je mnogo vise industrial metal album i po meni ovo je njihov najbolji album.Vocal je na ovom albumu neki prigusen clean na fazon ministry-a dok je na prvom bio death/grind,na trecem albumu "Infotaiment" su dobili neko komercijalno zapazanje sa dva singla.Sledeci album "www.pitchshifter.com" (nema sta originalno :bigblue: ) bend se prebacuje u industrial rock i izdaju album koji ih je odveo u mainstream svet...cak su ga i izdali za Geffen.Album je mnogo komercijalniji sadrzi njihov hit single "Genius".Posle ovoga dolaze albumi "Deviant" koji je ok ali "Psi" je zasigurno najslabiji rad ovoga benda...Psi je cak i poprimio hip hop i downbeat elemente...znaci extra komercijalan album,mada ko voli ovakav industrial rock album svidece mu se...

 

* J.S. Clayden - Vocals/Programming

* Mark. D. Clayden - Bass (This Is Menace)

* Jason Bowld - Drums

* Dan Rayner - Lead Guitar (Live) (Drawbacks)

* Tim Rayner - Rhythm Guitar (Live) (Drawbacks)

 

Former band members

 

* Johnny Carter - Guitar/Programming

* Jim Davies - Guitar (The Prodigy)

* Matt Grundy - Guitar (Live)

* Stu Toolin - Guitar

* D.J. Walters - Drums (Live)

* Matt Godfrey - Guitar (Live)

 

J.S Clayden...koji cameleon...prvo death vokal,pa onda neki pitchovan ministry fazon,pa onda originalan clean vokal i posle toga jos malo doradjivanja na istom...sve u svemu zivi talenat...

 

Spotovi

 

Pitchshifter - Dead Battery

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako sam se razocarao malo pre...nabavih live,bootleg itd...njihov live album iz 2000 godine...

 

Pustim triad inace njihovu legendarnu pesmu iz starog perioda kada J.S peva sa novim vokalom a ne sa starim pitchovanim ...ako tada nisam prso u vezi pitchshiftera necu nikada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

znate sta sam malo pre provalio...da su pitch shifter i pitchshifter potpuno razlicite stvari...

 

Navodno prvi period (industrial/death)gde su se zvali pitch shifter se desava od prvog lp-a do www.pitchshifter.com...

 

drugi period (industrial rock/pop rock) je od www.pitchshifter.com pa do sada gde se zovu Pitchshifter....

 

wtf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prvo ovo se dobije kada ukucas u wikipediju Pitchshifter:

 

# Pitchshifter, a British industrial rock / popular rock band, formerly the industrial metal band Pitch Shifter.

 

drugo:

 

IPB Image

IPB Image

 

vidis razmak...

 

i trece:

 

pogledaj samo njihovu stranu na wikipediji...par puta se spominje "Formerly known as pitch shifter"...cak je i diskografija raspodeljena na dva dela...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Pitchshifter_%28band%29

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo zanima sta im je bilo uopste da to urade...mislim da u istoriji muzike ovakva promena se nije desila (sigurno gresim ali vazna je poenta)...cak sam i gledao novi intervju pre neki dan...oni su potpuno odbacili stare pesme...niti ih sviraju...a i kad ih sviraju izvode ih na novi nacin...stvarno smesno...a ovako su predstavljali savrsen hibrid izmedju godflesha i ministry-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto oni i jesu od kada su otvorili svoju izdavacku kucu...tako mislim da nije trziste krivo u toj meri...mozda je claydenu palo nesto na pamet (cigla) pa mu se sve pomutilo...mozda je samo poludeo...ko zna...znam samo da nisam zainteresovan ni malo za njihovo okupljanje i novi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Evo nabavio sam ovaj novi Ep...i dalje je gay...mada zvuk je dosta tvrdji...cak prva pesma uopste i nije losha.Mozda i bude nesto od njih na kraju.

 

edit:

 

malo me nerviraju posto stariji clayden svira bass u supergrupi/projektu This is menace (koji je odlican :)) i oni imaju pesmu predisposed...istu pesmu ima sada i pitchshifter samo je malo vise u industrial stilu...znaci nije u redu.

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

PITCHSHIFTER last year announced plans to release a new studio album to coincide with the band's 20th anniversary in 2009. An exclusive track, from the tentatively titled "20 Years of Mayhem" CD, was aired by frontman J.S. Clayden during a Total Rock interview in September 2007 and is available for download (along with the rest of the interview) at this location (MP3 file, 50 MB).

Edited by Ultimate Bastich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...