Jump to content

Charlie Dominici


azal

Recommended Posts

Pukle mu zice, pa to ne bi smelo da mu se desi ako je stvarno toliko dobar.

 

Postoji nešto što se zove biologija. I nju zabole da li bi smelo ili ne ;)

 

Naravno, sa druge strane, nekako mi se DT iz albuma u album modernizuje i urbanizuje i nekako imam utisak da je vrlo malo tog šmeka sa I&W i Awake-a ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ja nisam preslušao prvi deo tako da nisam znao šta da očekujem a priželjkivao sam da bude nešto što će biti dostojan udarac novom DT-ju i ispostavilo se da sam bio u pravu ;)

 

Meni je ovo pravi Operation: Mindcrime pt.2! Genijalan album, svidja mi se ovaj novi Tate-ovski upliv (kao najbolji primer dodje mu pesma "School of Pain" i onaj bridge "are they to blame? am I insane?" fil :mrgreen:)

 

Jedva očekujem treći deo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukle mu zice, pa to ne bi smelo da mu se desi ako je stvarno toliko dobar.

 

A ti Valderama , pogledaj onaj drugi disk Score. na kome se nalazi dokumentarac u kome su sve to rekli. A la brie je pevao bolje nego ikad 1993. Peva on i sada odlicno, ali nista fascinantno.

 

pukle su mu zice od povracanja kad je imao trovanje hranom

nakon toga nije mogao ja mislim 2 i po godine da pjeva i glas mu je danas zbog toga upola onoliko dobar kao prije

 

tad je definitivno bio tehnicki bolji pjevac nego sto je dominici ikad bio i sto ce biti ali Dominici je meni daleko bolji interpretator, pjeva sa vise emocije i lik je jednostavno bolji muzicar

 

on je znacajno ucestvovao u pisanju WDADU a Labrie nikad nije znacajnije ucestvovao u pisanju pjesama ja mislim

 

ali onaj falset na the killing hand mu je stvarno grozan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram priznati da novi album od Dominici-a nisam mnogo slusao, ali obecava izgleda! Prvi je malo cudan, akustika (kao Floydi u njihovoj psihodelicnoj fazi) dok je ovaj novi dosta cvrst.

 

Sto se tice uporedjivanja Dominicija i LaBria, to je vec stvar ukusa. Trebalo bi da preslusate LaBriev solo album, mnogo dobro zvuci! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sto se tice uporedjivanja Dominicija i LaBria, to je vec stvar ukusa. Trebalo bi da preslusate LaBriev solo album, mnogo dobro zvuci! :smoke:

 

 

Elements of Persuasion je mnogo dobar album.

Ali i matori Dominici ima prilicno jak album.Priznajem da me pozitivno iznenadio.Nisam bas toliku mast ocekivao. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sto se tice uporedjivanja Dominicija i LaBria, to je vec stvar ukusa. Trebalo bi da preslusate LaBriev solo album, mnogo dobro zvuci! :smoke:

Elements of Persuasion je mnogo dobar album.

Ali i matori Dominici ima prilicno jak album.Priznajem da me pozitivno iznenadio.Nisam bas toliku mast ocekivao. :rockdevil:

 

Mudro veliš! Upravo tako. I jedan i drugi su me prijatno iznenadili svojim albumima - naravno svaki na svoj način. Ovaj Dominici mi se još krčka i svakim slušanjem sve je bolji. Na žalost nemam prvi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Novi album je fantastican,steta sto sam ovoliko cekala da ga cujem! :rockdevil: Da li je i prvi dio ovoliko dobar,da vidim isplati li mi se da ga nabavljam :ph34r: ?

Haha, ne, ne isplati se, veruj mi :meshuggah:

 

Hocu reci, prvi album nije metal, nema nikakve veze ni sa cim, usna harmonika, akusticna gitara i Dominiciev glas... soundtrack za texaske autoputeve eventualno, i nista drugo :bigblue:

 

Ali zato drugi... prog album godine, i to je to. Ne mogu docekati Zagreb i koncert, nikad bolje odabrana predgrupa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam ja dobro shvatio, Dominici nastupa kao predgrupa i u Hrvatskoj i u Budimpešti? ;)

 

Eto razloga da se definitivno ode na DT koncert :mrgreen: :mrgreen:

 

A ono za prog album godine potpisujem. Pogotovu sad kad sam čuo smernicu kuda DT ide (a nešto mi je ovaj producent Rusha ulivao nadu da će da zajebu trendove i da se vrate korenima) tako da apsolutno planiram da budem u prvom redu za Dominicija i da se kasnije povučem negde u sredinu i da ispratim i DT kad sam već došao da gledam Dominicija ;)

 

edit: što se tiče prvog albuma, tu mi tek ništa nije jasno... Country album o teroristi koji je došao da izazove neki masovni napad u USA, ali onda se upoznaje sa zemljom i toliko je zavoli da odustaje od toga uz sve usnu harmoniku i bendžo?!?!??!?! :mrgreen:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: što se tiče prvog albuma, tu mi tek ništa nije jasno... Country album o teroristi koji je došao da izazove neki masovni napad u USA, ali onda se upoznaje sa zemljom i toliko je zavoli da odustaje od toga uz sve usnu harmoniku i bendžo?!?!??!?! :mrgreen:

 

Oh dear God .. :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, da, to je to.

 

Ja cu prvi ipak sacuvati od delete opcije, ipak je to trilogija koja nije potpuna ako nedostaje prvi deo, pa makar pricali o usnoj harmonici i bendžou :opusteno:

 

Inace, uradio sam intervju sa Dominicijem za sledeci BV. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni je prvi deo trilogija ... bzvz, mlak, ništa što bi naslutilo genijalni nastavak!

 

Drugi deo je jako jako jako dobar! Sigurno, među najboljim izdanjima ove godine ... muzika ke odlična (ne znam ekipu koja mu je svirala, ali šešir dole), pesme su extra, ponegde mi zasmeta njegov vokal, a opet me negde oduševi ...

 

Sve u svemu, opak album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...